190лв майчинство за 2008г!

  • 2 697
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 551
И как пък го измислиха - до 9тия месец. А на кухня се записваше в 10тия, нали? И детето какво? Един месец мухи ли да лапа?
Между другото - и аз и мъжа ми се осигуряваме на пълните заплати.

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
censored censored censored

На мен ми е много странно как го измислиха аз да взимам 190лв след 9-те месеца, обаче, ако си взема гледачка тогава, тя ще взима 220лв. Нещо логиката ми се губи......


Няма да взима 220, с плоския данък ще взима 198лв.


Сори. Забравих, че няма да има необлагаем минимум. Т.е. те почти не вдигат и МРЗ-то?

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Малеййййй какво ще ги правим тия 10лв newsm78 май няма да можем да ги похарчим hahaha
Подигравка Naughty

# 18
  • Мнения: 4 784
Пълна подигравка! Със 190лв не че няма да се справим, но защо трябва да ни поставят в такова полажение?!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Наместо да вземат лист, химикалка и калкулатор и да сметнат колко пари иска едно бебе с памперсите, пюретата и млякото.

Държавата не е длъжна да ни гледа децата.  Това е обезщетение за майката. Проблемът е друг, че една заплата не стига да се издържа семейство. Там трябва да се наблегне, а не на помощите и обезщетенията. Тях достатъчно ги увеличиха като срок.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 252
Просто нямам думи.То бива бива подигравка,ама това вече преля чашата.Много ми е интерсно ако тия управници ги оставят със 190 лв на месец как ще карат?!То за тях няма да им стигнат тия пари ,а камо ли и деца да гледат!!!Сигурно това са им джобните за 1 ден. #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Бясна съм!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 21
  • Мнения: 83
Да ви кажа,мили мамчета,днес ходих на консултация и в трамвая беше пълно с ромки,които гушкаха по няколко сополиви отрочета,та помислих си-на тия хич не им пука колко ще са парите за майчинство!!! newsm78

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Мен може би нямаше толкова да ме е яд, ако не бяха толкова нагли депутатите. Колко приказки изприказваха как няма от къде да се вземат пари за учителите и извднъж хоп......ще си увеличават заплатите, че ново колици....

# 23
  • Мнения: 887
Наместо да вземат лист, химикалка и калкулатор и да сметнат колко пари иска едно бебе с памперсите, пюретата и млякото.

Държавата не е длъжна да ни гледа децата.  Това е обезщетение за майката. Проблемът е друг, че една заплата не стига да се издържа семейство. Там трябва да се наблегне, а не на помощите и обезщетенията. Тях достатъчно ги увеличиха като срок.
Ти очевидно не си много наясно с това как стоят нещата с майчинството извън Бг и въобще със социалните обезщетения (ако въобще мизерното им обезщетение може да се нарече така) Според теб какво подпомагат или обезщетяват със 190лв? Това, че държавата не е длъжна да ни гледа децата е повече от ясно, но не мога да приема АНТИСОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА, която се провежда спрямо децата ни. Защото и аз пък не се чувствам длъжна да издържам със заплатата си безработни, цигани и т.н., които ги мързи да дадат нещо и от себе си на тази държава, а когато имам нужда от средства за определен период от време - когато отглеждам детето си- някой да ми казва, че не е длъжен... Нямам думи за подобни изказвания!!!

# 24
  • Мнения: X
190лв.майчинство,а цените са ,като за 1900лв.!!! Hug

Предвид отрицателния естествен прираст, би трябвало майчинството да е поне 1000 лева и с тези пари да се издържа не само детето, но и майката, която го гледа. Ето това ще стимулира българските жени да раждат!

Не искам да нагнетявам темата, обаче нали се сещате с 1000 лв на месец кои ще са най-стимулирани да раждат още повече деца? Според мен не е редно и не можем да очакваме майчинството да се превърне в супер доходна професия, та да "кандисаме" да "раждаме бебета на държавата".

Аз пък мисля, че тези 40 дни преди и 9 месеца след раждане са повече от щедри - в колко други държави има подобни преференции? Гледаме си децата спокойно и си взимаме пълната заплата. След това всеки избира - обратно на работа, кариера и високи доходи или една година компромис с тези неща за сметка на пълно удоволствие от майчинството.

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Само че на "запад" взимането на детегледачка си е нещо нормално, а тук си е лукс все още. Аз лично не мога да си го позволя.

# 26
  • Мнения: 353
Момичета, не се вайкайте , а се примирете със ситуацията.  bouquet

# 27
  • Мнения: 104
Цитат
Аз пък мисля, че тези 40 дни преди и 9 месеца след раждане са повече от щедри - в колко други държави има подобни преференции? Гледаме си децата спокойно и си взимаме пълната заплата. След това всеки избира - обратно на работа, кариера и високи доходи или една година компромис с тези неща за сметка на пълно удоволствие от майчинството

Все ще се намери някой да направи "умни" сравнения!

# 28
  • Мнения: 1 479
Наместо да вземат лист, химикалка и калкулатор и да сметнат колко пари иска едно бебе с памперсите, пюретата и млякото.

Държавата не е длъжна да ни гледа децата.  Това е обезщетение за майката. Проблемът е друг, че една заплата не стига да се издържа семейство. Там трябва да се наблегне, а не на помощите и обезщетенията. Тях достатъчно ги увеличиха като срок.
Ти очевидно не си много наясно с това как стоят нещата с майчинството извън Бг и въобще със социалните обезщетения (ако въобще мизерното им обезщетение може да се нарече така) Според теб какво подпомагат или обезщетяват със 190лв? Това, че държавата не е длъжна да ни гледа децата е повече от ясно, но не мога да приема АНТИСОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА, която се провежда спрямо децата ни. Защото и аз пък не се чувствам длъжна да издържам със заплатата си безработни, цигани и т.н., които ги мързи да дадат нещо и от себе си на тази държава, а когато имам нужда от средства за определен период от време - когато отглеждам детето си- някой да ми казва, че не е длъжен... Нямам думи за подобни изказвания!!!
newsm10

# 29
  • София
  • Мнения: 1 228
Dandelion, споделям мнението ти напълно.
Впрочем, преди няколко дни имаше същата тема (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239173.0), вчера пак (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241161.0)... Като се появи някой като теб или мен, и правят нова тема ... да са начисто ... или пък просто никой не чете по - далече от първа страница ... както и да е, това е за модераторите занимание Simple Smile
Алтернативното мнение се стреля (с ей такива емотикони:  #Cussing out #2gunfire). Аз установих, че няма смисъл от спор - преминават в лични нападки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт