А бе, не ви ли се струва, че взехме много да обедняваме?

  • 8 965
  • 189
  •   1
Отговори
# 165
Някак си ми е обидно да слушам, че след 18,30 - 19,00 трябва да се запътя към второ работно място... там до 22.00 ли да се трудя, що ли?
Както съм бременна и нощем доста се будя, ами да взема и трето работно място да лапна? 
 newsm44
Рейчъл не ни изкарвай мързеливи моля!  Взимам 750 лв. заплата от които половината заминават по наречените от теб "заеми"...
И моя приятел инвестира ,но не милиони защото такива са ни възможностите и сама се сещай,че от дребна дългосрочна инвестиция няма как да се храниш... А 300 % за мен правят само спекулантите... Заради такива хляба поскъпна - щото утрепаха пшеницата на борсата...олиото ,което в Германия е 70 цента при нас е 2 евро, в Америка и горивото е 0,70 долара а при нас е над 1 евро... транспорт ,за който плащам тук 800 евро ми го изпълни гръцка фирма за 260 евро...

Ама нали знаеш какви са доходите в тези страни??? Пенсийката в Гърция ако си работил сериозно е 1000 евро... а дори и в частния сектор взимат 13-та заплата... Shocked

Не ни изкарвай нас виновни, че нямаме работеща пазарна икономика и ,че гадните спекуланти живеят в декари - къщи в гъзарските квартали и се чудят за къде да яхнат самолета почивните дни Sunglasses
В тая държава трябва някой и труд да полага, просто ни се иска да е адекватно заплатен и като си плащаме данъци държавата да насърчава конкуренцията и да вземем и ние да купуваме стоки на европейска цена...
Ми то в Манила 10 литра минерална вода струва една месечна заплата... Ама може според теб да няма нищо лошо, ако мъжа ти е инвестирал в компанията НЕСТТЛЕ... И ще ни кажеш и ние да започнем... ама децата там умират от стомашно - чревни инфекции...
 


Опааа, моме, по-кротко! Дай факс сигнал да ти пратя малко валериан!

# 166
  • Мнения: 210
Лекарства не пия, а ме укротяват и вечер и нощем и сутрин, споко мила! smile3520

# 167
  • Мнения: 1 426
Мъжът ми работи на две места, аз може да се каже, че също - щото домакинската работа вие за какво я броите? А и от време на време успявам да хвана някое проектче тук-там и да изкарам по още някой допълнителен лев. Така че не сме седнали вкъщи да си клатим краката.
Само че доколко мислите, че е вярна поговорката "Залудо работи, залудо не стой"? Щото ако всички само работят, кой и кога ще мисли?

# 168
  • Мнения: 14 512

Само че доколко мислите, че е вярна поговорката "Залудо работи, залудо не стой"? Щото ако всички само работят, кой и кога ще мисли?

то тази поговорка и онази за хубавия кон и скъсания чул са единствените тъпи български поговорки. кой ще ти работи "залудо"? всеки работи за пари. иначе е луд, наистина newsm78

# 169
  • Мнения: 210
 hahahaДомакинската работа е нещо като риболова при мъжете... предполагат, че цял живот си си мечала да се грижиш за мъж и сега когато си си намерила умираш от щастие и за това търчиш из къщата цяла вечер с парцали, прахосмукачки, пране, ютия и т.н.
Домакинството е голяма чест и  призвание и сега разбирам, че най - добрите домакини са тези които:
- са ви поканили на гости веднъж в годината в тесен кръг
- имат свекърва в близост до домашното огнище
- имат големи деца, които помагат в домакинството
- имат прислужница и кетъринг 
- по цял ден мачкат дивана и за разнообразие са направили осноно чистене и са приготвили вечеря един път в месеца
- и аз разбира се   Laughing

Аз педпочитам да работя с надеждата за повишение, отколкото да чакам някой да ми донесе 1000 лв. в къщи... Thinking

# 170
  • Мнения: 321

Ако строиш къща, плащаш м/у 200 и 400 евро на квадрат, в зависимост от материалите. Така, че прави си сметка.
Все пак в цял свят най-добре се печели в тази сфера. Wink
Мноооого ти благодаря за този постинг, злато, специално болднах и зачервих това , за къщата,щото много често споря с хора, които ми твърдят, че не било по евтино да построиш, отколкото ако купиш. Ще си го принтирам и ще напиша отдолу-"мнение на професионалист".
И Дивана е абсолютно права, и аз съм го питала това!!!! Справка-цената на жилище в квартала ни е била около 25 000-30000 ДОЛАРА. Е, сега сигурно под 80-100000 евро НЯМА.
Как стават тия магии, се питам аз? Всъщност, знам, за какво ли задавам риторични въпроси. newsm78

По-скъпо е от апартамент, освен ако нямаш вече парцела с ток, вода и канал. Иначе само за него ще ти хвръкнат тия 80-100 000 евро, а дори няма да си почнала. И цена 200 евро за строеж на къща вече е невъзможна. Смятай поне 350-400, но без парцела, вкарването на ток, вода, канал, вертикална планировка, огради... А времето и нервите ако сложим? Както и да е, който си има брада да си носи гребенче Simple Smile
И всъщност смятай строежа по 2 защото ако си се нагласила за 100 кв. м. апартамент, значи ще построиш поне 200 кв. м. къща, гарантирам ти го Simple Smile Има много неща които са ти общи части в апартамента или изобщо ги няма там. А и още на проектирането човек се отпуска и почва да чертае мечтите си... Simple Smile

# 171
  • Мнения: 1 426
като няма хляб ще ядем пасти

# 172
  • Мнения: 8 989
Обедняваме -  и още как!
Виждам, че мнозинството са изказали подобни мнения по темата. Никой обаче не казва кво правим от тук насетне.  Whistling
Бях на 13 години, когато започна великата  т. нар. "Перестройка". Сега съм на 30 и все още тъпчем на едно място. До кога?

# 173
  • Мнения: 14
. не знам за обедняването. Факт е, че се харчат парите по - бързо. За да се отговори дали обедняваме, трябва да е ясно, дали това, дето го получаваме срещу повече пари е повече, пропорционално на повечето пари. Така погледнато в общ план не е сигурно, че обедняваме (като хора, които живеят в тази държава).
 

# 174
  • Мнения: 1 426
бедните стават още по-бедни, а богатите още по-богати. На ви сега див капитализъм, защото пастите бяха през комунизма.

# 175
  • Мнения: 14 512
бедните стават още по-бедни, а богатите още по-богати. На ви сега див капитализъм, защото пастите бяха през комунизма.

при управление на лява партия Mr. Green

# 176
  • Мнения: 2 037
Днес една колежка донесе добра новина от магазина. Любимото й сирене на цена от 4.30 преди увеличенията и над 8 лева след тях, сега спаднало на 5 и нещо. И кашкавала тръгнал надолу. Като няма потребление, благодарение на ...спекуланта, производителя, търговеца... newsm78 цените тръгнали надолу.
Като човек от търговията ще допълня и личното ми впечатление, че хората правят икономии сега от вода, ток, парно (купуват едни дебели домашни комплекти за спане да се греят, вместо пижами) за сметка на това да им останат пари за нещата от рекламите. Последни модели техники и телефони. Е айде, няма нужда. Мога да говоря и от стария ми телефон. Просто изкушенията са все повече и повече. Може и това да е обедняването за някои. Аз мога да живея и с 2 и с 200, правя си сметката. Съгласна съм, че има хора, които трудно я връзват. И след това си мислят как да вземат на изплащане по-голям телевизор!!!! На мен, като ми се случи да заделя нещо, дори малко, веднага бягаме някъде из страната да й се любуваме, понеже много  обичаме природата.
И още нещо, по френската телевизия гледах предаване, в което темата беше, че млечните продукти стават недостъпни за потребителя.

# 177
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Суперслави, звучиш ми като една жена, която казала на майка ми - уж все не ти достигат парите, а виж се колко месо си напазарувала. Да, купува си жената, зарежда си фризера и яде цяла зима, не си купува телевизори, защото има ток да плаща.
Всеки си прави сметката и темата е за това, че след като сме си направили сметката - тези пари, с които сме покривали едни нужди до скоро, сега си покриваме по-малко от половината от тях.

# 178
  • Мнения: 2 037

Всеки си прави сметката 
С това, позволи ми, да не съм съгласна. Примери около мен - колкото искаш.
тези пари, с които сме покривали едни нужди до скоро, сега си покриваме по-малко от половината от тях.
С това съм абсолютно съгласна.

# 179
  • Мнения: 210
Момичета, 200 евро не са достатъчни за строителство... Нужни са поне 400 - 500 евро... Все пак в България има много интелигентни хора, ако беше толкова на сметка те масово щяха да търсят парцели а не готови жилища... Да не говорим, че в тази цена съвсем не влизат загубеното лично време, висенето тук и там по опашки, за архитект, за строителна група,за малките изменения възникнали в хода на строежа, за предварителни договори с компаниите, за инвеститорски надзори и финалния жесток спринт...
Да не говорим,че харчиш един кораб бензин да подготвиш всичко документално и законово, да надзираваш групата всеки ден, щото ако не го правиш крадът или лъжат в материала, работят на други обекти а ти им плащаш и твоя обект няма изглед скоро да стане...

Иначе си взимаш ключ за входната врата и "пей сърце" ...

Общи условия

Активация на акаунт