Край на свободата по света и у нас?

  • 3 225
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
dannyha, моляяяяя??? Ние? Назад в развитието? Ти да си чувала за източването на кредитни карти на чужденци от варненските хакери, а? А? И това беше още преди десет години. Сега направо не искам да мисля какво е станало.


Сериозно, ако някой поиска да ми вкара чипче, най-любезно ще го помоля да си го сложи където си поиска. По неговото си тяло. Аман от технологични джаджи начи! Искам кон с каруца и сламена колиба.  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 1 111
 Ами да ми сложат, какво толкова!Нямам какво да крия!Това ли мислиш е най-големия проблем на човечеството?

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
безконтактните чипове са незащитени. съвсем спокойно могат да се използват за проследяване. Няма да е нужно да се представяш, който те доближи с подходящо оборудване ще знае кой си, и всичко което знае болницата за теб ....
преди година демонстрираха как се копират данни от новите германски биометрични паспорти ....

# 18
  • Мнения: 3 423
Ако на вас ви предложат подкожен чип какво ще решите?
Кой би могъл да ми предложи? И кога? И как?

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм сигурна , че това отдавна действа  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 674
Ами да ми сложат, какво толкова!Нямам какво да крия!Това ли мислиш е най-големия проблем на човечеството?
Peace

# 21
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имаше такъв филм. С Том Круз ли беше... Определено съм гледала такъв филм, там рекламите им говореха по име. Не сте ли го гледали?  Crazy

# 22
  • Мнения: 476
Аз съм сигурна , че това отдавна действа  Grinning

Абсолютно. Тук гледам пишат, че щели да им предлагат. Това да не е да ти предложат да ти обелят ябълка. Аз дълбоко се съмнявам дали подложката под пломбата на един от зъбите ми не е микрочип. Mr. Green

Ох, отивам да си дръпна още едно фентъзи.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Не знам за подкожни чипове, но някои от престъпниците, вместо да ги затворят им слагат по една гривничка и ги пускат на свобода. И в Щатите и тук вече е практика. Служебните коли също са маркирани, както и камионите, не можеш да направиш един черен курс, нито пък да оправдаеш закъснение, уж заради задръстване. Всичко се знае, кога, с каква скорост, от къде си минал  Crazy
А камерите, които ни следят навсякъде Wink В по-напечените райони с тяхна помощ ловят нарушителите за отрицателно време, след като извършат престъпление.

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
1984 Д. Оруел ....

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Искам чип  Naughty

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Имам спирала.
Защо да не си сложа и чип.
Тъкмо няма да се губя толкова лесно, няма да нося паспорти и да давам кръв всеки път.
Чудесна идея.

На децата ще сложа задължително.
Да видим ще има ли "Имаме извънреден час по български" в близкия МОЛ  Outta Joint
хохо  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 405
Аз дълбоко се съмнявам дали подложката под пломбата на един от зъбите ми не е микрочип. Mr. Green

Ох, отивам да си дръпна още едно фентъзи.

Или, че на новороденото ми в болницата не са му сложили вече микрочипче  Wink

# 28
Нищо ново, транспондери се ползват от доста време, например в някои старчески домове, или при неизлечимо болни в психиатриите. Разбира се главно за осигуряване на живота и здравето. Освен това и доста хора заплашени от отвличане ги ползват. Кофти е ако си счупиш зъба в някоя пържола в която има нещо такова, затова при животните ги слагат в ухото. Сигурно и в България ще започнат да навлизат все повече.

# 29
Нищо ново, ама нещо вредно. За здравето. Радиочестотните вълни, които тези неща излъчват, предизвикват ракови образувания и какво ли още не. Дори да не те е грижа за свободата ти, може би би те било повече грижа за здравето ти?
Ето още материали:
Статия в сп. Тайм, превод в e-вестник от 3-ти декември - "Безопасно ли е маркирането на хора с микрочипове";
"Идентификационните чипове причиняват рак", PCWorldsBG;
По-добра статия, "Микрочиповете RFID – за или против", в Computers-BG;

Цитат
Schools and Universities
School authorities in the Japanese city of Osaka are now chipping children in a primary school.[22] A school in Doncaster, England is piloting a monitoring system designed to keep tabs on pupils by tracking radio chips in their uniforms.[23]
---> тук;

В тази статия на "Капитал" се споменава подобна практика и във Великобритания;
"Човешките импланти" - статия на Българската Индимедия тук;
Имплантиране на чипове в американски войници тук.... и така нататък, и така нататък. Ако можете да четете на английски, пуснете RFID chip или VeriChip в Google и се "насладете"...

Общи условия

Активация на акаунт