Червени петна от акне

  • 20 988
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Препоръчайте дерматолога си  Praynig

# 16
  • Мнения: 47
Когато прибегнеш до услугите на "Анаста" обикновено след интензивния период на "биене" на ваксината, ти назначават и превантивни инжекции през месец, после два и.... Най-интересното е, че и на кучето ми му откриха стафилококова инфекция съответно и тя мина през същата процедура, назначена и от ветеринаря, успешно, за моя радост . да не си помислите, че от нея съм го прихванала

# 17
  • Мнения: 776
И аз съм ходила в Анаста, но после дерматоложката ми се накара едно хубаво, каза ми:" С кой акъл, ти знаеш ли колко хора са получавали алергии и проблеми след тези вакснини?". Shocked И аз се отказах, само един курс инжекции бих и дотук Whistling
По темата, и аз мисля, че трябва хормонален тест и такъв за стафилококи( но в друга лаборатория, не Анаста и не кръвна проба, а секрет от носа или вземане на гной от пъпка; стафилококите няма как да се открият в кръвта, това е голяма лъжа и заблуда) И, ако се открие стафилококова инфекция, само антибиотик, никакви ваксини Naughty

# 18
Какво ли не съм опитвала  Sad единственото което ми помогна страшно много това лято беше посещението ми при дерматолог и приемането на 3 месеца антибиотик + лазер за акне и белези в Борекс (доста скъпичко е но наистина ефекта е поразяващ средно на процедура ми излизаше към 320лв.) Дано помагане тази информация.
Успех  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 028
Съгласна съм за козметичните процедури,при мен помогна пилинг,по-точно ексфолиращия тоник на "Биотрейд",и др.подобни пилинг продукти,редувам с почивки и крмове с фактор.Определено  много добре се повлия.

# 20
  • Мнения: 144
Какво ли не съм опитвала  Sad единственото което ми помогна страшно много това лято беше посещението ми при дерматолог и приемането на 3 месеца антибиотик + лазер за акне и белези в Борекс (доста скъпичко е но наистина ефекта е поразяващ средно на процедура ми излизаше към 320лв.) Дано помагане тази информация.
Успех  Simple Smile

а колко процедури ти бяха нужни?

# 21
Направих 2 процедури. Сега ще правя трета, но ефекта е поразителен. Може да пробваш първият път за по малко парички да кажем 100лв. само в/у по сериозните петна и да видиш ефекта.
Антибиотика, които пих се казваше Azitrox помогна доста също.

# 22
  • Мнения: 144
Просто ми звучи ужасно - 3 месеца на антибиотик!!!!!
Не бих се подложила на това.
Виж за лазера се замислям, ама пак си е скъп. Дори да е 100лв, сигурно ще ми трябват поне 2 процедури  newsm78

# 23
 От опит мога да ви кажа, че тези мазила и процедури за стотици лева не помагат или поне не трайно. Имах същия проблем с кожата на лицето и се ровех в нета, ходих на дерматолог, на козметик и т.н. с почти нулев резултат. След цялото разследване и различните неща които пробвах се ориентирах към няколко, които наистина имат видим ефект (поне за мен): 1). Ябълков оцет; 2). Глицеринов сапун; 3). Масло от чаено дърво; 4). Антимикобета.   За около два месеца петната които седяха вече пет месеца по лицето ми изчезнаха. Смешното е, че всичко струва към 10лв. и наистина ми помогна. Ето какво правя аз стъпка по стъпка: мия лицето си само с глицеринов сапун и с нищо друго; чистото лице мажа с разтвор от оцета и вода 1:1( може да започнете с 3:1 вода/оцет за да видите как ви понася); след около час измивам с хладка вода и САМО върху петната и пъпките(ако има такива) нанасям маслото от чаено дърво пак разредено с вода( не мога да ви кажа съотношението масло/вода с точност но е някъде около 1:10 маслото е много силно). Важното е всяка нощ да си лягате с чиста и суха кожа. Антимикобета се ползва по принцип срещу гъбички по тялото но помага изключително много и срещу червените петна. Трябва да ви предупредя, че е много силно и трябва да се нанася само върху засегнатите участъци и то не често( веднъж на няколко дена и се измива с вода задължително след 15-20 минути). Сами преценете последователността на процедурите ако решите да опитате моето решение и преди това се поинтересуваите за ефекта на отделните продукти. Мога само да кажа, че откакто ползвам тези неща заедно лицето ми е чисто и дори да ми излезе пъпка не оставя след себе си петно(заради оцета). Маслото от чаено дърво и Антимикобета може да се намерят във всяка аптека както и глицеринов сапун. Оцета също не е проблем (задължително ябълков). Това е от мен дано съм помогнал.

# 24
  • Мнения: 31
Blagodarim ti, dkjashtkwhekg!

Dano da pomogne tova, az li4no sum tolkova ot4aqna ve4e, 4e prostoq nqmam drug izbor ....

# 25
  • Мнения: 776

Всичко звучи много добре и съм склонна да пробвам, ама идеята да прилагам този режим постоянно Rolling Eyes, ми се струва ужасяваща Shocked. В крайна сметка ние имаме нужда и от овлажняване, а някои и от анти ейдж грижа Peace

# 26
  Киора, за твое успокоение режима го спазвах само докато се махнаха петната които ме тормозеха 5 месеца. Вече 3-4 месеца нямам проблеми и както казах дори да се появи пъпчица и да я изстискам няма проблеми. Сега се ограничавам само до измиване  със сапуна и веднъж седмично се мажа с разтвора оцет/вода профилактично. Забравих да уточня, че Антимикобета използвах в началото и то само 2-3 пъти ( наистина е много силно ), може да обели горния слой кожа, затова ви съветвам ако го използвате да мажете само петната и да изчакате поне един ден за да видите как ви действа. Поне при мен от тъмно червени петната станаха розови и с оцета тена се изравни. Няма да стане бързо но до 2 седмици трябва да се забележи прогрес. Успех.

# 27
http://www.acne.org/messageboard/index.php?showtopic=108428   тук може да видите снимки на момиче с подобен проблем и как му е помогнал ябълковия оцет

# 28
  • Мнения: 126
desi__ къде прави тези процедури с лазер?

# 29
  • София
  • Мнения: 3 390
Защо не опиташ с промяна в храненето и начина на живот? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт