какво трябва да знам за готвенето върху стъклокерамичен плот

  • 18 243
  • 51
  •   2
Отговори
# 45
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Имам печка Горение със стъклокерамичен плотот 5 год.Разсипвала съм захар, пекла съм чушки, изкипявало ми е млякото, правих сладко и то ми изкипя .Чистя с Фрош за стъклокерамичен плот и в краен случай/за сладкото/ със шпатулата.Досега проблем не съм имали.Котлоните поддържат зададената им Т и затова включват и изключват, пишеше го в упътването.

# 46
  • Мнения: 824
.Котлоните поддържат зададената им Т и затова включват и изключват, пишеше го в упътването.
Е така е с всички стъклокерамични плотове.Говорим за проблем,ако се изключват и сензорите на котлона и започнат да мигат разни програми.При мен такъв беше проблема.И започваха да работят отново само след като включа и изключа бушона на ел.таблото

# 47
  • Мнения: 2 591
miss sixty , явно при теб наистина е имало проблем - добре, че си се усетила навреме Peace

иначе и моите като на всички останали се включват и изключват, за да поддържат необходимата температура Wink

# 48
  • Мнения: 734
Хм..аз пък не съм забелязала да се изключват, ползвам фурна с котлони Индезит...Аз ли не съм наблюдателна или наистина не се изключват... newsm78

# 49
  • Oslo
  • Мнения: 659
И моята е Индезит, котлоните не се изключват напълно, а половината спирали спират да работят за изв. време и после пак загряват.

# 50
  • Мнения: 133
Моят се изключва когато изкипи нещо върху плота, или се разсипе течност по друг начин; продължително време (май повече от час - два) котлона работи на една и съща температура, т.е. не се променя програмата; или не остане течност в съда, в който се готви (явно отчита температурата на дъното на съда и на котлона, де да знам).
Последното го боготворих когато една сутрин забелязах, че съм забравила от вечерта супата да се подгрява.  Crazy

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 18:35 от STV

# 51
  • Мнения: 1 310
Моят се изключва когато изкипи нещо върху плота, или се разсипе течност по друг начин; продължително време (май повече от час - два) котлона работи на една и съща температура, т.е. не се променя програмата; или не остане течност в съда, в който се готви (явно отчита температурата на дъното на съда и на котлона, де да знам).
Последното го боготворих когато една сутрин забелязах, че съм забравила от вечерта супата да се подгрява.  Crazy


Ето това е полезна функция! Де да имах и аз такава миналата седмица, като реших да си правя кафе и включих грешния котлон, на който имаше празен чайник  Banghead

Общи условия

Активация на акаунт