дали не сбърках

  • 1 826
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Какво сте се заяли с момичето - 75 гр., ами 75 гр.!!!!! Та нали затова са бебешки каши, а пък явно и на бебе му е добре!!!
В края на краищата темата  друга - и аз мисля, че кърменето ще ти помогне да отслабнеш по-бързо. Аз до тук съм свалила 10-12 кила, а ям като разпрана. И около 4-5 месец също си мислех, че всичко е безнадеждно, но свалените килограми са факт. Ако ти се иска спортувай умерено Peace и се радвай на децата!!!! Hug Hug Hug
Миличка,никой не се заяжда!Просто момичето задава въпрос и всички ние отговаряме,всеки изразява своето мнение.
А това,че кърменето помага да се свалят килограми,не всякога е точно така.От опит го казвам.

# 16
  • Мнения: 2 829
При мен първите 4 месеца отслабването беше направо невъзможно! Костваше ми адски усилия да не продължа да качвам кила!!!
И след това свалих 5 кг. без никакво усилие! Получих някаква алергия, минах на хипоалергична диета, ядя огромни количества и отслабнах. Но и след края на диетата продължих да свалям, така че, според мен си беше нещо хормонално. Коремчето ми обаче си остана, тъкмо се бях загрижила, че ще си остана с корем-и към годинката на малкия корема ми си се прибра. Сега имам още 2-3 кила да свалям, ама мъжа ми прави много хубаво тирамису Grinning и сигурно няма да е скоро Grinning
Според мен идеята за гимнастика с бебето е много добра-сигурна съм, че ще му хареса на мишлето да го повдигаш вместо гиричка, или да клякаш с тежест, или да тренираш бързо ходене със слинг Grinning
Четох и другата ти тема, и си мисля, че за теб е много важно да намериш такива дейности, които да са приятни и на теб и на бебето-било то кърмене излегнати, носене във слинг, фитнес с бебе и т.н.
А относно захранването-аз лично не бих захранила толкова рано, но пък и не смятам, че си навредила на бебето. Все пак ти го познаваш малкото човече най-добре и можеш да прецениш по-правилно от нас дали и кога да захраниш.

# 17
  • Мнения: 163
Един съвет от мен - след раждането си свалих килограмите даже бях 3 отдолу и докато кърмех всичко беше ок - хапвах стабилно и нищо не ми се лепеше до момента в който спрях да кърмя.Продължих да си хапвам както по време на кърменето с идеята,че нищо не ми се лепи и не след дълго се оказах с 5 кг.отгоре.Сега се боря с тях,но е много трудно, защото хем искам да изглеждам добре,хем всичко ми се яде и не се лишавам по навик ( от времето когато кърмех ).Успех и дано успееш да се пребориш, а за захранването не се притеснявай,аз съм го захранила от 3 месеца и ела да го видиш, а относно количеството имам приятелка която захранваше директно с по 1 пюре,пък сина и е на 10 год. и няма никакви проблеми!

# 18
 МОЕТО БЕБЕ БЕШЕ САМО НА КЪРМА ДО НАВЪРШЖАНЕ НА 4МЕСЕЦА,КАТО ГИ НАВЪРЩИ ЗАПОЧНАХ ДА И ДАВАМ КАША НА СЛЪНЧО(БАНАНОВА)САМО СУТРИН,НА 5 МЕСЕЦА ДОБАВИХ НА ОБИАД И ЗЕЛЕНЧУКОВО ПИУРЕ,НА 6 ДОБАВИХ И Ж 5 ЧАСА И ПЛОДОВО ПИУРЕ И ИА КЪРМЕХ НОЩЕМ И НА ОБЕД ОКОЛО ПОЛУВИН ЧАС СЛЕД ПИУРЕТО И ДА ЖИ КАЖА ДЕТЕТО МИ Е МНГО ДОБРЕ И НА КИЛОГРАМИ СЪЩО.НЕ Е ПОД НОРМАТА,НО НЕ Е И НАД НОРМАТА.ЗА ГИМНАСТИКАТА С ДЕТЕТО И АЗ СЪМ СЪГЛАСНА,ПО ХУБАВО НИАМА Simple SmileА И С ОГРАНИЧЕНИЕТО С ХРАНАТА СЪЩО СЪМ СЪГЛАСНА,ДА НЕ ЗАБРАЖИАМЕ ЧЕ ОСВЕН МАИКИ НИЕ ВСЕ ОЩЕ СМЕ И ЖЕНИ И ТРИАБВА ДА СЕ ПОДДЪРЖАМЕ  bouquetИМАИ ТЪРПЕНИЕ И ВСИЧКО ЩЕ СЕ НАРЕДИ,САМО НЕ СЕ ОТЧАИВАИ С ЖРЕМЕТО ЩЕ ОТСЛАБНЕШ СЕГА НАИ ВАЖНОТО Е ДА СИ КЪРМЕШ ДЕТЕНЦЕТО WinkМОЕТО БЕБЕ СЪЩО НЕ ПИЕШЕ ЖОДА ДО 5 МЕСЕЦА ВЪПРЕКИ ЧЕ ТОВА ЛИТО БЕШЕ АДСКИ ЖЕГИ НО ОТ САМОСЕБЕ СИ ЗАПОЧНА ПРЕДЛАГАИ МУ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ И ЩЕ ЖИДИШ ЧЕ ЩЕ ИМАШ УСПЕХ.АЗ БЕБЕТО СИ ОЩЕ И ОЩЕ ГО КЪРМИА СЕГА ЖЕЧЕ Е НА 10 МЕСЕЦА.ДА МИ Е ЖИВО И ЗДРАВО.КЪРМИ И ТИ ТВОЕТО КОЛКОТО МОЖЕШ ПОВЕЧЕ НИАМА ПО ХУБАВО ОТ ТОВА Heart EyesЗА ДА БЪДЕШ СИГУРНА НА 100% ПСЪВЕТВАИ СЕ И С ДЕТСКИ ЛЕКАР.ПОВЕЛАЖАМ ТИ УСПЕХ

# 19
# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740

бебето не се вижда никъде, мила Hug

# 21
  • Мнения: 1 173
честно казано не мисля че това че си дала на бебето 75мл е фатална грешка , още повече че не е предизвикало реакция. аз Дида (сега на 6г.) съм я захранвала по различен начин- сокчета от 1.5 м , пюре от 3.5 м , а каша от 5тия, и вий си я сега -здрава и нищо и няма. бебето Матю , на 5 м го захраних с оризова -само 1.ч.л в кърмата и така до след 2 седмици стигна на 3 с.л в кърмата , кум края на 5 въведох зеленчуци, а плодови и местни от 7м.
до колкото си спомням на 7 м в Бг , на млечната кухня дават супа и кисел(нишесте), така че....
 според мен проблем с оризовата каша няма , именно затова препоръчват да се захрани с нея, защото да се получи алергична реакция е насмалко вероятно. спокойно , чак фатална грешка не си направила , просто с зеленчуците бъди наистина по-внимателна , лъжичка в началото.
 иначе аз спрях да кърмя на 7.5 м , кърмата намаля, и честно казано , не виждах смисъл да се мъча да я поддържам.
решението е лично , и строго индивидуално за всеки. аз не съм кърмена и 2 дни-просто е нямало с какво!

за килограмите пак е индивидуално-истината е че ограничи ли се храната и намаля млякото(поне с мен е така).
но пък именно кърмата ми е помогнала и при двете да сваля- с Дида качих 12, и след 6 дни в болницата бях с 2 отдолу, но пък млякото течеше като река Simple Smile
 сега с малкия , 5кг за 5 дни, след което се закрепих за 5 м без да сваля и грам, после за 2 м 4кг, и сега са ми останали 2-3кг, и ще има борба, но предполагам като тръгне да ходи и....
 няма да се стресираш за килограмите-всеки е различен, това че твоя приятелка или позната да речем е свалила а ти не! когато му дойде времето тогава-с воля всичко може!

# 22
  • Мнения: 378
      Щом бебето я е приело добре - вече сте го захранили. Аз също захраних децата си на 4 месеца, кърмих ги и доста дълго - Бинко до 2 години и 8 месеца, Цвети - до 1 година и 3 месеца. Количеството ми се струва голямо, ако  решите да продължите с кашата, давайте я след кърменето и не предлагайте повече от 50 грама.

# 23
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 205
Това с "тъпкането" според мен е голяма грешка.Аз през бременността качих 20 кг.Като се прибрах от болницата нямах никакъв апетит и за 2-3 седмици свалих неусетно 10 кг.Кърмата си ми беше ОК.Но от много "доброжелатели",които ми втълпяваха почти денонощно че  трябва да ям много иначе ще ми спре кърмата аз се подлъгах и започнах да ям дори и да не ми се ядеше.Сега ми тежат 10  кг на дупето и кои знае до кога ще си ги нося....
  А за кашичката ... щом му харесва и му няма нищо защо да я спираш?

# 24
  • Мнения: 2 837
Аз не съм имала проблем с килограмите - даже свалих след четвъртия месец на бебо. Не съм се ограничавала, но гледах да ям не толкова колорични неща. Кърма си имах. Може би е добре да наблегнеш на супи, риба, сокове и други по-леки и по-течни неща. А що се отнася до гимнастиката - от петия месец почти до година все се мъкнехме на ръце - каква по-голяма гимнастика...

# 25
  • Мнения: 553
когато и с каквото и да захраниш- започва се с 1-2элъжички и се увеличава постепенно количеството.
така ако прояви алергия или друга непоносимост при малко количество и реакцията ще е по-слаба.
вземи си някаква книжка,  изчети какво пише във форума за захранване на кърмачетата.
не си прави експерименти с детето.
всяка нова храна крие риск как ще се приеме и се дава предпазливо и постепенно.

# 26
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
момичета, тази тема е много стара и отдавна е невалидна, защото аз още тогава се отказах от кашичката

а иначе от 1 януари се захранихме точно както трябва - по малко и с правилните храни

В няколко другеи теми обсъдихме подробно спецификите на захранването и пъривте храни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт