какво трябва да знам за готвенето върху стъклокерамичен плот

  • 18 229
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 641
За почистване използвам Лекс, пръска се и няма фини частички като Циф, които да надраскват повърхността. Ианче най-добре е след всяко ползване да се чисти,че засъхне ли става лошо Peace

# 16
Здравейте, момичета!

Аз искам да опровергая твърдението, че захар, разсипана върху керамичния плот може да го спука. Вкъщи много обичаме крем-карамел и по тази причина много захар се е разсиплава върху плота.
А относно почистването - в самото начало си купувах специален препарат, който обаче хич не чисти... затова почнах да използвам препарата за печка Mr.Muscolo - това ми е любимия препарат - напръскваш и след 30мин само избърсваш. Всичко разтваря. Не се мъчете да търкате!

# 17
  • Мнения: 3 641
Здравейте, момичета!

Аз искам да опровергая твърдението, че захар, разсипана върху керамичния плот може да го спука. Вкъщи много обичаме крем-карамел и по тази причина много захар се е разсиплава върху плота.
А относно почистването - в самото начало си купувах специален препарат, който обаче хич не чисти... затова почнах да използвам препарата за печка Mr.Muscolo - това ми е любимия препарат - напръскваш и след 30мин само избърсваш. Всичко разтваря. Не се мъчете да търкате!
Кой от всичките Muscolo newsm78

# 18
Препаратът за фурни. С оранжева капачка, Mr.Muscolo FORNO. Спрей е, разклащаш флакона и пяната чисти всичко загоряло!

# 19
  • ново
  • Мнения: 5 964
ментолка, сърдечни благодарности  Hug


а вода като / ако се разсипва, или като кипи яденето, проблем ли е newsm78


Ако това ще те успокои, скоро изкипих мляко върху плота - никакъв проблем. Почистих го в Медикс за фурна, не остана и следа.

# 20
  • софия
  • Мнения: 25 474
И чушки не можеш да печеш. Тук четох, че някои го правят, но лично аз не съм склонна да пробвам. Купихме си преносим котлон с тази цел. И аз съм изкипявала мляко, но се почиства и нищо му няма на котлона. Почиствам с препарат за стъкло-керамика.

# 21
  • Мнения: 3 641
Препаратът за фурни. С оранжева капачка, Mr.Muscolo FORNO. Спрей е, разклащаш флакона и пяната чисти всичко загоряло!
Благодаря!  bouquet

# 22
  • Мнения: 734
Това, което мен ме впечатли е, че стъклокерамичния плот загрявал за 2-3 мин (доста по-бързо от обикновените котлони), а пък изстивал поне 30-тина мин. Това ни го каза консултант от един супермаркет. От там си купихме и шпакличка за почистване и препарат за стъклокерамика (немски, но не помня името). Не съм пробвала още как действа.
Имам следния въпрос. Нашата фурна не е вградена, а е сложена между 2 шкафчета. Какво се случва, когато се кипне нещо на котлона и се разлее? Не тръгва ли да тече отстрани на печката (при мен ще е между печката и шкафовете)? Силно ме тревожи това и как ще го чистя после..

И чушки не можеш да печеш. Тук четох, че някои го правят, но лично аз не съм склонна да пробвам. Купихме си преносим котлон с тази цел. И аз съм изкипявала мляко, но се почиства и нищо му няма на котлона. Почиствам с препарат за стъкло-керамика.

Какво може да се случи, ако печем чушки?

# 23
  • Мнения: 1 305
.....
Имам следния въпрос. Нашата фурна не е вградена, а е сложена между 2 шкафчета. Какво се случва, когато се кипне нещо на котлона и се разлее? Не тръгва ли да тече отстрани на печката (при мен ще е между печката и шкафовете)? Силно ме тревожи това и как ще го чистя после..



Ми няма да можеш да го чистиш. Най добре помислете за някакво уплътнение м/у шкафовете и фурната, но трябва да е нещо топлоустойчиво, не знам силикона дали става  Thinking

# 24
  • Мнения: 2 591
за чушките бях чела тук из форума, че лесно и хубаво се печали на вентилаторна фурна Wink аз лично не съм пробвала обаче Rolling Eyes изпичали се много равномерно  Rolling Eyes

no_name, може би затова има индикатор за остатъчна топлина Rolling Eyes


# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
за чушките бях чела тук из форума, че лесно и хубаво се печали на вентилаторна фурна Wink аз лично не съм пробвала обаче Rolling Eyes изпичали се много равномерно  Rolling Eyes
Това съм го правила. Става идеално  Peace

# 26
  • Мнения: 2 467
Имам следния въпрос. Нашата фурна не е вградена, а е сложена между 2 шкафчета. Какво се случва, когато се кипне нещо на котлона и се разлее? Не тръгва ли да тече отстрани на печката (при мен ще е между печката и шкафовете)? Силно ме тревожи това и как ще го чистя после..

[

Има лайсни за целта.Или силикон термоустойчив.

# 27
  • Мнения: 734
Блаодаря за съветите! Ще попитам за някакви лайсни или преходничета (гумирани например..). Силикона ме притеснява, че веднъж ако сложим - няма махане после...
 Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 1 511
А на мен още при първите няколко ползвания ми се получиха петна около едната плоча, които не мога да махна с никакъв препарат. Дожри бях пускала тема за това, но се оказа, че само при мен съществува такъв проблем. Единственото ми логично обяснение е, че при първите ползвания не си почиствах печката след всяко готвене  Confused

Не се притеснявай. При мен беше същото. Не бях чела нищо относно поддържането на плота и от 2 готвения имах вече ужасни петна,които изглеждаха все едно са под повърхността и не могат да се махнат. Отделно бях пържила пържоли и имаше загоряла мазнина. ooooh!
После четох тук една тема за почистване на стъклокерамичен плот и си взех Frosch,зелена опаковка.
Първият път, когато почистих нямаше кой знае какъв ефект. Вторият - също. Почти се бях отчаяла,но продължавах след всяко готвене да почиствам.
С течение на времето петната се заличиха,а също и загорялата мазнина.
Сега вече след всяко готвене почиствам плота и нямам проблеми.
УСПЕХ и на теб!   bouquet

# 29
  • Мнения: 162
А на мен още при първите няколко ползвания ми се получиха петна около едната плоча, които не мога да махна с никакъв препарат. Дожри бях пускала тема за това, но се оказа, че само при мен съществува такъв проблем. Единственото ми логично обяснение е, че при първите ползвания не си почиствах печката след всяко готвене  Confused
          Дидорка, аз си купих препарат на немската фирма Факелман. Намазва се  стъклокерамиката и след 2-3 мин измиваш. Чудесен и много икономичен. Ако трябва пробвай  и с по-грубата страна на гъбата.

Общи условия

Активация на акаунт