Първокласници 12

  • 18 623
  • 336
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 189
... а и когато си е на работа госпожата аз няма как да разбера какво домашно има и нямам никаква връзка с нея - никога не пише в тефтерите или тетрадките на децата.

И в нашите бележници още няма нищо (направо се учудвам, че още не го е орисувал), но госпожата кара децата да слагат по една удивителна с моливче там където е домашното. Вечер просто проверявам всички учебници и тетрадки и ако намеря някой нещастен препинателен знак почваме да пишем домашни и да ревем  Mr. Green (и двамата  Laughing).
Но вече се научи да си преглежда сам учебниците и тетрадките.

Та след като госпожата не пише, нека да пише хлапето - една точка, ченгелче или каквото му дойде на ум, но да отбелязва домашното.
Ние все още си водим децата до стаята и никой не ни спира, така че съм благодарна на директора за организацията.

# 76
  • Мнения: 133
При нас, от две седмици децата сами си отбелязват домашното като ограждат номера на съответния урок. Вероятно това е подход на госпожата. Мисля си, че ако някой не ги накара едва ли ще се сещат сами.
Иначе при нас по принцип няма тефтери. Информацията се предава лично от учителя.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 421
И при нас госпожата ги кара да си заграждат с кръгче номера на страничката за домашно. А щерката по свое успотрение си пише и едно "Д".
 

# 78
  • Мнения: 22 036
Ами именно и аз това искам, но тя не ги кара да си отбелязват. Аз не очаквам от нея да пише в 25 тетрадки, но не и пречи да метне едно око и да види дали те са си отбелязали. А драмата с "без домашно" стана, защото на родителската среща каза, че не можела да си обясни как родителите сме били напълно незаинтересовани и пускаме децата си без домашно. Моя милия още е доста неорганизиран и явно е забравил, защото иначе в занималнята успява да си напише всичко и в къщи го карам да се упражнява за нещата, които не пише добре.
Та това нейно изказване доста ме възмути, защото ако детето е забравило или решило да си спести работата аз няма как да знам кое му е домашното.
Сега го подковавам всяка сутрин да си отбелязва в тетрадката, но все си мисля, че това трябва да се следи и от госпожата.

# 79
  • Мнения: 688
Лелеее как съумявате да отделите време за толкова писане тук..... Аз вече 3-та седмица я карам на "автопилот", програмирала съм се и само хвърча насам натам.
Gugy ама и ти каква потайност... при нас в Дружба 2 ОУ-тата също са с доста лоша репутация и затова избрахме варианта СОУ в центъра за сметка на всички изхабени нерви по придвижването в ужасния трафик  #Cussing out сутрин и вечер.
Аз ще ви споделя нашето ежедневие, може и смешно да ви се стори, но аз направо съм на ръба:
Сутрин рано ставане бутане и молби към Симона да стане, защото ще се напълни с коли набързо някаква закуска която Симона дъвче като камила бавно а аз безмълвно се нервя отстрани  Close, после като финикийци изскачаме и бръъъм до Цариградско и там се почва пълзенето до Орлов мост  Tired
Колата вече стои пред училището  Peace, оказа се че с градския транспорт се връщам по-лесно и по-бързо на работа. В работата 8 часа гърч, после хайде пак бързане да не закъснеем за вземане от занималнята и пак допълзяваме до къщи, бързо се вечеря каквото има ако има изобщо нещо, хвърлям един бегъл поглед на домашните и все виждам че нещо не е написано изобщо или не е написано добре - не ми харесва, но се успокоявам че weekend-а ще наваксаме с повече внимание и занимание и толкова за повече няма време. Иии започват молби и викане за по-ранно лягане, след което съм като труп...
Все се питам докога ще издържа така, но човека е жилаво същество явно  Thinking
Скоро идва събота  Grinning

# 80
  • Мнения: 494
 При нас, задължително всяко домашно се отбелязва със звездичка, която самото дете си рисува. Госпожата вдига помагалата (или там каквото трябва), показва на всички къде да се отбележи и обяснява по два пъти (поне)- така казва синът ми. Досега не е пропускал домашно, а ходи на занималня и сам се оправя там какво има да пише. Аз само вечер проверявам какво и как е написал. В бележничетата пише само бележки, които касаят родителите.
 Честно казано, в един момент децата ще свикнат да си отбелязват, още повече ако идат два-три пъти без домашно и госпожата напише по някоя забележка или направи устна бележка-това в първи клас, в повечето случаи, се приема много драматично от децата(още им пука! Laughing). Не ми се вижда лесна работа да се напише във всяко едно бележниче домашното по всичко-то само за това ще трябва един свободен час, нали така? Simple Smile
  Исках да споделя нещо, за което се замислих. Аз карам синът ми (,след като разгледаме какво е писал в занималнята) да ми разкаже по букварчето разказчетата, по които работят всеки ден, а също така и да ми каже звуковите модели, които правят като диктовка през деня (това, струва ми се е най-трудното). Той не се сеща за всички думи, които "правят" , но колкото и да се сети-все е упражнение. Гледам, че се справя все по-добре и с тях. Но правим упражения допълнително и точно по тази причина няма проблеми с нищо или ако има- преодолява ги.
Та...Исках да питам, вие правите ли допълнителни упражнения, защото аз държа синът ми да се занимава по 1 час в събота и неделя, че да не отвиква от писането. Чете и книжки (сега най-вече за Франклин Laughing). Но всичко това не му отнема повече от два часа на ден от почивката през уикенда. И въпреки това, снощи на родителската среща, като се разговорихме с родителите, те ме обявиха за "майка-терорист". Аз не мисля, че го тормозя чак пък толкова, още повече, че се стремя да ги извеждам много навън, с малкия му брат, и да им измислям всякакви забавления, особено през уикенда и изобщо не виждам да му пречи, че се упражнява допълнително (обикновено в ранния следобед, когато малчо спи)... Не че имам угризения или ще спра да го правя, защото резултатите са страхотни, но ми стана странно, че само аз и още една майка караме децата си да се упражняват извън домашното по още малко... Thinking newsm78

# 81
  • Мнения: 22 036
 "Аз не очаквам от нея да пише в 25 тетрадки, но не и пречи да метне едно око и да види дали те са си отбелязали. "

Това съм написала малко по-горе. А и виж и реакцията на госпожата в горния ми пост  Wink

# 82
  • София
  • Мнения: 6 210
При нас също се отбелязва с кръгче. Мисля, че се случи един-два пъти детето да се отплесне и да не отбележи, но това беше миналата седмица, когато тяхната класна беше в болнични и я заместваше друга госпожа. Отдавам го по-скоро на различния стил на работа, иначе маааалко по малко ми се струва, че синът ми започва да влиза в крак.
Аз също го карам да пописва допълнително. През седмицата наистина е малко, защото и без това се бави с домашните и просто не остава много време за допълнителни упражнения. Събота и неделя обикновено прекарва с баба си и дядо си на вилата, но пъхвам в багажа две тетрадки, в които съм написала моделите, взети през седмицата и ги инструктирам да го стимулират да пише, без да прекаляват и без да го насилват. Струва ми се, че този метод даде някакъв резултат. Детето просто си знае, че има ангажимента и отговорността да се занимава с домашните и упражненията, но същевременно му остава и достатъчно време за игри.

# 83
  • Мнения: 1 225
За домашните - нашата госпожа първите седмици пишеше във всички 25 тетрадки, учебници и каквото трябва. Всички тетрадки, които са ползвани в деня са проверени и подписани. Някой остават в нея за проверка и на другия ден им се дават направо в часа.
Сега вече само обяснява и децата си отбелязват сами домашните. Нямаме случай - "без домашна"
И да се похваля, че след разправиите всичко вече е ок - имаме "отлично" по математика и "браво" на буквите.  Wink
Синът ми вече ходи с желание и усмихнат на училище.  Hug
Сприятелил се е с няколко деца и даже си е харесал едно от момиченцата  Embarassed

# 84
  • Карлово
  • Мнения: 4 702
Аз не очаквам от нея да пише в 25 тетрадки, но не и пречи да метне едно око и да види дали те са си отбелязали.
При нас точно това прави под всяка страница за домашна има едно Д. Ако не са всички редове, например само малкото и ъ без голямо О - отбелязва всеки ред, който трябва да се напише да няма не разбрали.
Преди два дни моята беше прибрала тетрадката на детето по чин, та после трябваше да тичат да я носят, въпреки че за следващия ден нямаха писане.

# 85
  • Карлово
  • Мнения: 4 702
Я да ви питам - има ли някое момиче записано на КАРАТЕ. Тъй като пропуснах записването на тенис или плуване /то при нас е в открит басейн и сега малко ме е страх, че вместо да се закали ще се разболее/ и като нямат физическо ми се ще някъде да изразходва енергия, вече застудя за колело, разходките не са достатъчни, вечер направо е като фъртуна - с всички се бори, буквално ни се качва на главите.

# 86
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Аз ще ви споделя нашето ежедневие, може и смешно да ви се стори, но аз направо съм на ръба:
Сутрин рано ставане бутане и молби към Симона да стане, защото ще се напълни с коли набързо някаква закуска която Симона дъвче като камила бавно а аз безмълвно се нервя отстрани  Close, после като финикийци изскачаме и бръъъм до Цариградско и там се почва пълзенето до Орлов мост  Tired
Колата вече стои пред училището  Peace, оказа се че с градския транспорт се връщам по-лесно и по-бързо на работа. В работата 8 часа гърч, после хайде пак бързане да не закъснеем за вземане от занималнята и пак допълзяваме до къщи, бързо се вечеря каквото има ако има изобщо нещо, хвърлям един бегъл поглед на домашните и все виждам че нещо не е написано изобщо или не е написано добре - не ми харесва, но се успокоявам че weekend-а ще наваксаме с повече внимание и занимание и толкова за повече няма време. Иии започват молби и викане за по-ранно лягане, след което съм като труп...
Все се питам докога ще издържа така, но човека е жилаво същество явно  Thinking
Скоро идва събота  Grinning

Същият случай съм и аз, плюс, че вечер след като взема баткото от занималня, вземам и сестра му от ДГ. Добре, че имам разбран работодател, та тръгвам от работа в 17 ч.  и спестявам малко задръствания /но пък идвам по-рано и не ползвам обедна почивка/ и така до към 18:30 успяваме да се довлечем в къщи  Confused.
Вечер нямам нито време, нито желание да се  упражнявам с ученика /нито пък той  Mr. Green/.
Домашните си ги отбелязват сами. В занималнята сам ли си ги открива, не ми е ясно, но рядко се е случвало да е без домашно.
В бележника за контакт, освен две 6-ци по четене, други бележки няма. Класната си прави труда, ако има да съобщи нещо, което касае всички родители да го разпечата и раздаде на децата
Я да ви питам - има ли някое момиче записано на КАРАТЕ.
.
Нищо лошо не виждам в това момиче да тренира карате. Напротив. Макар, че за мен този спорт развива повече психически, отколкото физически качества.
Дъщеря ми също иска да я запиша на карате в ДГ, за да може по-качествено  Twisted Evil да се бие с брат си.

# 87
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 274
В групата на Ради по таекуондо има три момичета на различни възрасти. Ако съдя по Радо, и доста физическа енергия изразходват Simple Smile

Вкъщи Ради не пише, само ако не си е донаписал домашното или сам изяви желание за нещо.

# 88
  • Мнения: 133
........А драмата с "без домашно" стана, защото на родителската среща каза, че не можела да си обясни как родителите сме били напълно незаинтересовани и пускаме децата си без домашно. ................


Ами от тук излиза, че тя търси вината, само и изцяло, в родителите. Явно трябва да й обърнете внимание, че децата или детето не успява да си отбележи домашното - това все пак може госпожата да го провери само с едно минаване между чиновете.

Защо не направиш веднъж отметка (бележка) в полето на страничката с упражнения - "няма отбелязано домашно", пък да видиш дали учителката пак ще пише "без домашно" или ще започне да следи дали детето си е отбелязало домашното, което е по-добрия вариант?

# 89
  • Мнения: 189
Я да ви питам - има ли някое момиче записано на КАРАТЕ.
Моите съм ги записала на акробатика, с презумпцията, че двигателната култура която ще получат сега, ще им е от полза, без значение с какъв спорт ще решат да се занимават като пораснат (само да не е гребане с лъжица). Засега аз съм доволна, защото 2 пъти в седмицата направо им подпалват дупетата, и засега спасихме 2-3 вирусни инфекции, а и те са доволни защото скачат на батутите на воля.
Миналата седмица големия повдигна въпроса и за карате, явно някой е минавал да ги кани да се запишат, но мъжкото тяло реши първо да провери компетентността на треньора  Mr. Green и тогава да си каже тежката дума. Най вероятно и там ще се запишем. Аз поне на темата спорт съм на мнение колкото повече, толкова повече .  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт