КАЖЕТЕ МИ КЪДЕ БЪРКАМ?

  • 15 279
  • 221
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 299
Каспър, много хубаво си го обяснила  Peace
аз не можах така да го кажа, но ти си по навътре в нещата и знаеш
дано повече работодатели подхождат като теб
не съм съгласна, че няма кадърни хора - просто работодателите не знаят как да ги намерят  Peace

# 31
  • Vienna
  • Мнения: 519
не е съвсем по темата, но по4ти.....
а3 си търсех някой 3а миналото лятото - 3а 5 седмици да дойде в Австрия да гледа детето (средна заетост 20-30 4аса на седмица. Детето е голямо и ходи целодневно на детска градина...... тя щеше да живее у нас (в самостоятелна стая), а3 й поемах вси4ки ра3носки тук и плащах 1000 лева. Е, не намерих. обадиха се няколко, 2 или 3 направо ми ка3аха, 4е това са много малко пари, и и3общо не си струва ......

# 32
  • Мнения: 525
Снощи позната ми сподели,. че на интервю при нея директно и изтрясквали  солидна четирицифрена сума за стартова заплата в чисто!!!

Малко й е.
И са прави хората. Квалифицираният млад и амбициозен човек не е за изпускане. Обаче:

[/quote] Аз, например, за Бг работодател не бих се хванала да работя вече. Имам кофти лични преживявания. Там, където съм, умеят да ценят Човека, да го поощряват-и материално, и с похвали-и имат желание да си пазят персонала.
[/quote]

...Подкрепям. И не за друго, а защото обосновано положения труд трябва да се цени високо. А четирицифрена сума от например 1 000 лв. си е чисто смешна.
Нали..

Извън темата, но нещо се набрах.Simple Smile

# 33
  • Мнения: 6 167
Според мен проблема  с намирането на персонал за магазини, е че всички търсят млади жени до 30г. Ако нямаш против да са около 45-50г. ще намериш служители по- бързо.

Тук не съм съгласна. Млади пенсионерки са ценна работна ръка. Искат да са сред хора или пенсиите малки...Моя близка работи за 220 лева в магазин в центъра на град София. С един почивен ден и един 10 часов. В делничните дни работят на 2 смени с другата пенсионерка. Имат си и договори - назначени са уж почасово.
Всичко е законно. А пенсионерите са честни и коректни до глупост смея да твърдя.

Страшна тема.

# 34
  • Мнения: 995
Според мен проблема  с намирането на персонал за магазини, е че всички търсят млади жени до 30г. Ако нямаш против да са около 45-50г. ще намериш служители по- бързо.

Тук не съм съгласна. Млади пенсионерки са ценна работна ръка. .............................


Преди няколко години майка ми изтърка няколко чифта обувки, за да си намери работа в магазин. Не намери, защото искаха по-млади. Единственото, което намери е да продава шапки, книги и т.н. на открито. Слава богу не се съгласи.
Ако в последните години нещата са се променили в полза на тези жени мога само да се радвам.

# 35
  • Мнения: 6 167
Аз изобщо не се радвам на пенсионерската експлоатация.
Но това е друга тема.

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
А какво направи той, за да се появят хората на точно неговата обява?
Как си продаде позицията? С какво заинтригува хората? Как им показа още от обявата, че е точният човек?
Е, пускахме 4 пъти обяви в най-големите ежедневници - Труд и 24 часа, голяяяямо каре, с голеееми черни букви. Резултат - 15 човека за 4 позиции, кой от ко по-по-та най!!! Какво повече да направя? Да висна на спирката с табелка - търся си коуега!? Няма кадърни специалисти и туй то! А вече щом и за продавачки не се натискат, не знам....

# 37
  • Мнения: 995
Аз изобщо не се радвам на пенсионерската експлоатация.
Но това е друга тема.


Те нека си имат работа вместо да си седят в къщи и да се чувстват ненужни, пък ти пак си бъди против пенсионерската експлоатация.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 365
Имам проблем и ми трябва съвет. Не мога да разбера защо е толкова трудно да намеря хора за работа в моите магазини. Работното време е добро, заплатата е добра, работата не е тежка, а никой не се обажда на обявите. Пуснали сме на много места, и на магазините сме закачили и НИЩО!
Може би не пускаме обявите на правилните места?! newsm78
Някой да има предложения?
Също ако може да споделите какви биха били вашите очаквания от такава работа, аз бих могла да променя условията си.
Наистина не разбирам къде бъркам.
ПОМОГНЕТЕ!

ето, помагам веднага.
моята свекърва търси точно такава работа - в магазин, за 5 часа дневно.
ако още не си намерила човек, пусни ми на ЛС телефон.

# 39
  • Мнения: 6 167
Да де, радвам се, че не си стоят вкъщи и се чувстват полезни, но не се радвам на т.нар работодатели, че им плащат жълти стотинки щото е по-лесно и знаят, че пенсионер може да работи и за 50 ст на час, защото и левчето е от значение. Мъчно ми е.

Иначе по мои спомени от 2005та, съм търсила няколко пъти човек за позиция в Сф и голям зор видях с намирането на читав човек. Чак не ми се разказва.

Споделям и доста от казаното от Каспър. Ролята на работодателя не е само да прибира оборота и да пуска карета в 24ч.

# 40
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Проблемът със средния изпълнителски персонал тепърва ще става по-голям.
Снежната топка е започнала да се търкаля по склона, ако мога да се изразя по този начин.
От една страна хората се умориха да ги лъжат с осигуровки на 4 часа, да не им се изплащат заплатите.
Инфлацията и тя расте, а трябва да се яде ... От тук до емиграцията има една ръка разстояние.
Защо да бачка по 12 часа в някой магазин или кръчма за по 150-200 лв., които накрая я му дадат, я не,
като може със същите усилия да изкарва 1000 евро в някоя от близките държави.
Особено в малките градове тенденцията е обезпокояваща.
Не се намират кадри дори за държавни служби, в които традиционно има наплив и винаги са били предпочитани.
Кадърните хора или забегнаха или пък работят за себе си.
Ще викаме китайците май ... ooooh!

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 02:32 от Ян Бибиян

# 41
  • Мнения: 75
Никъде не бъркаш.Точно така се прави.
Ти имаш своите изисквания,евентуалният кандидат - своите.
Някога някъде би трябвало да се срещнете и да си стиснете ръцете.

# 42
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
И по-лошо ще става.

# 43
Търсенето определя предлагането. Можеш да коригираш критериите си, щом тези не дават резултат.
Насочи се и към студентски трудови борси. Може там да откриеш твоите работници.
Един кандидат не са ми пратили от студентски труд!

# 44
Ето каква обява съм пуснала в джобс.бг:

ТЪРСИМ СЛУЖИТЕЛИ НАД 18 ГОДИНИ, СЪС ЗАВЪРШЕНО СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА ПРОДАВАЧИ/КИ В МАГАЗИН ЗА ДЕТСКИ СТОКИ И ОБУВКИ В КВ. ИЗТОК. РАБОТНО ВРЕМЕ - НА 5 ЧАСОВИ СМЕНИ. ПРОБЕН СРОК ОТ 1 МЕСЕЦ. ЗАПЛАТА СЛЕД ДАНЪЦИ 200 ЛВ. + ПРОЦЕНТ ОТ ОБОРОТА.
ПОЗИЦИЯТА Е ЦЕЛОГОДИШНА И ПОСТОЯННА.

какъв според вас е проблема?
Като имате предвид че това са чисти пари, които получават. Имат осигуровки. Нямат проблеми с отпуски по каквито и да било причини. Гледам да съм разбрана и заради това често ми се качват и на главата...

Нормалното за цял ден, поне сред колегите, е 10лв на ден.
Аз давам бонуси и увеличения за да поощря старанието. И в последствие се получават заплати като за цял работен ден и пак не им се работи и пак не са доволни... Confused

Общи условия

Активация на акаунт