Помогнете на една обърката бъдеща мама

  • 3 490
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 283
Миличка,и аз искам да те успокоя! Heart Eyes Незнам изобщо какво има да се мисли! Rolling Eyes Знай,4е "Бог ни изправя само пред изпитания ,с които можем да се справим".Стискам палци да е едно детенцето,за да сте спокойни с таткото! Praynig Най-важното е да се обичате и да сте заедно в добри и лоши моменти,пък останалото ще се нареди от самосебеси!Късмет ти желая!

# 16
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Миличка Ники, представям си колко ти е трудно в този момент. Не се предавай. Знай, че няма по хубаво нещо на тази земя от децата. Те са смисъла на живота. Горе главата. Поговорете с таткото. На всички ни е трудно. Дано да разбере. И знай ,че това е божи дар, независимо дали бебетата са едно или две.

 Ще си помагаме. Можем да отгледаме тези дечица.

Дано вземеш правилното решение Praynig

# 17
  • Мнения: 1 250
Цитат на: nikidimitrova
Мили майчици, благодаря Ви от сърце за подкрепата. Копнеех за тези топли думи и някак си ме успокоявате.
Истината е, че таткото още не знае, че може да си имаме близнаци.На него новината за едно детенце му дойде в повече.Незнам да ли разбрахте, но ние нямаме брак и честно казано ме е страх да не стане така, че от уплах да поиска да абортирам.Това ще обърне животами на 180 градуса и ще трябва освен децата си да загубя завинаги и таткото - в преносен и в буквален смисъл.Няма да остана с мъж който неиска децата ми....ох ужас...аз съм доста разумен и уравновесен човек, а сега какво ми става?!
Благодаря Ви още веднъж за покрепата. Благодаря!!!
Ники


Че той да не би като блондинките да се чуди от кого ще е второто?
Съжалявам ако е грубо изказването, ама не мога да си помисля за живот с мъж, който не може да поеме някаква отговорност.

# 18
  • Мнения: 370
Споко! И другите мами са ти казали, че дете не се гледа с пари, а с любов. Парите, естествено, са важни, никой няма да го отрече. И ние се справяме трудно, все не ни стигат финансите, аз не съм си купувала панталон от ... бремелинският ужасяващ такъв, но пък детето ми е доволно и щастливо. Защото го обичаме. При това има начини да купуваш по- евтини нещица, не е задължително бебетата да имат обувки от 30 лв. Колкото до таткото - има само един начин да разбереш какво мисли той и как се чувства - като поговорите. Имай предвид, че за повечето мъже това е сериозно изпитание, дори и мъжете, които искат деца, първоначално изпитват страх от мисълта, че живота им ще се промени коренно, че жена им няма да е толкова грижовна към тях, колкото е била преди, и какво ли не още. Но ако той наистина те обича, ще бъде до теб. А това с безбрачието пък въобще да не те притеснява - знаеш ли колко много сме такива само тук, във форума. Знам, че за всеки човек неговите проблеми са най- сериозните, но помисли си - доста сме тези в подобна на твоята ситуация, но пък да ни видиш доволните усмивки, като чуем ма-ма  Heart Eyes . Радвай се, това е дар от Бога!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 559
Значи, аз имам близначки - верно повечко разходи са, но пък е супре весело в къщи, да знаеш как ми пълнят душата, а и не само моята.
А пък и слушат (чукам на дърво) има мами с по-едно им е по-трудно - всичко си е до дете.
Ти ги роди пък после ще помагаме - кой с каквото може - дрешки, това онова.
Няма да се плашиш - радвай се. Това е божи дар - ако се е случило, значи е трябвало да се случи ТОЧНО НА ТЕБ.
Горе главата !

# 20
  • Мнения: 3 550
Дръж се! Едва ли е толкова тежко положението. Където едно, там и две. Щом се роди и нещата ще се наместят. Просто те ще станат задача № 1 и всичко останало ще мине на 227-мо място. Сигурна съм, че ще се намери и кой да ви помага. мобилизирай далечни роднини, приятелки, съседи. Вярвам, че прекрасно ще се справиш като майка и ще се грижиш идеално за тях. Просто в този момент ще трябва някой да се погрижи за тебе - да ти сготви и сложи на масата. А за това пари не трябват. А и дотогава има още толкова време, толкова неща могат да се случат: съпругът ти да получи повишение, да намери по-платена работа и т.н. Горе главата и успех!

# 21
  • Мнения: 2 584
Цитат на: nikidimitrova
Мили майчици, благодаря Ви от сърце за подкрепата. Копнеех за тези топли думи и някак си ме успокоявате.
Истината е, че таткото още не знае, че може да си имаме близнаци.На него новината за едно детенце му дойде в повече.Незнам да ли разбрахте, но ние нямаме брак и честно казано ме е страх да не стане така, че от уплах да поиска да абортирам.Това ще обърне животами на 180 градуса и ще трябва освен децата си да загубя завинаги и таткото - в преносен и в буквален смисъл.Няма да остана с мъж който неиска децата ми....ох ужас...аз съм доста разумен и уравновесен човек, а сега какво ми става?!
Благодаря Ви още веднъж за покрепата. Благодаря!!!
Ники


Мила Ники ако таткото те постави пред такава дилема или аз или дете значи не е нормален човек, как може да поискаш от една майка да избира, не мога да ти помогна със съвет за това дали да махнеш детето за да не го загубиш аз няма да се двуомя и ще се разделя с него, има много жени които биха дали мило и драго за да разберат че чакат дете. Финансово писах и преди но ще ти кажа че ние сме 4 деца много и е било трудно на майка ми и сега е така, работи в Гърция за да ни помага най-малката ми сестра е на 17г. но винаги е било весело в къщи независимо че не сме имали пари, няма нищо по хубаво от това да гледаш как расте детето, ти първите стъпки, първата дума, това не можеш да го купиш. Радвай се че ще имаш дете.

# 22
  • Мнения: 548
Здравей и от мен, Ники
няма смисъл да повтарям останалите мами, които са ти  писали - те са казали почти всичко. Искам само да добавя, че съм готова да ти пазя дрешките на моя 5-месечен син. Те са доста запазени (бебетата растат доста бързо и не успяват да облекат всичко, което им купуват лодителите) и мисля, че ще ти свършат работа. Тъй като и sonia е предложила същото, излиза, че в началото няма да имаш проблем поне с дрешките.
Успех, каквото и да решиш!

# 23
  • Мнения: 2 494
Мила nikidimitrova, в днешно време повечето бъдещи млади родители имат притеснения дали ще успеят да се справят финансово, ние също се притесняваме. Но това е нормално. С близнаци наистина е по-трудно. Но истината е , че радостта е  два пъти по-голяма! Господ наистина ни дава толкова, колкото можем да понесем! Ние също имахме прогноза за близнаци, но се оказа, че е едно. Честно ти казвам, колкото и да се притеснявахме през времето, когато си мислехме, че са два, че ще ни е адски трудно, после бяхме разочаровани, че не са. Но да ми е живо и здраво слънчицето.

Прочети  темите за близнаците, повечето мами и татковци са били шашнати в началото! Нормално е! Пожелавам ти таткото да не се шашне прекалено, дай му време да осъзнае и осмисли ситуацията, сигурно няма да му е лесно.
А по въпроса дали е подходящия момент - щом бебето/бебетата/ са станали сега, значи това е момента!!!! Лека бременност и много любов!!!!! Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 289
Щом си попаднала във този форум, значи няма да останеш сама и винаги ще намираш подкрепа, а и помощ, когато е необходимо. Не се притеснявай и за близнаците. Това може да се окаже най-хубавото нещо в живота ти. Ние сме с тебе.  Flowers Sunflower  Всички пазим по различни причини, къде сантиментални, къде не толкова дрешки от бебоците си. Ще помогнем и на едни бъдещи близнаци. Grinning  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 922
Скъпа, Ники, сто деца да имаш, за всяко ще те боли. Сега си притеснена, но повярвай ми, това е страх от неизвестното, а не от децата. Ти не си сама, имаш близки, приятели...
Както по-горе са написали мамите: Бог ни изпраща само изпитания, с които можем да се справим.
Моята мама е забременяла с мен, като ученичка. Тогава, през "ония" години, нещата не са били като сега. Била е самотна майка, от изключително бедно семейство. Но въпреки това е застнала  пред всички и е заявила: Ще родя и отгледам това дете. Отгледала ме е сама (до 6-тата ми година) и е горда с взетото тогава решение. Сигурна съм, че и ти ще си горда един ден
Стискам ти палци, поздрави Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 680
Мила Ники,
присъединявам се към вече дадените ти съвети.
Трудно е, но трудното не значи невъзможно.
Пиши как се развиват нещата при теб.
Ще помогна с каквото мога.

Ииии мога да те уверя, че децата те правят неизмеримо щастлив. Наистина не можеш да си представиш колко. А като дойде да се сгуши в теб и ти каже ,че те обича, е тогава повярвай ми политаш...

# 27
  • Мнения: 2 028
когато забременях, лекарката първо изказа съмнения за близнаци...и аз като теб много се притесних, как ще ги гледаме, ама откъде тези близнаци..., чувствата ми бяха смесени...но след като минаха няколко седмици, се оказа, че не съм бременна с близнаци и изведнъж усетих, че много съжалявам, някак си бях свикнала с мисълта, че ще са 2 мъничета. Дори и в този много ранен етап бях намерила някак място в сърцето си за двечки...Така че горе главата, важното е в сърцето си да ги искаш, тогава ще се намерят възможности, а парите не могат да ти донесат щастието, което две усмивчици могат да ти дадат!

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мила, ако сте зрели хора, кото не ходят заедно от вчера и е било нормално да очаквате да забременееш - дори и ако сте се пазили! - мисля, че таткото е длъжен да поеме отговорност - а ако предпочете свободата пред децата - тогава се замисли дали да останеш с него!
Има и още нещо - ти вече си правила аборт... ако и сега се решиш на тази стъпка, кой ще ти гарантира, че следващия път ще се получи бебче? Ами ако аборта те обрече на безплодие? Аз бях решена да се изправя срещу всички и да поема риска да си гледам детето съвсем сама - защото предпочитах да живея като скот, но майка, а не охолно ама бездетна....
Дано те подкрепи мъжа - с брак или без него щом сте на семейни начала отговорността си е отговорносто и ако той е човек на място би трябвало да я поеме!
Успех! Дано пишеш тук като щастлива бъдеща мама!

# 29
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Както съм казвала и преди има две фрази които обичам да цитирам:" Всяко дете идва с торба жълтици" и " едно дете повече -просто една чаша вода повече в супата и още чифт обувки".
второто ми дете се роди в най-възможно трудния момент за нас-малка зъплата на мъжа ми, моето майчинство и огромни заеми. Но така се случва че като се роди детенце изведнъж се изсипват парички от тук оттам и дрешки от приятелки, от подаръци, от погачата събрахме парички за кошарка за игра което си е направо лукс. Не е толкова страшно - при по- добра организация, позитивно мислене и много малко усилие ще се справиш и ще сте най - богатите- ще си имате пълна къща:) Ела у нас да видиш. Моите не са близнаци, но..разликата им не е много голяма. На 2,5 когато се роди бебка-баткото си беше бебе- едно устато и хитро, но все пак бебе. Горе главата Ще помагаме! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт