кърмене и хормонални проблеми

  • 2 808
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Цитат на: verri_77
Оказа се преди 2 години, 4е брат ми има проблеми с щитовидната жлеза. При него симтомите бяха рязко напълняване, нестабилно кръвно налягане и от там рязко виене на свят, потене. Но не знам дали това наистина са симптомите или при всеки е индивидуално.


Не знам дали това са симптомите, но и аз имам такива оплаквания още откакто родих сина ми. За има-няма месец след раждането качих 20 кг. и още не мога да отслабна, с голямо гладуване свалих 4...... Досега винаги сме ги отдавали на кърменето (и аз, и джи пи то, че и една кардиоложка даже), после на втората бременност и сега пак на кърменето, докато почна и кървенето.....

Ния, 02.11.2004
Ники, 11.06.2003

# 16
  • Мнения: 4 242
Аз бях така до 3-я месец и след това спря от самосебе си Wink . Никой не откри от какво е. Wink Най вероятно са хормони, но все пак отиди на лекар.Сега цикълът ми се регулира и всичко е ок.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
Между другото, чела съм, че понякога бременността отключва проблеми с щитовидната влеза.

# 18
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Iva_D
Между другото, чела съм, че понякога бременността отключва проблеми с щитовидната влеза.

Не понякога, а доста често и като имаме предвид че сме от поразените от Чернобил, то тогава вероятността да се прояви проблем става доста по голяма.
Аз съм един от потърпевшите случаи и мога да ви кажа че ми трябваше след 11 бременност 1 1/2 г докато се оправя напълно
С Тиреотоксикоза бях!

# 19
Чернобил, бременност, наследственост, стрес, преумора...
Колкото до симптомите, вижте това
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80405010.htm
и следващото (за хипотиреоидизъм), само не се шашкайте.
Аз съм с намалена функция, която една некадърна джипи успя да превърне в изявена лекарствена тиреотоксикоза точно преди сегашната ми бременност. Още съм бясна най-вече на себе си, че я послушах и увеличих дозата без никакви изследвания.
Както и да е преди почти 5 години при мен симптомите бяха, че за по-малко от месец качих 10-тина кг. (но може и да се слабее без причина), имах чувството, че нещо ми притиска гърлото, много и безпричинно потене(както си стоя/седя), цикълът ми идваше, когато му хрумне, лесно се уморявах (то пък коя кърмачка не се уморява), сърцебиене без причина, емоционална нестабилност и разни такива "приятни" нещица, но не са задължителни

Общи условия

Активация на акаунт