Как да направим старите дрехи модерни?

  • 318 374
  • 702
  •   1
Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Не фиксирам с нищо. В кутийката има пакетче с боя и пакетче с фиксатор (и двете са на прах), които се изсипват в барабана, после се изсипва един пакет ситна сол (и тя се явява като фиксатор), слагат се мокрите дрехи и се пуска на достатъчно дълга програма, без предпранета и накисвания, на възможно най-високата температура, която издържат нещата ти за боядисване. Аз лично прах на 60 градуса (чаршаф, хавлии, тениски, дънки, потници...). След като свърши програмата, се слага някакъв препарат за фини или цветни тъкани и пак се пуска на същата програма и на същите градуси - така се фиксират финално цветовете, а и пералнята се доизчиства от всякакви случайни остатъци. Препоръчва се боядисаните тъкани да се перат отделно все пак първите един-два пъти, но аз още първия път си избумках яркозелените хавлии с останалите дрехи (е, турих една цветоулавяща кърпичка за всеки случай, но тя не успя да се боядиса, което значи, че всичко е ОК) и аварии нямаше Mr. Green Правила съм упражнението вече 2 пъти и имам още 2 цвята за оползотворяване. И между другото, втория път сложих около 1,250кг дрехи с идеята да станат по-светли от основния тон, тъй като в упътването дават 500гр за наситен цвят и 1000гр за по-пастелен - станаха си пак тъмни и наситени Peace

# 226
  • София
  • Мнения: 958
bradata - благодаря за изчерпателния отговор. Определено ще пробвам!  Hug

# 227
  • варна
  • Мнения: 256
Не фиксирам с нищо. В кутийката има пакетче с боя и пакетче с фиксатор (и двете са на прах), които се изсипват в барабана, после се изсипва един пакет ситна сол (и тя се явява като фиксатор), слагат се мокрите дрехи и се пуска на достатъчно дълга програма, без предпранета и накисвания, на възможно най-високата температура, която издържат нещата ти за боядисване. Аз лично прах на 60 градуса (чаршаф, хавлии, тениски, дънки, потници...). След като свърши програмата, се слага някакъв препарат за фини или цветни тъкани и пак се пуска на същата програма и на същите градуси - така се фиксират финално цветовете, а и пералнята се доизчиства от всякакви случайни остатъци. Препоръчва се боядисаните тъкани да се перат отделно все пак първите един-два пъти, но аз още първия път си избумках яркозелените хавлии с останалите дрехи (е, турих една цветоулавяща кърпичка за всеки случай, но тя не успя да се боядиса, което значи, че всичко е ОК) и аварии нямаше Mr. Green Правила съм упражнението вече 2 пъти и имам още 2 цвята за оползотворяване. И между другото, втория път сложих около 1,250кг дрехи с идеята да станат по-светли от основния тон, тъй като в упътването дават 500гр за наситен цвят и 1000гр за по-пастелен - станаха си пак тъмни и наситени Peace

Тази боя подходяща ли е за връхни дрехи... имам маслено зелена "шуба" а искам да я направя черна...По етикет е 100% памук, но има от вътре тънка подплата...да рискувам ли?

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Може да пробваш - отвън поне би трябвало да стане щом е памук Rolling Eyes Аз преди съм боядисвала (не с тази боя) памучно зимно яке от тъмносиньо в черно и се получи добре отвън. Подплатата беше яркооранжев изкуственяк и стана мръсно оранжево после, ама нали е отвътре - хич не се трогнах от това hahaha  Само трябва да спазваш препоръчителната температура за пране, че да не изкараш после от пералнята детска шубка Mr. Green

# 229
  • варна
  • Мнения: 256
Може да пробваш - отвън поне би трябвало да стане щом е памук Rolling Eyes Аз преди съм боядисвала (не с тази боя) памучно зимно яке от тъмносиньо в черно и се получи добре отвън. Подплатата беше яркооранжев изкуственяк и стана мръсно оранжево после, ама нали е отвътре - хич не се трогнах от това hahaha  Само трябва да спазваш препоръчителната температура за пране, че да не изкараш после от пералнята детска шубка Mr. Green
мерси многоо:) а за размера не се тревожа... тя и без това ми е с 2 номера в +  Mr. Green, но ще внимавам де...да не се наложи да я дам да синчето Joy

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Успех тогава и после да се похвалиш Wink Вчера ми звъняха от сайта, откъдето взех боята и разни други нещица, за да ме питат дали съм доволна и да споделя впечатления - предупредих ги, че правя масирана реклама и да очакват много поръчки за боята, за което да ми пратят после процент hahaha Е, без това последното де Mr. Green

# 231
  • Мнения: 385
Ето какво направих днес от старите поизбелели дънки с малко белина Wink
отпред и отзад

# 232
  • Мнения: 418
Гривни от пластмасови бутилки  Laughing






# 233
  • Мнения: 418
Още нещо  Wink

# 234
  • Мнения: 418
Destroyed jeans  Peace

# 235
  • Мнения: 3
Много ВИ моля някой да ми помогне,купих си един панталон и се оказа че ми е малък сега искам да си ушия пола от него. newsm78 От няколко дни се мъча и все не ми идва на акъла какво да направя Cry . Ако някой може да ми покаже с снимки много ще съм ВИ благодарна.Аз съм от новоначинайщите шивачки и много искам да се науча да си преправям дрехи Embarassed.

# 236
  • Мнения: 6 030
Много интересна тема.  Peace
desikal днес в предаването "Модерно" показаха как се прави пола. Доста интересна стана. Ако има от къде да го гледаш,че да видиш, иначе по назад в темата Bz е показала и обяснила как се прави пола. Виж там.  Peace
Идеята за белината ми допадна доста. Утре ще видя какво мога да си измайсторя и аз.  Laughing

# 237
  • Мнения: 295
Вместо запис да кажа, че от сума време се чудя от къде да си купя текстилна боя Embarassed , ама само се чудя без да проверявам Laughing
Тия дни ще прескоча до Слънчоглед, имам две черни неща за освежаване.

# 238
  • София
  • Мнения: 90
Вместо запис да кажа, че от сума време се чудя от къде да си купя текстилна боя Embarassed , ама само се чудя без да проверявам Laughing
Тия дни ще прескоча до Слънчоглед, имам две черни неща за освежаване.

виж по бутките по спирките,където се продават всякакви неща,там обикновено има

# 239
  • Мнения: 672
Виж по-нагоре в темата Брадата е писала подробно за боите и от къде се поръчват

Общи условия

Активация на акаунт