За или против даване на вода?

  • 4 928
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 562
Едното ми бебе не пиеше вода, в началото спеше през цялото време, събуждаше се само за хранене, за да и давам вода трябваше да я будя специално, което ми се видя кощунство. После пък не искаше да лизне водичка.  На 6 м на кръвните изследвания се оказа, че има много високи стойности на тромбоцитите. Едната предполагаема причина беше, че е заради непиенето на вода. Оказва се, че е често срещано при деца, които се отглеждат без да приемат вода. Не е нещо страшно, просто ти го пиша, за да го знаеш.
Другото ми дете пиеше много вода, лекарката и ни накара да и намалим драстично количеството вода. Наддаваше нормално.
Моето мнение за водата е да предлагаш, без да настояваш, още по-малко да гониш нормативи, примерно чух за педиатър дето препоръчва на бебе на няма месец прием на вода по 250 гр на ден. И да е чиста водичка, не със захар.

# 16
  • Мнения: 5 940
Едно на петстотин бебета иска вода. Те сами решават, не СЗО, не свекървата, не тъщата

# 17
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Не съм давала вода. До края на 7-ми месец Момчил беше САМО на кърма, без вода и пр. Захраних на навършени 7, но вода пропи наскоро, май откакто тръгна на ясла и започна да яде повечко боклуци там.

Изкарахме две жестоки лета с много жега и без климатик, но не се е обезводнил. Кърмех на поискване, обаче....

# 18
  • Мнения: 622
Подкрепям казаното от майчетата. Кърмата напълно задоволява нуждата от вода на бебчо  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Категорично "за" водата. Кърмих я на поискване 8 месеца и през цялото това време пиеше вода и то в доста големи количества.

# 20
  • Мнения: 4 242
Ако недаването на вода ти коства главоболия и безпокойство- давай, стига да кърмиш на поискване! Само че винаги след хранене, без захар или друго добавки, чиста водица. Ако детето има нужда все пак ще пие, (има хора които имат нужда от повече течности- 2-3-4л дневно, докато други покриват нуждите си само с някое и друго кафе, сок , храна и чаша вода дневно)
Иначе е хубаво да се знае че кърмата е над 80% вода, всяка нейна съставка е в богат воден разтвор. При това водата извлечена от майчиното мляко е топла, чиста, без никакви добавки и готова за пиене по всяко време. За това и кърмачетата хранени на поискване не пият вода (дъщеря ми пропи на 1.4г по съвсем мъничко)

# 21
  • Мнения: 3 760
Категорично против ако се дава преди навършване на 6 седмици. Или ако е подсладена по някакъв начин. След това бебето си решава  Laughing
Дъщеря ми пропи вода след годинката - успоредно със захранването.

# 22
  • Мнения: 6 446
Давам вода,но рядко пие-не иска.Кърмим се още Peace

# 23
  • Мнения: 545
Аз не давам вода,Лора е почти на шест месеца.Бабите отдавна сме ги научили да не дават съвети без да сме ги търсили LaughingВода дадох само два дни,тъй като температурата навън беше 40градуса,Лора не беше акала осми ден<а и не сучеше много често!На нея не й хареса особено от 30мл ако е изпила около 5мл пак ще е добре,останалото го плюеше!
Ти трябва сама да решиш и да си уверена в решението си,за да можеш да отстояваш позицията си! Peace
ппКърмата е 80%-90%вода все пак!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 084
Категорично "за" водата. Кърмих я на поискване 8 месеца и през цялото това време пиеше вода и то в доста големи количества.
Същата работа бяхме и ние, само дето кърмих до година на детето и изпиваше литър на денонощие.

Но сега пък с второто е точно обратното - изобщо не иска вода или чайчето за колики.

Така че "за" или "против" зависи само от бебето.

# 25
  • Мнения: 13 999
абсолютно съм съгласна с това че бебето само ще ти покаже.
моят син примерно (на 10 месеца) не пие вода. той въобще отказва шишета, а ползва само лъжица. с вода запиваме вигантола и толкова.
въпросът е доколко си готова на борба с родителското тяло. мога да те уверя от собствен опит че не са чак толкова чупливи ако решиш да им скършиш хатъра.
успех, прояви мекота но едновременно и твърдост ако си убедена в правотата си
успех

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз съм ЗА.Бебето си пие с желание и си плакне устичката.Предложи му вода,ако пие-давай.Ако-не,не го насилвай.

# 27
  • Мнения: 1 170
Кърмих по час детето си и му давах вода, колкото иска. Лятото пиеше страшно много, а в по- студено време, по- малко. Аз лично не си предствям живота си без вода и по тази "желязна" логика реших, че не искам да лишавам детето си от нея. Но дори и да решиш "изключително" да кърмиш, няма да сбъркаш, като не даваш- както са ти казали мамите, кърмата е над 80% вода Peace

# 28
  • Мнения: 236
Аз съм против даването на вода, и на мен се опитваха бабите да ми оказват натиск, даже й даваха 'тайничко'. Само че аз забелязах, че като давам вода й се усилват коликите и категорично забраних водата. Но съм съгласна с мамите, че бебето най-добре ще ти покаже.

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 961
давала съм вода, но той и без това много не я долюбваше baby_neutral
аз съм за даването на водичка Peace- не наливането Naughty, особено в горещите месеци Peace

Общи условия

Активация на акаунт