Първокласници 12

  • 18 546
  • 336
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Това ми прибича на възване на гащи, колкото и грозно да звучи. Т.е. децата ви трябва да знаят това, значи ние качествено сме си предали материала, независимо от пропеснатото време... Няма изикване да се предлагат такъв вид "декларации" ...
Лошо няма, че са ви го дали, информация докъде са стигнали е хубаво да знаете, но не мога да разбера истинския смисъл на подписването от родителите.

# 61
  • софия
  • Мнения: 4 992
И на мен ми звучи странно тая декларация.
може би ви запознават с взетия материал..... , но пък защо е нужен подписа на родителя!

# 62
  • Мнения: 1 225
Странна декларация  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 608
А защо да е декларация? newsm78

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не е декларация. По-горе го написах с кавички, защото ми заприлича на нещо подобно (все пак се подписваш под нещо), пък другите след мен не го "кавичкуваха".... Laughing

# 65
  • софия
  • Мнения: 4 992
"кавичкуваха"   Laughing Laughing Laughing

много закачливо сладко звучи тази дума.
Вече ще кавичкувам Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 282
А на нас родителите ни дадоха това за подписване :
Aз пък съм очарована от идеята Simple Smile трудно е на учителката да каже всичко това на всеки. Аз съм от тия, дето искат да знаят повече за учеебния процес, и това наистина ми е необходимо... а и в учебниците не пише нищичко, разбираемо за родителите.

# 67
  • София
  • Мнения: 9 549
При нас госпожата, също раздава на децата такива листове, обикновено в петък.  Wink
Идеята е същата и е по-скоро с информативна цел, защото иначе тя трябва със всеки един родител по отделно да се среща и да предава тази информация. ooooh!
Аз го намирам за удобно и особено полезно, защото моят син много рядко се сеща да ми разкаже, какво са правили и какво иска от тях госпожата за следващата седмица или за конкретният ден. Wink
А и като гледам има много майки, които забравят елементарните неща с подвързването, надписването и пр на учебници и тетрадки, а децата още са доста неорганизирани и кой на кого прибрал нещата не може да стане ясно... Wink

А и има неща, които допълнително трябва да се носят по определен предмет (пр. по Домашен бит) и тя систематизира нещата по този начин и така няма опасност някой да не е разбрал, какво трябва да се направи.
Намирам идеята за много добра и говори за добра организация на занятията по-скоро. Peace

# 68
  • Мнения: 2 241
Леле, колко сте изписали в нова тема, а аз се чудя къде ми се затриха Първокласниците.....  Grinning

При нас всичко е наред, младежът е все така ентусиазиран, дори се ядосва, че идват събота и неделя и трябва да си седи вкъщи, направо не мога да го позная. Всичките ми опасения дали ще се впише в новата среда и дали ще свикне да ходи на училище, се оказаха напразни. Дано продължава все така.

Казала госпожата, че има няколко деца, които четат много добре (между които и Ники), и той сега е на седмото небе от щастие.

Единственият "проблем", за който за момента ми е споделял е, че момичетата много налитали да бият момчетата. Laughing Много смешно ми стана, те момичетата са и по-малко като брой, явно водят борба за оцеляване в джунглата. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 441
Нашата госпожа има много сладък подход. Ако нещо трябва да се препише, тя пише "Браво!  Препиши още веднъж, за да станеш още по-добър". Е, как децата няма да си преписват сгрешените думи и текстове с леко сърце newsm10

# 70
  • софия
  • Мнения: 4 992
Нашата госпожа има много сладък подход. Ако нещо трябва да се препише, тя пише "Браво!  Препиши още веднъж, за да станеш още по-добър". Е, как децата няма да си преписват сгрешените думи и текстове с леко сърце newsm10

Това наистина е очарователно! Grinning

# 71
  • Мнения: 22 036
Момичета, искам съвет.
Синът ми е в първи клас в "елитно" столично училище, ние искахме да сме при друга учителка, но не се получи. Казаха ни, че и тази при която сме е добра, но в понеделник се наложи да не ходи на занималня и баща му да го вземе на обяд и да го заведе на лекар. Това беше обсъдено и решихме да се обадим по телефона да предупредим госпожата от занималнята, че след като се нахранят ще го вземем. Синковецът обаче казал на госпожата си, че тати ще го вземе на обяд и тя в 12.25 ч. го строила ПРЕД училището на уживена улица и си тръгнала, нито ни е позвънила да провери теорията на малкия нито е изчакала мъжът ми да се появи.
Следствието е звънене по телефона и рев в слушалката "тати къде си" и горкичкият ми мъж сигурно е нарушил поне няколко точки от правилника за да се добере до училището.
Та се питам нормално ли е, да оставиш едно малко дете само и то не при охраната, а на вън и да си тръгнеш??
Тази госпожа не ми допадна от първия път - много е надута и студена и непрекъснато си спестява задълженията. Децата са на 4-я етаж и се качват и слизат сами, а училището е СОУ, налага им се да се блъскат с всички по-големи от тях, а в началото ни уверяваха, че ще ги придружават.
Просто незнам как да постъпя, а госпожата от занималнята е супер и синът ми ходи само заради нея в училище.
Още една драма се появи днес - госпожата била болна и днес във всички часове са били с различни учители, в тетрадките нищо не е писано, а и когато си е на работа госпожата аз няма как да разбера какво домашно има и нямам никаква връзка с нея - никога не пише в тефтерите или тетрадките на децата.

Кажете как да постъпя, прибирам се късно и искам поне да проконтролирам какво се случва /онзи ден имаше "Без домашно"/, но детето забравя и е нормално още няма навици.
Стана много дълго, но съм притеснена. Ако и други имат подобен проблем ще се радвам да обменим опит.

# 72
  • Мнения: 133
........ Децата са на 4-я етаж и се качват и слизат сами, а училището е СОУ, налага им се да се блъскат с всички по-големи от тях, а в началото ни уверяваха, че ще ги придружават.....

Това беше причината да не запишем нашето хлапе в СОУ. Аз лично имам много лош спомен от подобно училище.

.....Та се питам нормално ли е, да оставиш едно малко дете само и то не при охраната, а на вън и да си тръгнеш??......

Никак не е нормално, според мен. Мисля, че трябва да направите строга ( #2gunfire )
бележка на госпожата.

А една бележка "без домашно" не е драма. Нито за госпожата, нито за детето, нито пък и за вас. То е ясно, че ако сте без домашно ще има такава бележка. В подобни случаи ние си написваме домашното, (вярно със закъснение, но все пак) и се показва на госпожата, за да се "измие срама от очите". 

# 73
  • Мнения: 6 029
Би ли споделила кое е училището?

И дъщеря ми е в "елитно" уж училище. Но ги придружава госпожата винаги.. Как може.. не ги е срам.

# 74
  • Мнения: 22 036
Здравей,
все още не искам да казвам, защото първо искам да проверя дали е изолиран случай или практика. Днес разговарях с още майки от класа на синът ми и те също се оплакаха от липсата на дисциплина и организация. Ще ми се да се организираме и да говорим първо с госпожата и ако няма ефект ще разговаряме и с директора.
Не е редно родителите да нямат контакт с преподавателя и да гадаят за основни неща, а отгоре на всичко и да не полагат грижи за децата поне докато свикнат.
Сега и аз съжалявам за избора на училище, но при нас кварталното ОУ е с много лоша репутация и едвам събраха една паралелка за първи клас.

Общи условия

Активация на акаунт