биляд аш шам-сирия,ливан,палестина,йордания

  • 37 936
  • 310
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 804
Марси беше попитала за онаследяването-разлика м/у пурвороден и останалите няма,при разпределяне на наследството всяко семейство си решева дали ще действа по религиозното право или по гражданското по гражданското на всяко дете независимо от пола се полага равна 4аст,по религиозното на мом4ето се падат 2 4аст а на моми4ето една
КАТЕ на въпроса ти-към 4ужденците се отнасят нормално,не съм 4увала някой да е имал проблеми заради националността си,имала съм и колеги американци и британци и те не са имали проблеми.за децата от смесени бракове вси4ки се държат с тях като с местни и дори да не са взели гражданство/като моите/имат право на безплатно образование,интересното е 4е само децата с баща сириец полу4ават гражданство,а ако майката е сирийка само постоянно пребиваване

# 31
  • Мнения: 13 512
Доста съм заета днес, но довечера ще седна да ви пиша още за Ливан. Ако имате въпроси- питайте.

# 32
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
монде, просто,4етох като децата,дето буквите ще ги цапнат по носа! страхотно ми е интересно за такива изумителни конструкции, отстояния, които просто само от космос се виждат и ми се вихри фантазията пак за извънземна намеса! ливанките са просто украшения сред женския свят(арабския)!казват, 4е тези , които се изявяват на сцена не са мюзлим, а християнки или други, давайте тайната!

# 33
  • Мнения: 11 747
masry, ако разбирам правилно и певици имаш предвид?
Нанси Ажрам е мюсюлманка. След като става популярня се отказва от исляма ,но след по-малко от година го приема наново.За други не знам.

# 34
  • Мнения: 1 724
Мондичка, манел  Hug интересни материали.

За Ливан кой език е най-популярен след арабския? Как е образованието, децата в държавни или частни училища предпочитат да ги пращат. Големи ли са семействата, в смисъл многодетни... Едно младо семейство отделя ли се да живее самостоятелно? Християните, католици ли са главно?

За певиците и аз мисля, че някои са християнки, като цяло и маниерите, облеклото, сценичното им поведение е по-свободно.

Този сапун от Алепо, зехтин ли съдържа за пръв път чувам за него! Дали се внася с Бг?

# 35
  • Мнения: 590
"Krak Des Chevaliers"

  Алепо.

Дамаск..

Палмира

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 18:25 от Манел

# 36
  • Мнения: 468
Тя Нансито е една голяма смешница поне за мен, изобщо не ми харесва. Но не смятам, че всички певици са християнки. Хайфа например казвала, че била от консервативно мюсюлманско семейство. Ама какво от това, явно не й пречи да изглежда супер секси.

За този сапун и аз чух, че даже си и купих, ама може в бързината да съм взела някое фалшименто. Понеже на колежката дъщеря й преди години ходела с едно момче, което й донесло такъв сапун и каза, че косата й станала много гъста. А моята не. Все още я чакам.  newsm45   Та знаещите да кажат за какво е този сапун.

# 37
  • Мнения: 590


Този сапун от Алепо, зехтин ли съдържа за пръв път чувам за него! Дали се внася с Бг?

Ани, на английски е описанието  Simple Smile

http://www.aleppogold.com/index.html?lang=en-uk&target=about.html

Предполагам, че го има в арабските магазини в София .Има различно качество сапуни, аз не ги разпознавам и лесно могат да ме излъжат.В Сирия най - евтиният беше 1 $ за кг, но той не е хубав  Tired, надявам се да не внасят некачествен в Бг, но знае ли човек.

# 38
  • Мнения: 914
Това е карта на древна Палестина
http://www.pravoslavieto.com/bible/maps/NZ_Palestina.htm
Както Фейрус пее в една от своите песни за Кудс  или сега го наричат по пресата Йеросалим Мединату Салат Града на поклонението
Град където са събрани и трите религи
Ето още нещо от историята за царството на Давид баща на Сулейман на бг Соломон и двамата посланници на Бог
Наскоро гледах и едно предаване за останки от двореца на Дауд в Йордания а след това Сулейман построява двореца си в Кудс
На тази карта има и някои интересни описания за раждането и детството на Исус,мир ему
http://www.evangelie.ru/albums/photo-347-7.html Можете да я увеличите като натиснете
Тук може да прочетете за историята на Давид и цар Соломон http://rasta.cult.bg/solomon.htm е разбира се само част 

# 39
  • Мнения: 13 512
монде, просто,4етох като децата,дето буквите ще ги цапнат по носа! страхотно ми е интересно за такива изумителни конструкции, отстояния, които просто само от космос се виждат и ми се вихри фантазията пак за извънземна намеса! ливанките са просто украшения сред женския свят(арабския)!казват, 4е тези , които се изявяват на сцена не са мюзлим, а християнки или други, давайте тайната!
За сценични изяви- не...има и мюсюлманки, естествено. Но прави впечатление в ежедневието, че християнките винаги са били и продължават да бъдат по-...как да го кажа да не обидя някой.. ами..класни. и то не защоо религията им го е предопределила, а защото държавата от самото си създаване, дава приоритет на християните във всичко. Те никога не са били мнозинство, а в последните години са малцинство в страната, но имат много голяма власт- не толкова политическа, колкото икономическа.
Следва..

# 40
  • Мнения: 13 512
Мондичка, манел  Hug интересни материали.

За Ливан кой език е най-популярен след арабския? Как е образованието, децата в държавни или частни училища предпочитат да ги пращат. Големи ли са семействата, в смисъл многодетни... Едно младо семейство отделя ли се да живее самостоятелно? Християните, католици ли са главно?

За певиците и аз мисля, че някои са християнки, като цяло и маниерите, облеклото, сценичното им поведение е по-свободно.

Този сапун от Алепо, зехтин ли съдържа за пръв път чувам за него! Дали се внася с Бг?
В Ливан до скоро френският език е бил най-популярен.. дори сред ливанската  аристокрация- разбирай богатите , културни,обрзовани и известни фамилии и до сега се говори предимно на  френски, а не на арабски. В последните 10-на години, обаче английският навлезе с пълна сила сред младите.
Съвременните семейства са все по-малко многодетни. 3-4 деца са вече максимума.
За младие семейства е много трудно да се отделят да живеят самостоятелно. Цените на апартаментите са изключитрлно високи. Повечето живеят под наем, но самостоятелно. Вече все по-малко момичета се съгласяват да живеят с родителите на момчето, но има и такива, които по неволя го правят.
Християните като болшинство са маронити, след това са католиците, има и православни.
При маронитите- ехният светец -покровителл е Мар МАрон..няма развод, но има хижра...нещо като " натирвне" ...абе не е точната дума, но...жената и мъжът живеят разделени, като той продлжава да я издържа и няма право да встъпва в брак с друга жена. Никой и нищо не е в състояние да разтрогне такъв брак/ те са най-зле/.
За училищата- за прредпочитане винаги са били частните училища. Държавните са на много ниско ниво и се посещават от бедните.
Ливанците изключително много ценят бразованието и спестяват пари, за да инвестират в образованието на децата си...или поне на едно от тях,, ако не могат на всички.

# 41
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Заповядайте на разходка в област Латакия Heart Eyes Има снимки от самия град, от крепоста Салах ал Дин; планинския курорт Слънфи ( там си имаме сняг цяла зима); гр.Касаб, близо до границата с Турция, където растат най-страхотните ябълки; гр. Тартус, втория по големина морски град в Сирия.

http://youtube.com/watch?v=-1NvLEY5bK8

# 42
  • Мнения: 468
Ясминке, мерси за хубавото филмче.     bouquet

# 43
  • Мнения: 13 512
Заповядайте на разходка в област Латакия Heart Eyes Има снимки от самия град, от крепоста Салах ал Дин; планинския курорт Слънфи ( там си имаме сняг цяла зима); гр.Касаб, близо до границата с Турция, където растат най-страхотните ябълки; гр. Тартус, втория по големина морски град в Сирия.

http://youtube.com/watch?v=-1NvLEY5bK8
Еееех...живяла съм там като дете. В Маршру3. До Полицията... сигурно страшно много се е променил града. Мои познати там казват, че много се е ислямизирал. Преди 30-35 години беше голяма рядкост там да се види жена с кърпа. Сега,обаче не е така. Снимките на майка ми и приятелките и / християнки, мюсюлманки/ от този период на минижупа са впечатлявщи- къси  поли, големи оила, високи платформи...
Сещам се, че така без да се  усетят един ден отишли на пазар в Халеб.. е, таб не било обаче като в Латакия  и те били доста оглеждани и одумвани. Оттогава вече се съобразявали как ходят извън Латакия, дори и в Дамаск.
Леле,какви работи ви говоря...вие е сте били родени тогава. Embarassed
Някой ще разкаже ли за Палмира? Това е мъртъв град, с колкосални останки от храмове от Римската империя. Ако не сте ходили, ще се опитам да напиша каквото знам.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 15:41 от monda

# 44
  • Мнения: 1 724
Едно материалче, което ми попадна за Йордания

Общи условия

Активация на акаунт