Как да направим старите дрехи модерни?

  • 318 311
  • 702
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 90
Ааа стана,явно не съм кликвала където трябва.
Благодаря ти,то не било за индианци Laughing

# 211
  • Мнения: 118
Здравейте, извинявам се че се намесвам в темата ви и може би въпроса ми не е за тук, но не намерих по-подходяща тема, а и донякъде и аз искам да направя от стара дреха-нова. Имам една стара черна блузка, която много си харесвам като модел, но от носене вече избеля и не е красиво така вече Sad , мисля че е памучна, има цветенца като бродирани с черен конец по целия плат, много е ефектна. Та въпроса ми е дали ще  може да се избели с белина и да стане бяла?  Thinking , някой от вас може да има опит? Благодаря ви предварително!

# 212
  • София
  • Мнения: 90
t_lady

Нямам опит с белината,но си мисля,че няма да се избели та чак бяла да стане,а по-скоро ще стане на петна,пък и само ще изгориш плата.
Щом е памучна можеш да си вземеш боя за памук и да я боядисаш отново черна.Един път бяхме боядисвали доста избеляла черна блуза и стана като нова Peace

# 213
  • Мнения: 261
Pink Flower , от къде се купува тази боя за памук , и как се извършва боядисването с нея ? Може и да е написано някъде , но са твърде много страници Blush

# 214
  • Мнения: 16
Палечка, на марабу има бои за текстил. Виж тук http://www.impresia.bg/products.html?category=30 - гледай боите за цялостно боядисване, прави се в пералнята. Ако си от София - има ги в Слънчоглед http://www.slanchogled.com/sunflower/catalog/c592891b-f969-4c3f- … .aspx?pageIndex=0

# 215
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Dо it yourself (направи си сам) :




 Благодаря за снимките. Преди малко го направих на един черен потник. Стана страхотно.

# 216
  • Мнения: 616
Pink Flower , от къде се купува тази боя за памук , и как се извършва боядисването с нея ? Може и да е написано някъде , но са твърде много страници Blush
А може и просто да я занесеш в някое химическо чистене, доста от тях боядисват, и ще си спестиш процедурите вкъщи. НО трябва да е 100% памук и малко иснтетика да има, ще стане на петна

# 217
  • Бургас
  • Мнения: 5 681
С тази боя на Марабу ще е по-евтино и без никакви главоболия, пък и ще могат да се боядисат още няколко нещица. Аз съм адски доволна от нея - хубави и плътни цветове, не пускат после, не избеляват бързо, процедурата е адски лесна и мързелива - само слагаш боята и кило сол в пералнята, пускаш и забравяш. После пускаш още един цикъл, но с препарат и воала - накрая имаш боядисани неща, чиста пералня, чисти ръце...приказка Peace Така скучните ми бели хавлии и чаршафи, пък и други нещица, придобиха съвсем друго "звучене" Mr. Green

# 218
  • София
  • Мнения: 958
bradata - от коя точно взимаш, че много различни видове за текстил видях. Хареса ми идеята за чаршафите..с цветни съм, но имам два чаршафа много добро качество, но бели. Не ги ползвам така и ако мога да ги направя цветни ще е чудесно.


И още една молба за идеи имам - по принцип и аз подарявам всичко, което не нося, но имам едно кожено яке, по скоро тренчкот, до коляното, но е напълно право с два външни джоба. Определено не стои много актуално и се чудя какво мога да направя с него или просто да го метна някъде.....?

# 219
  • Мнения: 616
Ами освен да се направят свивки за да е по теб и да се отреже на по-'модерна' дърлжина до средата на дупето...но шивач ще трябва да ти помогне, освен ако нямаш машина която шие кожа,де. Иначе подобна поправка не е сложна.

# 220
  • София
  • Мнения: 958
Идеята доста ми хареса, ще я проговоря с шивачка май.....благодаря!

# 221
  • Мнения: 385
Ами освен да се направят свивки за да е по теб и да се отреже на по-'модерна' дърлжина до средата на дупето...но шивач ще трябва да ти помогне, освен ако нямаш машина която шие кожа,де. Иначе подобна поправка не е сложна.
Преди години ми вталиха така едно тренчче и резултата беше страхотен. А и беше евтино - за 10 лв ново яке  Peace

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 5 681
bradata - от коя точно взимаш, че много различни видове за текстил видях. Хареса ми идеята за чаршафите..с цветни съм, но имам два чаршафа много добро качество, но бели. Не ги ползвам така и ако мога да ги направя цветни ще е чудесно.
Marabu Fashion Color Wink Адски съм доволна, особено в сравнение с една българска боя - уж за по-евтинко, а всичко стана на петна и от страната на дневната светлина, на която се суши, цвета става убийствен Sick А с Марабу цветовете стават много наситени при все, че съм слагала доста повечко дрехи от указаното Mr. Green

# 223
  • София
  • Мнения: 958
Фиксираш ли с нещо после или само боята? И на коя програма на пералнята? .............извинявам се за многото въпроси, но не ми се иска да объркам нещо и да си изхвърля чаршафите..... Simple Smile

# 224
  • Мнения: 261
Супер , и аз едни бели чаршафи искам да освежа , браво че ме светнахте за тези бои   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт