Картофени ролца - лесни за приготвяне и много вкусни

  • 6 438
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 199
Ех, супер идейка  Grinning
Едно време ги правих, по описания от теб метод
правех и допълнително топче прикрепях към ролцата и ставаха "патенца" Wink  Flutter
Не съм пържила, а ги пекох във фурна. Вкусни са и ефектни

  chef

# 16
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
  bouquet за авторката на темата.
Страхотни са .Преди малко ги направих и почти свършват Crazy
Пробвайте ,момичета,няма да съжалявате. Hug

# 17
  • Мнения: 121
Krasssona, благодаря  Simple Smile  радвам се че са ви харесали  Hug

# 18
  • Мнения: 8 242
Еха, че готина идейка! Само да видим как ще я приложа на практика с бясче помощник  Crazy Или и той ще стане едно голямо катрофено кюфтенце  Mr. Green
Много благодаря за рецептата   bouquet

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 298
Изглеждат страхотно Peace. Ще ги направя Peace. Приличат ми на картофените крокети  bouquet

# 20
  • Мнения: 35
Много апетитно изглеждат,ще ги пробвам.  bouquet

# 21
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ауу,ще пробвам задължително...

# 22
  • Мнения: 832
Снощи направих от тези картофени рулца за мъжа ми за обед днес.Но вместо шунка,сложих сирене.Сега ще чакам отзиви.Станаха много апетитни на външен вид.Останаха и за довечера за вечеря.Нямам търпение да ги опитам.Отдавна се канех да направя такова нещо.

# 23
  • Мнения: 5 001
Едно въпросче.....С какво се завършва панировката с яйце или с галета? Знам,че ако се завърши с галета поема повече мазнина.Мазни ли стават?

# 24
  • Мнения: 832
Аз ги направих с яйце и после брашно.После ги извадих да се отцедят върху салфетка.Не пуснаха много мазнина.Не съм ги опитвала, но не изглеждаха да са мазни.Довечера ще правя още и ще опитам по двата начина,да направя сравнение.

# 25
  • Мнения: 121
Едно въпросче.....С какво се завършва панировката с яйце или с галета? Знам,че ако се завърши с галета поема повече мазнина.Мазни ли стават?

Здравей, аз първо ги овалвам в брашно, след това в разбити яйца и накрая в галета. Мога да те уверя, че изобщо не стават мазни, дори не е необходимо да се отцеждат. Стават много хрупкави и вкусни.

# 26
  • Мнения: 5 001
Jenny_71    bouquet   bouquet   bouquet  за рецептата  Heart Eyes Никой не ми отговори навреме и реших да ги направя така брашно,яйце,галета.....и си облизахме пръстите после  Joy  Много,много благодаря още веднъж newsm51

# 27
  • Мнения: 121
TheNMaster  Simple Smile много се радвам, че са ви харесали  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 063
...ще взема и аз да пробвам, но след постите,за да не остана на сухо Mr. Green

# 29
Направих ги! Станаха супер Peace

Общи условия

Активация на акаунт