Пресконференция на СНБМ - форумска подкпрепа

  • 2 698
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Ето и повече информация за нещата, които СНБМ включи в отвореното писмо, не е лошо да знаете все пак за какво се борим  Wink

http://www.dnes.bg/article.php?id=43927

# 16
  • Мнения: 80
Здравейте!

Просто нямам думи за българските депутати, правителство и т.н.  след прочетеното #2gunfire

Евала, че сте се застъпили за нас, родителите, и че все още имате хъс публично да протестирате срещу "умните" решения на политиците! Довечера непременно ще ви гледам по ТВ.

# 17
  • Мнения: 4 181
Момичета, благодаря ви за подкпрепата   bouquet
Довечера най-вероятно ще ни отразят във всички централни емисии  Peace

# 18
  • Мнения: 494
 Браво на вас!!!  bouquet Голям фен съм на сдружението. Възхитена съм от всичко, което правите!

# 19
  • Мнения: 3 521
Сутрешните новини ги пропуснах, но центраните ще ги гледам непремено.
Стискам палци за + развитие на нещата, Хриси.  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Като дежурен редактор аз вече ви отразих момичета Hug

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=199658

# 21
  • Мнения: 4 181
Като дежурен редактор аз вече ви отразих момичета Hug

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=199658
Много ти благодарим   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 426
успех

# 23
  • Мнения: 4 181
благодарим ви момичета, дано наистина да се вслушат в предложенията ни  Peace

# 24
  • Мнения: 3 336
Като дежурен редактор аз вече ви отразих момичета Hug

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=199658

Благодарности и от мен, много добре е написан текста Hug

# 25
  • Мнения: 1 072
Исканията са много реалистични. Браво.
Но тъй като отговорите обикновенно са доста забавени и с предимно пожелателен характер. Мислите ли за други действия? Или - рано е да се каже.  Grinning

# 26
  • Мнения: 4 181
Исканията са много реалистични. Браво.
Но тъй като отговорите обикновенно са доста забавени и с предимно пожелателен характер. Мислите ли за други действия? Или - рано е да се каже.  Grinning
Летяща, не са само с пожелателен характер  Peace
След срещите, които проведохме миналата седмица, вчера вече е депозирано предложение в НС за увеличаване на обезщетението от 190лв на 220лв  Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 1 074
Страхотно!
Ако е необходимо присъствие - насреща съм.

# 28
  • Мнения: 2 388
Страхотно!
Ако е необходимо присъствие - насреща съм.

хайде скачай смело и ни стани член! www.snbm.org

# 29
  • София
  • Мнения: 1 074
Страхотно!
Ако е необходимо присъствие - насреща съм.

хайде скачай смело и ни стани член! www.snbm.org



Метод за кандидатстване


"Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" е изградено на доброволна основа и не поставя ограничения за прием на нови членове. Единственото условие е желаещите да станат членове на Сдружението, да полагат усилия за постигането на целите на Сдружението, в дух на толерантност и равнопоставеност. Членове на СНБМ могат да станат както физически, така и юридически лица.

Кандидатстването става по следния начин:

1. Кандидатите за членство в Сдружението заявяват желанието си чрез попълване на:
а) писмено онлайн заявление, което след това трябва да бъде изпратено и на хартиен носител с подпис на заявителя или
б) заявление само на хартиен носител с подпис на заявителя

Адресът на Сдружението е:
    София, П.К. 1124
    бул. Цариградско шосе № 21, ет. 2, ап. 6
    Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"

2. Срокът за разглеждане и отговор на подадените заявления е 10 календарни дни считани от датата на получаване на заявлението на хартиен носител.

3. При одобрението на заявлението за членство на заявителя се изпраща писмо с покана да заплати определения членски внос по банков път или в касата на Сдружението. Членският внос е 20 лв като може да бъде заплатен и на две вноски. Срокът за внасянето на членския внос е до 20-ти януари първата вноска и до 20-ти юли за втората вноска или в 10 дневен срок след приемането на нов член.

Сметката на сдружението е:
    IBAN : BG20 FINV 9150 12BG N0IQ E7
    BIC: FINVBGSF
    Първа инвестиционна банка
    Титуляр - Сдружение "Настоящи и бъдещи майки".

4. Данните на новия член постъпват в базата с данни на Сдружението.

5. До членовете на Сдружението периодично се изпраща информация по електронна поща с новини, инициативи и други свързани с работата на СНБМ.

Устава на сдружението можете да прочетете тук"




Из устава:

"ІV. Членство и Прекратяване на членството

Член 9 – изисквания за членство в Сдружението

(1) Членове на сдружението могат да бъдат физически лица, както и български и чуждестранни юридически лица, които желаят да помагат за развитието на Сдружението, приемат неговия Устав и заплащат членския си внос.
(2) Всеки член има право на един глас в Общото събрание.
(3) Членовете на сдружението, които уронват авторитета му, нарушават Устава или не плащат редовно членския си внос могат да бъдат изключени от него с решение на Управителния съвет. Това решение може да се обжалва пред Общото събрание.
Член 10 – права на членовете на Сдружението
Членовете на сдружението имат право:
1. да избират и да бъдат избирани в ръководните органи;
2. да участват в обсъждането на всички въпроси, свързани с дейността на сдружението;
3. да гласуват с право на един глас в Общото събрание;
4. да получават информация за работата на ръководните органи.

Член 11- задължения на членовете на Сдружението

Членовете на сдружението са длъжни:

1. да спазват Устава на Сдружението;
2. да плащат ежегодно определения от Общото събрание членски внос; Срокът за внасянето на членския внос е до 20 число на първия месец от настоящата годината за първата вноска и 20 число на седмия месец от настоящата годината за втората вноска или в 10 дневен срок след приемането на нов член;
3. да изпълняват решенията на Общото събрание и Управителния съвет.

Член 12 – процедура за приемане на нов член

(1) Членството в сдружението се заявява с писмена молба до Председателя на Управителния Съвет на Сдружението.
(2) Председателят на Управителния Съвет, може да откаже приемането на нов член, ако са налице основанията по чл. 9, ал. 3. При решение за отказ на членство, председателя уведомява писмено кандидата с писмо.
(3) По желание на кандидата, молбата за членство, може да бъде преразгледана на следващото Общо Събрание на Сдружението. Решението на Общото Събрание относно членството е окончателно.
Член 13 – прекратяване на членството

Членството в сдружението се прекратява:

1. с едностранно волеизявление за доброволно напускане;
2. смърт на физическото лице;
3. ликвидация или прекратяване на дейността на юридическите лица;
4. изключване на член, поради настъпване на обстоятелствата по чл. 9, ал. 3 или неспазване на Устава на Сдружението;
5. автоматично при не плащане на дължимия членски внос за период от половин година в указания срок."




Брей колко пъти се повтаря "членски внос"... Защо точно 20 лв. Кой и за какво разходва тези пари? Ръководството на заплата ли е или се издържа от въпросния членски внос. Оставам с впечатлението, че е достатъчно редовно да си плащам и съм добре приета, без оглед на дейността, която бих развивала.

На мен ми звучи като пирамида. Но пък адски помпозен устав. Който го е писал не си е давал сметка колко странно изглежда. Ако и дейността ви е такава...

Въпросната госпожа, Вяра Каменова, има ли нещо общо с вас?

Общи условия

Активация на акаунт