Родителско настоятелство????

  • 11 445
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

..
По въпроса за градините ... не е работа на настоятелството да търси учители , то може да се меси ако избраните са се провалили и иска смяната им . 
И аз така си мисля.

# 16
  • Мнения: 4 970
Fasti,  някъде регламентирано ли е това с %-а  от сумата за извън-класни дейности newsm78

# 17
  • Мнения: 242

Много моля по-опитните да споделят как са кандидатствали и до какъв резултат са довели усилията им. Днес разбрах, че проектите публикувани на сайта са приключили, а новите ще бъдат качени до края на годината. Нашата градина не е на делегиран бюджет и се опитваме да помогнем с каквото можем. Настоятелство е регистрирано от началото на септември месец и сега сме в процес на "прохождане".

Много бих се радвала да науча как се справяте във вашите градини/училища. При нас всички средства се разпределят от настоятелството, като директорката дава съвет и споделя мнение. За съжаление членовете за сега не са много. Предложението за членски внос в размер на 20 лв. на месец на дете бе посрещнато много (меко казано) негативно.

Относно имуществото на градината, отговорът при нас беше - НЕ. Това, което можем да правим е да организираме детски рождени дни в музикалния салон с две възпитателки и музикалната и да определим цена на услугата. Друга идея е на територията на градината да се провеждат базари на стоки втора употреба и коледни/великденски базари. Предложете още какво бе могло да се прави в градината, което да генерира приходи.

Много разчитам на съдействие и споделен опит.

Успех на ентусиастите   bouquet

# 18
  • Мнения: 4 841
Аз съм в настоятелството на нашата детска градина.От ноември до сега освен с организацията на страничните дейности в градината,се занимаваме и с бюрокрацията в държавата.Имаме проблеми с управата на градината,тъй като досега са отклонявани повечето средства по частната й сметка.Разбиране от общината има,но реална подкрепа по въпроса почти няма и само обикаляме инстанциите-накрая и медиите.Дано сега поне държавата вземе адекватните мерки.
А вие защо ги плащате тези вноски?????
----Знаете ли ,че по договор от извънкласните дейности/танци,английски.../около 25% от заплатената такса на всяко дете се връщат на градината за подобрение състоянието на градината????
----Това са около 5.000лв годишно и в повечето случаи директорът има контрол над парите/тегли ги за обзавеждане на кабинета си ,дома си,/малка част отпуска на децата за замазване на очите !!!!!!!!!
----Моля ви хора проучете си договорите с тези фирми.Имате право да контролирате тези пари!!
----СТИГА СМЕ ПЪЛНИЛИ ЧУЖДИ ГУШИ!!!ТОВА СА ВАШИ ПАРИ,А ВИЕ СЪБИРАТЕ И ОЩЕ!

Егати глупостите, честно  ooooh! Кое ти дава право да обобщаваш така? Това, че някъде някой самозабравил се директор МОЖЕ (но не сме сигурни до доказване на противното...) да отклонява средства, не е повод да се поставят всички под общ знаменател. Като член на родителското настоятелство чета договорите с всички фирми, които предоставят допълнителни дейности на територията на градината, и само в ЕДИН от договорите има подобна точка - че след завършване на учебната година 5% (!!!!! - не само ти имаш удивителни) от събраните през годината суми се връщат ОФИЦИАЛНО под формата на дарение. А даренията се контролират стриктно. Какви лични сметки, какво обзавеждане, какви пълни гуши??? Имам информация за всяка дарена стотинка.
Аман от анонимни "борци за справедливост" - чули-недочули, разбрали-недоразбрали...

# 19
  • Мнения: 130
Ние нямаме такова настоятелство или поне аз не знам да има/ а ка се създава, кой трябва да предложи - по чия инициатива трябва да е или няма значение/ newsm78

# 20
  • Мнения: 9 814
Ruxi, за момента нищо не може да се направи.
Едната от програмите - Схема за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ "Подкрепа за осигуряване на подходяща и рентабилна образователна инфраструктура, допринасяща за устойчиво местно развитие"[/b, става но за училищата, не за ДГ.
Като родителско настоятелство трябва да се регистрирате като неправителствена организация и да се прикрепите към някой бенецифиент.
Всъщност се оказва доста трудно.

# 21
  • Мнения: 242
Франческа, благодаря ти за информацията. Определено срещаме затруднения с "прикрепяването" към някой бенефициент. В понеделник имаме събрание и ще се решава накъде да продължаваме.
Мария, трябва ти група интелигентни и малко луди родители с желание за работа, от които един да е юрист, един счетоводител, касиер и председател на управителния съвет. Погледни и тук http://naun.hit.bg/index.htm
Как на практика става събирането на членския внос. Касиер има, но той е родител имащ достатъчно други ангажименти и не е възможно да седи по цял ден в градината   Thinking. При вас как е уреден този въпрос   newsm78
  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
В нашата градина членския внос се събира заедно с таксата за градината.

# 23
  • Мнения: 4 841
Как на практика става събирането на членския внос. Касиер има, но той е родител имащ достатъчно други ангажименти и не е възможно да седи по цял ден в градината   Thinking. При вас как е уреден този въпрос   newsm78
  bouquet

В нашата градина избрахме за касиер майка, която е със свободна професия, не е обвързана с работно време и може (и най-вече - има желание) да отдели един ден в месеца, за да се справи със задачата. Една седмица предварително залепваме ЯСНО ВИДИМА обява на таблото, че на този и този ден ще се събира това и това, и - така. Миналата година касиер ни беше една майка, която пък въобще не работеше. Така че винаги има опции, не всички са вързани за работното си място от 9,00 до 17,00.

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
По-миналата година аз бях касиер в градината. Ходех няколко дена сутрините и изчаквах. После г-жите бяха посредник.

# 25
  • Мнения: 4 970
КОлко човека членуват във вашето родителско настоятелство? Thinking

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
КОлко човека членуват във вашето родителско настоятелство? Thinking

То при нас май беше по-различно от това, за което коментирате. Иначе сега в у-щето има такова настоятелство и във всеки клас има отделен касиер. После явно той се отчита на настоятелството.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 708
А всяка година ново настоятелство ли правят или си има едно за няколко години? И аз смятам да се включа към нашето такова (още не съм наясно как седат нещата при нас, не сме започнали градина) и ми се иска да съм наясно предварително с някои неща

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
но нито знам как ще се заплаща на учителите, нито на какъв договор, абе пълна каша.

Това е работа на счетоводителя на ДЗто.

# 29
  • Мнения: 3 506
За извънкласните занимания /пеене, танци, английски, приложни изкуства, футбол/ се прави конкурс в началото на годината .... Тези фирми са лицензирани, работят по одобрени от Мин. на образованието схеми и програми на преподаване.

Искам да те попитам дали някъде си попадала на списък с лицензираните за различните занимания фирми?

Общи условия

Активация на акаунт