Как изминава един ден от гледането на рожбата Ви?

  • 1 271
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 294
В повечето случаи деня ми е много забавен с малката.Последните седмици стана още по-забавно, защото Мария започна сама да измисля игри и да ме подканва и закача да играя с нея. LaughingВъображението й ееееее Crazy
Честно казано налудувах се на воля покрай детето.Гот ми е Whistling
Само болестите й ме сломяват.Хроничното недоспиване и тревогата ми действат повече от зле.
Работата ми липсва, трябва да призная.Обичам работата си, супер интересна е.Като се сетя обаче, че единствената ми възможност да бъда толкова близо до детето си са тези 2 години майчинство...гледам да им се насладя максимално.

Някой от старите ми контакти малко прашасаха, но пък с Мимето намерихме много нови приятели, а старите добри винаги са били до нас Grinning


# 16
  • Мнения: 4 784
Да е жива и здрава майка ми, че гледа малкия, когато ние излизаме от време на време, но на ресторант с малко приятели, но качествени. Не ми липсват лудите купони и шумните компании. Сега се радвам на това, което имам. Иначе режимът ни не се различава от този на останалите вече писали майчета - ставане от сън, хапване, разходка, обяд, игра, сл.сън, игри, 20,30-21ч. слагам малчо в леглото и след като заспи идва и моето време  Peace

# 17
  • Мнения: 292
Тя се събужда към 7часа и започва да се катери по баба си до кото спи.После ние като се събудим към 8 отивам я вземам.Изпращаме тати на работа,храним се,бягаме с паяка и така до 11часа.Спи до 12часа пак се храним,играем към 13и30 пак спим.Към 15часа става хапва и отиваме на разходка.Прибираме се към 17часа чакаме тати,после играем и така до 19и30 и си лягаме.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Еднообразно... Вече не различавам дни от седмицата или - какво е пук това - дати, само часове... Час за хранене, час за игра, час за сън, час за къпане... ( и най-вече часове за най-разнообразни хранения). Ами... Това е положението. Сама съм избрала да имам дете, радвам му се.

# 19
  • Мнения: 1 121
Ами как... нощно време се храним по няколко пъти... или се будим просто щото искаме да се гушкаме (дано е зъб, та поне целия зор да не е бил напразно Laughing). Сутрин се буди към 8, на мен ми се спи-спи та две не виждам, взимам го при мен в леглото, гушкам го, давам му да яде, понякога заспива и откарва до 10 (рай Grinning), понякога не заспива, а иска да си играем. Оставям го при мен в леглото и уж си играем, докато аз изпадам в полусънено състояние Laughing като се поразмрънка ставам, правя си кафе, закусвам, играем си, излизаме навън, ако времето е хубаво. Той заспива. В момента, в който влезем вътре се буди, кърмя го... понякога продължава да спи в скута ми, а аз през това време гледам ТВ или чета форума и пиша бавно-бавно с показалеца на лявата си ръка Laughing пак си играем, пак се храним, пак подремваме привечер между 5 и 7 за около половин час, че иначе сме много кисели... къпя го към 8.30 и в 9 след масаж и мачкане го слагам да спи... след това се опитвам хем да домакинствам, хем да прекарам малко време с мъжа, хем да се отдам на някоя козметична процедура, хем и да погледна форума и понякога (като днес) я откарвам до 12.

Ами това е. Понякога приятелки ми липсват много, помощ също, но се справям. Само вечното мрънакен много ме изнервя на моменти, но се старая да бъда търпелива...  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 5 940
Последните ми години на работа бяха трудни, натоварени, свързани с много доказване, пълни с конфликти, с преливане от пусто в празно. Сега изживявам най-щастливия си период от живота ми до момента. Радвам се на еднообразието на дните ми. Те са много еднакви и в същото време различни, защото бебо се променя всеки ден и е толкова хубаво да откриваш живота заедно с него. Ние много се разхождаме, минимум три -четири часа сме навън. Имам и съседка с малко бебе, така че не мога да се оплача от липса на компания.

# 21
  • Мнения: 1 477
Сутрин малкият спи до 10.Имам време за душ и кафе.После се почва хранене ,игра, сън.Разходки.Бързо ми минава времето.Обаче еднообразието ми се отразява доста зле.Не скучая, но това безкрайно повтаряне на ежедневието... Crazy

# 22
  • Мнения: 8 242
Хех.. няма как да ти е особено разнообразно, защото най-вече трябва да се съобразяваш с детето..
Всичко, което правя, се върти околко него.. Като започнеш с елементарните грижи за него - хранене, обличане, тоалет, игри.. Та дори и домакинските задължения - превръщам ги в игра за него, за да ни е и на двамата по-лесно.. Ама на разходките и двамата най се кефим  Mr. Green
Като ходиш на работа пак е също - едни и същи физономии, от работа вкъщи, от вкъщи на работа..
Та като цяло ежедневието си е ежедневие каквото и да правиш  Crazy

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Будим се в 7.30ч всяка сутрин, давам николко играчки на Стиви и той ме оставя да подремна до 8ч, играе си в кошарата тихо и кротко.
В 8ч-8.30 закусва, оправям леглата, сменям памперса му и Стиви пак си ляга. Спи различно от 9ч. до 11.30ч, най-късно до 12ч.
Докато Стиви спи, аз се къпя, готвя обяда или вечерята му, пия кафе, чета форума, гладя ....или спя отново  Embarassed
Става в 12ч, обличам го и му давам обеда. След това докато той си седи в столчето и гледа бебешко филмче, аз чистя апартамента, простирам....
Ако хубаво времето веднага след обеда излизаме в градинката до нас, там той си играе с много деца на неговата възраст.
В 14.30ч си лягаме двамата в спалнята, аз ставам по някое време, Стиви спи до 16.30ч. После закусва и сме свободни - каним си гости, отиваме на гости. Ако сме самички, пускам диск с детски песнички и си правим дискотека  Simple Smile . Показвам му как да играе с влакчета, строители, седим на пода и четем книжки.... Стиви обича да си играе сам - сяда и започва да вади всички играчки от коша, после започва да ги прибира (явно ме е наблюдавал като прибирам) и така може час да седи и вади и прибира.
В 19ч. вечеря, играе още малко, гледа Сънчо.
След това пак оправям леглата, къпя го и в 21ч давам последното мляко преди сън.
Така е всеки ден, с малки изключения, но часовете на сън и бодърстване са винаги едни и същи.

# 24
  • Мнения: 1 440
Ами и при нас е така - всеки ден едно и също.Ставаме,едно по едно храня децата,после сменяваме памперс,каката на гърне /това се повтаря няколко пъти,разбира се /.
Малко игри,сядам пред компа,после излизаме.Обядваме,приспивам децата,аз готвя,междувременно пак във форума.Следобяд закуска,пак малко игри или излизаме отново,ако имам възможност съм пред компа,вечеря,къпане,приспивам цялата къща,къпя се и разтоварвам на спокойствие във форума.
А аз съм си в къщи от март месец,2005-а и се очертава да стоя до август,2009-а. #Crazy

# 25
  • Мнения: 873
весело hahaha баща и става преди мен и сменя нааканото дупе smile3501 ставам аз и я кърмя,после пия кафе.след това закусвам.таткото вече е измил чиниите и за мен остават шишетата и някоя играчка-скоро детето откри земната гравитация bowuu бебката дремва малко.излизаме на разходка.всеки ден имам компания за разходката или да ми дойдат на гости-понякога дори се чудя как да обърна внимание на всички,които искат да ни се порадват newsm44 следобед сме или навън или вкъщи.или си играем,или тя спи,а аз решавам листовки-търновци,пазете се,ще ставам шофьор smile3508 тук някъде се намърдва малко пускане на пералнята,малко гладене,леко избърсване на праха и готвене набързо Grinningкато си дойде тати-къпане,вечеря,търкаляне всички заедно на нашето легло,някое филмче.тя заспива,гушната при нас,понякога хапва нощем Wink бебката ме радва всеки ден с нови номера Heart Eyesщастлива съм Hug

Общи условия

Активация на акаунт