Раничка на шийката на матката *Б*

  • 384 638
  • 1 127
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 919
Да знам че може да се развие безсимптомно, но лекаря ми каза "шийката е абсолютно здрава така че ти няма нищо", но ми каза че ако искам да отида след няколко дни и за цитонамаска само за мое успокоение. Определено му имам доверие 99% .
Цитонамаска си направи,ако питаш мен.

# 1 126
  • Мнения: 6 243
Да знам че може да се развие безсимптомно, но лекаря ми каза "шийката е абсолютно здрава така че ти няма нищо", но ми каза че ако искам да отида след няколко дни и за цитонамаска само за мое успокоение. Определено му имам доверие 99% .
Моето мнение е, че ако не те е гледал на колпоскоп, няма как да види има ли или няма изменения. Това са изменения на тъканите, които няма как да се проследят без специална апаратура.
Ето как изглежда нормалната тъкан и съпоставено с нея - умерена дисплазия:


Сама виждаш, че разликата е в няколко клетки - кой може да ги види с просто око!?

Според мен не за твое собствено успокоение, а за да стане ясно въобще - направи си цитонамазката. Недоумявам как може да има гинеколози, при които жените ходят с години на профилактични прегледи и те да не правят регулярните цитонамазки, а да ги приемат за нещо екстрено.

Аз съм писала в темата и пак ще го напиша: никога през живота си не съм имала каквото и да е гинекологично оплакване. Нито бяло течение, нито болезнена менструация дори. Цикъл като по часовник и яйчници, за които няколко доктори са ми казвали, че са "като за снимка". От едната нормална цитонамазка - РАР2, до другата, в разстояние на половин година, резултатът ми беше "карцинома ин ситу". Но моята лекарка принципно провежда прегледите в този ред: гинекологичен с ръкавицата, колпоскоп, цитонамазка, ехография с трансвагинален трасдюсер (така ли се пишеше това нещо?!). Това се прави всеки път! В скоби казано - лекарката ми работи по касата и това го прави с едно направление от джипито.

# 1 127

Общи условия

Активация на акаунт