КАЖЕТЕ МИ КЪДЕ БЪРКАМ?

  • 15 256
  • 221
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
5 4asa 2 na2 500lv

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Особено квалифицирани кадри се намират вече  МНОГО трудно.
Потвърждавам! От 6 месеца търсим кадърни хора, гарантирани пълни осигуровки, отпуски доста над минималния размер по кодекса, нулев проблем за болнични за малко дете, заплащането е прилично като за начало, с опция за много добро при доказани качества. И на интервютата какви образи идват ooooh! Не е истина просто Shocked Изнемогвам от бач, защото просто не могат да се намерят хора, които да поемат част от тежестта Sad От последните 4-ма, които наехме, само едно момиче има качества. Всичко останало или е глупаво, или го мързи неистово...

# 17
  • Мнения: 1 732
Белинда, идвам на помощ, да знаеш! Mr. Green

# 18
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Особено квалифицирани кадри се намират вече  МНОГО трудно.
Потвърждавам! От 6 месеца търсим кадърни хора, гарантирани пълни осигуровки, отпуски доста над минималния размер по кодекса, нулев проблем за болнични за малко дете, заплащането е прилично като за начало, с опция за много добро при доказани качества. И на интервютата какви образи идват ooooh! Не е истина просто Shocked Изнемогвам от бач, защото просто не могат да се намерят хора, които да поемат част от тежестта Sad От последните 4-ма, които наехме, само едно момиче има качества. Всичко останало или е глупаво, или го мързи неистово...
Извинявам се за празното любопитство, ама всички говорите за прилично заплащане и работно време, а пък никой не казва за какви цифри става дума, за каква точно работа и за кой град?

# 19
  • София
  • Мнения: 900
Към заглавието на темата
Никъде не бъркаш!!!
Безработица има - работна ръка НЕ!!!
Няма да се впускам в подробности,
но нереалните, перачески заплати объркаха хората
и е напълно естествено всеки да гледа летящия старт.

За пример
в нашия бранш вече така се надцакват,
че заплатите на някои мажоретки (на светлинни години от специалността)
Надминават моята - на работодател и съдружник  ooooh! ooooh! ooooh! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 20
  • Мнения: 581
Може да бъркаш, може и да не бъркаш.Говори в цифри. И по-подробно за условията.
 Аз само мога да кажа за себе си, че това би било последната работа, която бих търсила. Просто не ме влече.

# 21
  • Мнения: 516
Търсенето определя предлагането. Можеш да коригираш критериите си, щом тези не дават резултат.
Насочи се и към студентски трудови борси. Може там да откриеш твоите работници.

# 22
  • Мнения: 2 196
Добър персонал трудно се намира,за съжаление.
Ще ти кажа ние какво предлагаме/става въпрос за магазин/:работното време е от 9ч до 18,30 часа/6 дни в седмицата.Осигуровки върху реалната заплата,която е 550лв.
За сравнение аз,като работодател, се осигурявам върху 220 лева.

# 23
  • София
  • Мнения: 397
Има и друго, хората се напатиха от некоректни малки фирмички и вече всеки гледа да почне в някоя по-стабилна. На останалите обяви просто не обръщат внимание. А и е по-добре да дадете повече информация в обявата,щом мислиш, че условията са ви добри.Иначе аман от:"Елате на място!" и после се оказва дръвче.

# 24
  • Мнения: 1 299
според мен проблемът идва и от некоректно зададена обява
работодателите не дават достатъчно информация или дават неточна такава и накрая истината излиза наяве на интервюто
на хората вече им е писнало от такива увъртания и просто не им обръщат внимание
опиши всичко подробно и, ако работното време позволява тази работа да се върши от студент - разлепи обяви по университетите или пробвай със студентските борси

# 25
  • Мнения: 995
Според мен проблема  с намирането на персонал за магазини, е че всички търсят млади жени до 30г. Ако нямаш против да са около 45-50г. ще намериш служители по- бързо.

# 26
  • Мнения: 189
и аз да се включа незнам кой какво търси , но и аз трудно си намирам персонал (имам заведение )
от опита който имам на народа не му се работи иска да си стои да си клати краката а да взема много пари без да положи малко усилие от своя страна , а все ревен че няма работа , напротив има но не ни се работи за съжаление...

# 27
  • Мнения: 9 865
И аз бях пуснала подобна тема като напусках работа. Истината е, че служителите и работодателите НЕ общуват добре помежду си, дори и с помощта на борсите. Още по-лошото е, че образователната система и работодателите не общуват, но това в случая не е от значение. И аз бих посъветвала авторката да пробва със студентските борси и да вдигне горната възрастова граница. Много жени на възраст м/у 40-55 г. са без работа и никой не ги наема. А аз като купувач нямам против да ме обслужва такава жена пред самочувствено 20г. момиче.

# 28
  • Мнения: 189
и при мен улегналите жени работят доста коректно , а на младите все им се спи на сутринта

# 29
  • Мнения: 6 206
Без да имам нищо лично към авторката, ако беше лесно, всички щяхме да имаме по 2-3 магазина, с една обява да си намираме хората и вечер да прибираме оборотите.
Да, ама, не. Simple Smile
Онзи ден си говорех с един познат с малък магазин и той същата песен, имам обява от две седмици, един човек ми се е обадил и не е дошъл. Мързелив народ, не им се работи, хубава заплата давам и тн т
А какво направи той, за да се появят хората на точно неговата обява?
Как си продаде позицията? С какво заинтригува хората? Как им показа още от обявата, че е точният човек?
Ъм, никак. Тогава защо се оплаква.
Горе долу по същото време и аз имах обява и за около седмица разговарях с около 40 човека, а на обявата бяха откликнали над 70...
Обаче мен не ме мързи да ходя по курсове за подбор на персонал, да обикалям университетите и да говоря с преподаватели, да лепя обяви в университета, да пускам в този вестник, в другия, в джобс.бг Да се обаждам, да говоря, да говоря и после пак да говоря. Да уважавам хората, да срещна търсенето им доколкото мога.
Свестните няма да ми паднат от небето, трябва да се ровя за тях, горе долу като куче за трюфели.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт