Раждането- къде и колко?

  • 5 525
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
В Тина Киркова 1100лв. пакет секцио по желание! Хиляди благодарности на др. Киров, страхотен хирург, не съжалявам за решението си. Ако имам второ дете пак ще е той.

# 16
  • Мнения: 2 617
Направо се учудвам, с каква лекота говорите за цени и пари, след като предполагам, всички сте здравно осигурени и плащате вноски.
На лекарите това им е работата.

# 17
  • Мнения: 434
Направо се учудвам, с каква лекота говорите за цени и пари, след като предполагам, всички сте здравно осигурени и плащате вноски.
На лекарите това им е работата.

Всичко е въпрос на избор. Аз избрах да платя и не съжалявам. Но няма да дам и стотинка в държавна болница.

# 18
  • Мнения: 384
Да, здравно осигурена съм. Но предишния път, когато си казах "на лекарите това им е работата", ме оперираха от херния, без да имам такава. Случайният доктор, при когото попаднах го установи на операционната маса, докато си бърникаше в корема ми. Затова сега ще си избера екип за раждането в "Шейново". Информирала съм се, че новата цена за това е 800 лв. и ще си планирам този разход. Сигурно има къде другаде да ги наместя тези пари, но бебето ми е най-важно и ще ги дам, без никакви угризения.

# 19
  • Мнения: 2 617
Да, здравно осигурена съм. Но предишния път, когато си казах "на лекарите това им е работата", ме оперираха от херния, без да имам такава. Случайният доктор, при когото попаднах го установи на операционната маса, докато си бърникаше в корема ми. Затова сега ще си избера екип за раждането в "Шейново". Информирала съм се, че новата цена за това е 800 лв. и ще си планирам този разход. Сигурно има къде другаде да ги наместя тези пари, но бебето ми е най-важно и ще ги дам, без никакви угризения.
известно ми е това. Много са принудени да разсъждават по такъв начин, не защото одобряват системата, а защото нямат избор. Но това се оказва порочен кръг, от който излизане и изход няма. Тъжна история, а уж говорим за най-хуманната професия.

# 20
  • Мнения: 113
Здравей, аз родих октомри планово секцио в Майчин дом- 1000лв от които 500 за избор на екип с д-р Алан Начев и 500 на ръка на д-р Манчев...Много съм доволна от самата операция, на другите майчета в реанимацията разрезите бяха доста по-големи и по-нагоре от моя, а и ги болеше повече  Sad
Иначе в Майчин дом е много мизерно на 7 етаж, в отделението за вече родили акушерките са доста зли  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 373
Аз родих в Шейново, дадох 500лв на лекарката + таксата за избор на екип-150 лв някъде.Не съм доволна от лекарката си-заши ме накриво и не пожела да ме обезболи.От екипа ,акушерките и престоя си там съм доволна.

# 22
  • Мнения: 491
Аз раждах в АГ болницата на Варна,във ВИП стаите.Много съм доволна,отношението на всички беше много добро!Това ми струваше 850 лева

# 23
  • Мнения: 115
АГ болница - гр. Варна, VIP етажа, екипа на Др. Танев. Страхотни са! Ако раждам, пак там ще отида. Безкрайни благодарности. Струваше ми 500 лв.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ще я следя тази тема  Confused Някой да е раждал в Майчин дом Варна скоро?

# 25
  • Мнения: 967
Направо се учудвам, с каква лекота говорите за цени и пари, след като предполагам, всички сте здравно осигурени и плащате вноски.
На лекарите това им е работата.

Ами недей да се учудваш, защото здравната каса не покрива присъствие на таткото в родилната зала. Незнайно защо таткото на касата й пречи, а ние с мъжа ми не бихме спестили нито лев, за да преживеем това отново, както направихме и с първото ни детенце. Освен това касата не покрива раждане във вода и все неща, които хората правеха по света още през 20 век, а ние в 21 век продължаваме да си раждаме през здравната каса като в средновековието.

# 26
  • Мнения: 4 784
Торакс Пловдив. Секцио 1100лв, отношението и престоят ми и въобще всичко беше перфектно. Много съм доволна.

# 27
  • Мнения: 804
Родих този месец във Вита при д-р Илиева. Отидох само с 2 см. разкритие, но никой не ме остави да се мъча като животно. Ускориха раждането, сложиха ми и епидурална упойка и родих буквално за 15 мин. Нямаше време да си сваля и чорапите, който неизвестно защо не бях събула по-рано hahaha Бебето ми беше 3 700. Но всичко мина като по учебник с няколко шева. Родих в 22 часа и след 4 часа си ходех сама до тоалетна. Струваше ми 1300 лв. Нямам излишни пари, но с ръка на сърцето казвам, че това са най-добре похарчените пари през живота ми. Бебето имаше режим и акушерките ми показаха и обясниха всичко, затова след изписването с таткото се справихме съвсем сами вкъщи.
По този начин мога да раждам през седмица.

# 28
  • Мнения: 177
Родих преди точно седмица в Окръжна болница- София. Без да плащам, без да познавам никой. Получих Отношение с главно О! Вярно, раждането ми беше много тежко, но по независещи от никой причини. Докторите и акушерките даваха всичко от себе си, дори бяха по-ошашкани и от мен самата. Огромни благодарности на д-р Кинкина и дежурния екип от въпросната нощ  bouquet

# 29
  • Мнения: 148
Всяка жена може да роди по клинична пътека, без да даде нито лев, но бихте ли си правили експерименти с бъдещото си дете? Аз родих секцио по желание, заради него, не съжалявам за парите дала съм ги за детето ми. Знам, че много майки няма да се съгласят с мен, но се нагледах на много неща и си отстоявам мнението за парите, а колкото до здравната каса-нямам думи, поглъща ни парите, като бездънна яма! Успех на всички мамита, решенията са си ваши, въпроса всички бебета да са живи и здрави и да радват своите родители.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт