майчинство и детски за близнаци

  • 69 746
  • 887
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 231
  Ще се опитаме да направим всичко възможно един ден да приемат подобен закон. Засега явно остават само увеличените детски.

# 16
Aila, ти си страхотна...благодаря за тази информация  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 306
Така като се замисля 3 гласа ЗА: Христова, Шулева, Капон.... другите... Confused
"Отново повтарям, че аз съм за това да реализираме това предложение, но да му намерим мястото. И, госпожо Христова, поемам ангажимент като председател на тази комисия, тогава, когато внесете този законопроект, тогава да го гледаме"Това дава надежда за евентуално добро развитие за нас, но има вероятност и да е просто измъкване Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 257
Голямо благодаря на Aila, mishlenze и на всички останали, които се борят за по-достойно отглеждане на децата ни!
Всичко постигнато дължим на техните усилия.
Отново виждаме липсата на воля от страна на държавата.
Измъкват се пак с детските, които уж щяха да бъдат за близнаци 2х30 лв.х2. И отново ще делят децата ни на бедни и богати с този праг за достъп до тях.

# 19
  • Мнения: 152
Добре аз четох за детските но не разбрах колко ще дават казват 75 лв но това и за двете деца ли или за едното не са споменали .Някой ако знае нещо повече да каже .А що се отнася за закона имали вероятност още веднъж да го преразглеждат и да го гласуват за за догодина.

Просто питам защото много се нуждая от тези допълнителни пари и решиха ли нещо за дете гледачките пак ли ние с близнаци няма да можем да се възползваме .

# 20
IИ аз из4етох вси4ко и млако се омотах, но според мен е ясно 4е тези като мен,които ще родим живот и здраве 2008г ще вземаме МАЙ4ИНСТВО 90% от това в/у което са ни осигурявали или минимум 200лв,ако сме осигурявани на минималната и общо 75лв детски. което е на месец 275лв !!!!!!!
аз само 4е имам още едно дете,затова ще полу4авам и още 30лв,затова  май ще вържа 305лв  Crazy Mr. Green
Само не разбрах колко ще ми е еднократната помощ  сега ? беше 200лв преди 2 години,а сега за второ дете (били те и две,но както разбрах от поста на Aila това няма зна4ение за никои едно,две или пове4е деца раждаме наведнъж Blush )?
ще следя темата!  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 12 231
  Еднократната помощ незнам дали го гласуваха, но имаше предложение да стане 200 лв за първо дете и 600 лв за второ дете. Като за близнаци при първо раждане да е като две втори тоест 1200 лв. Честно да си призная незнам дали са го гласували. Не ми е ясно и колко ще станат детските. Това е информацията която имаме засега. Ако науча нещо ново обещавам да пиша  Peace

# 22
  • Мнения: 983
Аз искам да попитам уваваемият #Cussing out г-н Христосков, като толкова се вълнува от колко "броя майки" се осигуряват, някой ден близнаците като за един човек ли ще се осигуряват. Защото ако е така съм съгласна сега да ми плащат 190лв. Браво на господата. Успяха да ми оправят настроението преди лягане. И сега ще се отрази на мъжа ми, които ме chакаше с нетърпение.  Mr. Green

Приятна вечер на всички.


# 23
  • София
  • Мнения: 12 231
 Закона е гласуван в комисия, в зала още не е гласуван  Peace

# 24
  • Мнения: 983
На мен хич не са ми ясни тези работи, така че да питам, щом от комисията не е удобрен, може ли да стигне до зала.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 231
  И аз не съм много сигурна....
 
Цитат
Момичета, упре в "Часът на Милен Цветков" ще се говори по темата с близнаците. Елена Петрова и Креми двойна доза ще бъдат гостите и ще защитават каузата. Поканена е и Христина Христова. Дано да може да отиде, за да направим последен опит за тази година да прокараме поправката.

# 26
  • Мнения: 541
  И аз не съм много сигурна....
 
Цитат
Момичета, упре в "Часът на Милен Цветков" ще се говори по темата с близнаците. Елена Петрова и Креми двойна доза ще бъдат гостите и ще защитават каузата. Поканена е и Христина Христова. Дано да може да отиде, за да направим последен опит за тази година да прокараме поправката.

Става въпрос за 12.12 или за 13.12.2007?

# 27
  • София
  • Мнения: 12 231
     Мисля, че за утре. Дано Креми се включи и даде малко повече информация.

# 28
  • Мнения: 770
Здравейте!
Не знам какви са тези 75 лв детски надбавки за близнаци, които споменавате. В проектобюджета за 2008 година са предложени по 30 лв детски за дете, като за близнаците сумата е двойна. Ето за справка, това е най-скоро публикуваната информация, която открих в нета:

Месечното обезщетение за отглеждане на дете

до 2-годишна възраст ще бъде 190 лв. при 180 лв. в момента. Детските надбавки стават 30 лв. за всяко дете при доход на член от семейството до 200 лв. За близнаците надбавките ще са двойни. Еднократната помощ при раждане ще бъде 250 лв. за първо дете, 600 лв. - за второ дете и по 200 лв. за трето и всяко следващо дете. В момента тя е съответно 200 лв. за първо, второ и трето дете, а за четвърто и всяко следващо дете - по 100 лв.

А бюджета ще се гласува след коледната ваканция на Народното събрание!

# 29
  • Мнения: 1 895
Утре ще е предаването, да.
Чета тука разни документи и се надявам да не се шашна и да не забравя да спомена нещо важно!

Общи условия

Активация на акаунт