Права ли съм или ...?

  • 2 921
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 466
На мъжът  ми пък  една племенница , която роди два месеца преди мен първия пък като си гушнала бебето се изцепила - Ела при леля  Crazy. Млада ли е гледачката - има ли малки деца - защото аз например покрай моето бебе се забелязвам ,че мамосвам всички малки деца - е усещам се и се поправям  Laughing

# 16
  • Мнения: 678
Мисля че не е редно да се обръща така към детето.
Имам две племеннички/близначки/ вече са на 6г. понякога се обръщат към мен с "мамо".Аз им казвам-"мамо ли",а тяхното обяснение е-"Ами ти си ни "втората майка" ,много си ни гледала от бебета,когато мама е била заета,хранила си ни,приспивала си ни като четеш приказки и за това си ни втора майка
Това никога никой не им го е казвал
Те така го разбират......

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз бих реагирала така.

# 18
  • Мнения: 1 672
И аз мисля, че си права Peace
Детето ще се обърка Rolling Eyes
права си и още как

# 19
  • Мнения: 636
Разбира се, че си права! Аз на свекърва ми се дразня като казва така на детето, че какво остава за чужд човек!

# 20
  • Мнения: 1 733
Не бих й позволила така да се обръща към детето. Точно в момента то изучава хората около себе си и нищо чудно да реши, че тя е жената, на която трябва да казва мама.

# 21
  • Мнения: 1 586
Права си ,аз също ще се подразня  - нека си измисли друго обръщение!

# 22
  • Мнения: 520
Права си . И аз мисля , че детето ще се обърка така.

DaniMax, направо ме разби   Laughing  Joy  много забавно е прозвучало


...Може да ви се стори страшничко, но в началото когато бях родила обръщението, което а-да-излезе от устата ми гледайки бебенцето беше "на мама кученцето" не защото бебето ми приличаше на куче, а просто защото преди това най-нежни чувства бях изпитвала години наред към моето куче  Grinning Grinning Grinning...

# 23
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shocked Shocked
как мамо  Sad луда работа  Twisted Evil

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 891
И аз бих се подразнила

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Права си да се дразниш smile3515 напълно нормално, но пък  в крайна сметка сте работник и работодател, имаш право да направиш забелжка, ако нещо не е както трябва, не ти харесва и т.н. След като и се плаща на тази детегледачка  ще се съобрази с изискванията ти, не става въпрос за докачане или разни сръдни...големи хора сте!

# 26
  • Мнения: 5 362
И аз бих се подразнила.
А жената може би го прави наистина от най-сърдечни чувства,но все пак ти имаш право да й направиш забележка.Така че не би трябвало да се сърди,а да се съобразява с твоите изисквания,за които и все пак й плащаш Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 8 283
Щом си доволна от нея говори внимателно. А съм за това детето да си има 1 майка.
Не бих се съгласила детето ми нарича мамо/мамче бабите. Въпреки че след като сестра ми тръгна на ясла почна да
нарича кръсницата ни "мамо Р...." и покрай нея и аз, досега се обръщаме или като говорим за нея всички в семейството я наричат така (майка ми баща ми и ние 2те), но майка ми не е имала нищо против.
Смятам, че майката избира.
Случвало ми се е на площадката и аз да се объркам и да мамаосам някое дете или заобиколена от деца да се обърна към моето "Ела, лельо"  Joy

# 28
  • Мнения: 1 367
Как няма да се подразниш,напълно си права.Още повече тя е външен човек за детето.На никого,ама на никого не позволявам да ми мамосва детето,.Не знам кога ще почне да разбира какво значи думата "мама" и не искам да се бърка коя всъщност е мама.Само веднъж,и то след като бях родила,по навик мамосах детето на най-близката ми приятелка.Стана ми адски неудобно и се извиних.Поговори с нея сериозно,тя трябва да си знае мястото.А ако не й изнася,прав й път.Мисля си обаче,че това е по-малкото зло в сравнение с историята за детегледачката,която оставила детенцето да плаче и му крещяла.Но така или иначе,трябва да вземеш мерки,за доброто на детето си.

# 29
  • Мнения: 1 701
Аз пък мисля, че прекалявате!  Crossing Arms Чудо голямо, че казала "маме" - кат ша са травмира туй дете трайно, то едни психолози после, едно чудо...  Mr. Green Няма човек, който да се е объркал коя е майка му. Айде стига сте се чудили за какво да се хванете! Преди време една пък се беше паникьосала, че друга майка казала на отрочето й "мамина душичка" или нещо подобно...  Rolling Eyes Вместо да се радвате на доброто отношение към децата ви....  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт