Бързи и лесни рецепти за микровълнова?

  • 125 268
  • 234
  •   1
Отговори
# 120
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.................
Мерси. Simple Smile Сега видях, че има 7 програми, включително и за зеленчуци, както и бутон, който е комбиниран - микровълнова + грил.
Предполагам, че след прочитане на указанията ще се справя. Едва ли ще е толкова сложно.
И после да кажеш дали ти е харесало!  Wink

# 121
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Палвке можеш направо в микровълновата да направиш миш маш Simple Smile

Не искам. Simple Smile Сигурна съм, че няма да ми хареса вкуса.
..........
И аз мислех така, но се престраших да си направя. Първо зеленчуците, ако са сурови, за 3-4 минути, после разбърканите яйца и всичко останало. За 7-8 минути на 600 вата, като по средата се вади и разбърква  eat Подробната рецепта беше в една тема за бързи и лесни манджи в офиса

# 122
  • Добрич
  • Мнения: 5 481
Когато правя  миш - маш предварително винаги съм опекла и обелила пипера. Иначе вкусът не ми харесва нито на обикновена печка, нито на микровълновата. Между другото откакто имам микровълнова миш - машът го правя само там.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
Момичета, я ми кажете,мога ли да направя кюфтета в микровълновата  newsm78 ама без сосове... без нищо.Като печени да станат  newsm78 Или да и изпеча на скарата  Laughing

# 124
  • Мнения: 11 607
Имам грил на МВ, но почти не знам как да го използвам.......Най-често правя пиле с картофи в МВ......Спестява ми много време, а и ни е вкусно!

# 125
  • Добрич
  • Мнения: 5 481
На микровълновата кюфтетата ги правя на програмата за автоматично готвене на кюфтета. И от кайма и от картофи  все на тази програма. Тя е комбинирана - микровълни с грил.

# 126
  • Мнения: 3 421
Днес си купихме микровълнова фурна и тази тема ми е доста полезна   bouquet

# 127
Здравейте, аз лично правя пълнени чушки с яйце и сирене. Разбивам две яйца с 200 г сирене или извара, слагам малки кубчета от 2 моркова и 2-3 скилидки чесън, нарязани на дребно. Изтърбушват се около 5-6 чушки, в зависимост от това колко са големи и дали ще се съберат в съд от йенаглас. Вече празни, чушките се напълват с добре разбитата смес. Слагат се във фурната, намазана с малко олио, 1 ч. чаша вода(може и да натрошите зеленчуков бульон), заедно с 1-2 супени лъжици доматено пюре. Захлупва се тавичката и се пече около 25 минути на мах. Цялата манджа отнема обюо 40-50 минути и при това става много вкусна.

Не са лоши и супите на маги и галина бланка. Изпълнявам всички инструкции, но накрая задължително прибавям я картофи, я други подправки, в зависимост каква е супата.

От скоро пека и най-различни сурови ядки от пазара - малко се мокрят, посолявам ги на вкус и 4 минути на мах стават идеално мезе за разни питиета. Пека и кестени(от ядливите разбира се, мисля, че на Фантастико ги има). Срязват се в средата и се поставят, както са с черупките. Пекът се около 5 минути.
И последно един въпрос, относно ориза - когато го сложите да се вари, няма ли опасност да започне да гърми, както при претоплянето?

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 11:04 от chiuaua

# 128
  • Мнения: 852
Много полезна тема,супер Hug

# 129
  • Мнения: 1 155
Нарязваме картофки в йенска тенджера, като редим 1 ред картофи, слагаме малко масло и ръсиме с 1 бульон, без да го разтваряме във вода , като 1 бульон трябва да ви стигне за всичките картофи. Така редим пак картофи, бульон, масло може да се сложи чесън и копърче. Слагаме да се пече на 25 минути и после хапваме. Стават много вкусни! Peace

# 130
  • Мнения: 1 726
Нарязани картофи на колелца се слагат в йена и се варят до полуготовност под капак. После добавяте една кутийка квасена сметана, разбърквате добре и досварявате без капак. Може да се добавят още лук, гъби от консерва, пушено месо, кашкавал и т.н.

# 131
  • Мнения: 248
Записвам се да следя темата!

# 132
Ааа, да не забравя да спомена и омлет с кашкавал, сирене и с какъвто и да е колбас. Предпочитам го с шунка или шунков салам. Разбивате 8 яйца, разбърквате ги с 200 г сирене + 200-300 г колбас, нарязан на кубчета, заедно с 50 г кашкавал, нарязан на тънки лентички и 30-тина мл олио. Разбърквате в хумогенна смес с щипка сол и щипка червен пипер в купа с похлупак от йенаглас и мятате в микровълновата на мах за 7-8 минути. През 2 минути отваряйте и продупчвайте надигналия се яйчен "мехур", за да не се наложи после да чистите основно микровълновата, повярвайте не е приятно  Grinning Ако фурната ви е по-мощна(моята е 750 вата) все пак проверявайте да не загори, макар, че е малко вероятно). Когато в омлета, след набождане с вилицата не е останала течност - готови сте. Върви с биричка, евтино е, вкусно е, а и отнема само 15-тина 20 минути. Спокойно стига за 4 порции. Аз лично му слагам кетчуп или лютеница, след като го извадя от фурната, което не пречи да се прибави в сместа при печене в микровълновата. Ако се сетя още нещо - ще пиша.

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 12:01 от chiuaua

# 133
  • Мнения: 187
И последно един въпрос, относно ориза - когато го сложите да се вари, няма ли опасност да започне да гърми, както при претоплянето?
Приготвям ориз за гарнитура в съд с капак и няма никакви проблеми. Една чаша ориз и две чаши вода за 5 минути на мах мощност и след това 15 минути на слаба мощност, като през 5 мин се разбърква и 5 минути преди края добавям бучка масло, сол и зеленчуци от микс.  chef

# 134
  • Мнения: 592
На микровелето правя за бързо:
 * гювече със сирена
 * зелен боб с топено сирене
 * задушени моркови, картофи и др.

Общи условия

Активация на акаунт