Два въпроса в една тема

  • 1 191
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 849
Не е опасно ,нека си седи бебето .то само си показва ,че е готово .За гладенето и аз бях така до 1 годинка,сега само някои дрешки гладя ,вече не изпадам в нервни кризи ,ако не изгладя всичко .Повярвай ми ,свиква се и е по-добре за теб да се щадиш .

# 16
  • Мнения: 1 032
За сязането е рано да седи, но си спомням че правихме такава гимнастика с Петя на тази възраст. Тя лежи, а аз й хващам ръчичките и малката сама се опитваше да се надигне. Това ми го беше казала педи, не е моя идея. А що се отнася до гладенето- на мен, както се казва религията не ми позволява да гладя Mr. Green Така че на тази възраст гладех само неща, които се мачкат.

# 17
  • Мнения: 9 973
гладя не заради бактерии,а просто все още имам време за това Mr. Green

# 18
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
мдааааа  newsm78

явно, ще си гладя до гроб, щото аз мразя намачканяци, а у нас гладя наред - моите дрехи, мъжа ми /него понякога само/, пердета, покривки и кво ли още не; пък ако някога нещо се случи ексцесия някаква - ще тръкна само долните дрешки  Simple Smile
големия син също го гладя винаги, но само преди да облече дрехите или вечер преди детската
на малкия, обаче, от простора - през ютията и тогава ги прибирам

а за седенето - явно не е толкова притеснително, аз се опитвам уж да е леко полегнал, ама нещо не се получава вече
ще го помъча още някоя друга седмица, пък като станем на 6м. ще го подпря и на възглавниците ...

поздрави на всички  Hug

# 19
  • Мнения: 676
Аз не мисля,че този тип седене е притеснителен, а що се отнася до гладенето някъде на вашата възраст спрях - мразя да гладя.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята дъщера също от много рано искаше да се надига седнала.По това време или я държах леко полегнала в скута ми,или аз седнала,тя изправена я слагах м-у двата си крака и ги събирах около нея.По този начин хем тя беше доволна,че е права,хем крачетата й имаха опора от моите крака,а ръката ми я подпираше за гръбчето.Много време сме изкарали в тази поза по времето когато още й беше рано за сядане.В общи линии на тази възраст нокога не я разнасях права,за да не свиква с носенето.Държахме се доста на ръце,но само седнали.
За гладенето-мила,прочетох и другата ти тема за ревящия юнак който си имаш вкъщи.При положението в което си според мен трябва макс. да си спестяваш всякакъв излишен труд,защото бебока и без това те оставя без сили.Гладенето за дезинфекция за мен винаги е била абс. безмислена опреция,защото така или наче след като са изгладени дрехите не се намират в стерилна среда,та да не попадне ни един микроб в-у тях.Аз лично гладя само горни дрехи,които биха изглеждали зле като се облекат.Белъо,чаршафи,чорапи и т.н.-никога!Откакто се е родила щерка ми никога не съм й гладила цялото пране-жива и здрава си е,ненапъплена от микроби и зарази Laughing
Но така или наче, както ти го описваш желанието да гладиш ти идва отвътре,така че сама се опитай да си наложиш да гладиш най-необходимото и да откраднеш някоя минутка за отдих поне от това занимание,че с бебко и без това не ти е лесно...

# 21
  • Мнения: 176
За гладенето- гладя, защото като пера не слагам омекотител и дрешките не са много меки като изсъхнат, пък и аз също не обичам да са измачкани Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 621
За сядането - моята девойка също имаше голямо желание, но не съм я слагала седнала до 6 месец.
За гладенето - гладих всичко до около 6 месеца Thinking

# 23
  • Мнения: 581
за гладенето - всичко гладех само пырвите няколко месеца. После само горните ако са намачкани. След като видях с ужас как синыт ми с такова удоволствие взима с няколко прыстчена прыст от една саксия и си я опитва, а няколко дни след това беше подхванал един чехыл(който си беше бутнал предвидливо под дивана за да не го открием), всяко притеснение за бактерий изчезна. Ако може да оцелее след това без никакви последствия, едва ли имам причина да се стряскам заради негладене (перем му отделно нещата обаче).

# 24
  • София
  • Мнения: 7 191
Никога не съм гладила. Предпочитам да отделя това време на детето.
Пък и честно казано не съм убедене, че като се изгладят дрехите и престоят наколко дни в гардероба, ще си останат дезинфекцирани.
От друга страна, на много места намирам информация, че не е много препоръчително да се злоупотребява с хигиената, защото по този начин се изнежват децата.
И понеже още ми е в главата твоята тема за не много лесното гледане на бебчето ти до момента, най-искрено бих те посъветвала да не си отваряш излишна работа.  bouquet

# 25
  • Мнения: 336
Не гладя !
Ние сме на 3.5 месеца и моята пикличка също се оптва да седи, но я държа винаги в мен. Кръстосвам крака и я слагам да седне на този ми крак, който е по-ниско, така че кръстосания ми крак (който е по-високо)  да й служи като облегалка за гръбчето. И за всеки случай подпирам гръбчето ако се наложи, щото като вземе да се напъва  или я присвие коремчето, много се засилва напред и някой път ще направи кълбо на земята.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако си сложиш възглавница зад кръста и се облегнеш назад при компютъра, той ще е не точно полулегнал, че да се дразни - достатъчно изправен, за да зяпа наоколо (примерно 60, а не 45 градуса), а все пак ще има някаква опора на гръбнака, да не е цялата му тежест на него.

За гладенето и бактериите не мога да ти кажа много, със сушилня съм, не гладя, но след няколко месеца като проходи така или иначе ще си слага всички боклуци, заедно с прилежащите им бактерии, в устата. По-добре да има поне някаква защита предварително изградена.

Общи условия

Активация на акаунт