за ваксината против рак на маточната шийка

  • 3 105
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
Варвам, да.
Извинявай, каква точно "медицина" изучаваш?

# 16
  • Мнения: 169
И аз вярвам, защото има научни доказателства за действието на тази ваксина! А колко вида медицина има?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 244
Традиционна и нетрадиционна.

# 18
  • София
  • Мнения: 518
Аз твърдо съм се решила да си сложа докато не е станало късно(на 20 години съм), но до сега не бях чувала за това че се слага на нераждали жени, дано да може аз раждах секцио ако въобще това има значение.

# 19
  • София
  • Мнения: 518
И според мен си заслужава напълно все пак това може да ни спаси живота Peace

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Има различни видове ''медицини''.Хм, то това изказване си звучи смешно направо!
Официалната медицина, на която вярвах години наред, всъщност само експериментира с хората, а аз лично не искам да съм им опитно зайче и затова търся нещо, по - добро Peace
Медицината, която изучавам, дава конкретни отговори на въпроси и конкретно лечение на болести!Член на семейството ми беше тотално отписан от официалната медицина, въпреки, че се ''лекуваше'' при най - добрите специалисти в страната.Тази медицина, която изучавам го върна в живота, че и златен медалист го прави вече 4та година в България!
Не ми се иска да обяснявам повече по тези въпроси, защото смисъл няма.Ако някой ме пита конкретно предпочитам да е на лични, а не да се създава поредната тема конфликт!
Лека и спокойна вечер на всички желая!
И много усмивки на здрави хора  bouquet  bouquet  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 249
Моят доктор каза че е късно за мене.
1. Тя е за НЕРАЖДАЛИ;
2. До 17г.
3. И най-добре за ДЕВСТВЕНИ;

# 22
  • Мнения: 188
Bloodywhite, не си минала по този път и по-добре си трай!
Вярвай ми тоаи вирус причинява рак. За мое щастие ме оперираха преди да стане такъв. Сега си имам и бебенце. И страшно съжалявам, че е твърде късно за мен да си сложа тази ваксина.

И още нещо. Не се предава само по полов път, въпреки твърденята на учените и докторите. Първите симптоми се появиха 3години преди да почна да водя такъв.

# 23
  • Мнения: 2 746
Тъй като от доста години изучавам вид медицина, която дава причината за заболяванията, а не лекува следствията и досега грешка не е дала, само ще Ви кажа - щом желаете да сте манипулирани, оставете се да ви манипулират!

Каква е тази медицина, bloodywhite, кажи ,и ние да вземем да се образоваме  Wink

По отношение на тази ваксина обаче съм доста скептична.А каква е гаранцията, че точно ваксината няма да даде тласък на развитието на рака? Всички знаем, че ракът точно на маточната шийка може да се профилактира чрез редовни прегледи и цитонамазки, както и да се лекува 100% ако е хванат навреме.

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Bloodywhite, не си минала по този път и по-добре си трай!
Аз ще си трая Tired, ОК
Вие, прочетете тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10593.0

# 25
  • Мнения: 188
Bloodywhite, не си минала по този път и по-добре си трай!
Аз ще си трая Tired, ОК
Вие, прочетете тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10593.0

Извинявай, но не можах да си стърпя нервите. Само момичетата минали по този път знаем какво ни е било, а вярвай ми не сме малко. На всички желая здраве!  Peace

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не съм прочела коментарите, но това може да вие интересно
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-30&article=209243

# 27
  • Мнения: 3 376
За да не задълбочавам спора повече ще кажа само,че според мен това е поредната манипулация на фармацевтичните компании.

# 28
  • Мнения: 1 313
Преди няколко седмици бях при гинеколог и точно за тази ваксина говорихме. Слага се на 3 пъти през два месеца. Цена около 800 лв. През 5 години се подновява и така до около 45 годишна възраст.  Преди да отида бях изчела много информация от интернет и му казах, че понеже не съм лекар и не разбирам достатъчно бих искала да ме посъветва дали да я сложа. Той ми отговори, че в САЩ, Канада и голяма част от Европа таз ваксина е много популярна и, че според него това е бъдещето. Каза, че е революционна, защото за първи път е доказано, че рак се причинява от вирус. Също, че се очаква до 5 години освен ваксината да се разработи и лекарство.
Но, освен това ми каза, че се появяват случаи на усложнения, че такива има дори през 2007 година, но компанията, която произвежда ваксините се старае да не се разчуват. Каза ми, че го притеснява това, че въпреки многобройните изследвания и тестове, които са направени преди да се пусне на пазара, голяма част от хората, върху които е тествана не са от бялата раса. Поради тези причини и факта, че все още е нов продукт каза, че не може еднозначно да ми препоръча ваксината.

Още нещо, ако не сменяте сексуалния си партньор и той не ви сменя, или ако това се случва и се ползват предпазни средства, вероятността да имате въпросните вируси не се увеличава. С всеки следващ партньор се увеличава с 15% (но наличието на вирусите не значи, че ще се разболеете).

Всеки си решава сам за себе си. Реших, че може да ви е полезна информацията, която получих.

# 29
  • Мнения: 4 451
Мисля, че bloodywhite изучава хомеопатия. Вече отдавна не е тайна за вредата, която могат да причинят ваксините. Има много теми за това.
Не е изключена и вероятността самата ваксина да ти причини рак на шийката на матката. Не ме интересува, че тази вероятност била минимална. Все пак я има.
Не бих се ваксинирала, дори и да бях в подходящата възрастова граница.

Общи условия

Активация на акаунт