биляд аш шам-сирия,ливан,палестина,йордания

  • 37 945
  • 310
  •   1
Отговори
# 60
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да, поинтересувах се малко из форумите за исляма! бурка няма в исляма! има накааб  и то май при шиитите, тъй като нашите араби(магребските са сунити) следват друга традициямаалики, както каза някой покриват телата  до глезените и китките, косите- лицата  и ръцете са открити!

# 61
  • Мнения: 590
Марси, никаба не е задължителен той е концерт пожелание  Laughing.Задължително е това ,което Деси е описала, за сунитите със сигурност.

# 62
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ей, сега да можеха вси4ки бг с капаци да про4етат тука,4е да няма пак в темите ,с намеса на араби , да се пенят на тема хареми с по 20 жени, забрани и налагане на воля, бой и терор в семейството,жената- слугиня и гадното унижение да си женен за арабин или да си влюбен в такъв!много ми е странно дали се променя мирогледът на хората, докоснали се до арабската култура, или то пак са си хора, които си я харесват, затова я търсят!

# 63
  • Мнения: 590
Марси, първият път като отидох там това беше и първото нещо,което попитах,как се гледа на мъж, който бие жена си.Отговорът беше с лошо око .Ако чуят ,че в съседен апартамент вика жена отиват и питат, какво става и се вика полиция.Насилие над жените не се толерира, ама никак .Поне това аз съм видяла .
Съвсем скоро се разведе един наш познат / в Сирия/ с жена си, защото я ударил по д-то и то не силно Shocked.Дошъл бащата на жената хвърлил един бой на мъжът й и до тук  Confused
Честно да ти кажа ги съжалявам тамошните мъже  Confused В повечето случаи те са тормозените Laughing .

# 64
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Някой по назад в темата беше споменал Фейруз.
Ето една нейна песен, която ми е от любимите.
Фейруз е ливанка, християнка. Има уникален глас и е много обичана в арабския свят. Всъщност е доста популярна и извън него.

Лека вечер ви желая!

http://uk.youtube.com/watch?v=qZADJUtABjU&feature=related

# 65
  • Мнения: 720
 марси и манел, като ви четох за боя където се разправяте ....ми то за съжаление в България има много  мъже ,които редовно си бият жените или приятелките....аз не виждам пряка връзка м/у арабите и боя на жените newsm78

# 66
# 67
  • Мнения: 13 512
Някой по назад в темата беше споменал Фейруз.
Ето една нейна песен, която ми е от любимите.
Фейруз е ливанка, християнка. Има уникален глас и е много обичана в арабския свят. Всъщност е доста популярна и извън него.

Лека вечер ви желая!

http://uk.youtube.com/watch?v=qZADJUtABjU&feature=related
Фейруз е икона в арабския свят, за Ливан да не говорим. Както е Ум Калтум за Египет.
Сабах, за разлика от нея е известна, но далеч е с тази перфектна репутация, която има Фейруз. Сабах е нещо като Лили Иванова. Май са и спорни годините, но около 70 те... и все  с млади мъже:-)

# 68
  • Мнения: 1 655
Като заговрихте за музика от района на мен много ми харесва,Наджуал Карам, Фадал Шакер-ливанец,Рахеб Алама-ливанец.
За покриването Деси и Манел са казали много точно как е!
Кажете повече за петра,за гражданската война в ливан и за курортите в сирия!
Аз доколкото знам много ходят по морето там, задължително всяко средно статистическо семейство да ходи на море и да неме къща!Това е мое наблюдение!
много хубава тема Машалла момичета!

# 69
  • Мнения: 13 512
Нажуа Карам и рагхеб Аляме...позволявам си да те поправя за имената.
Друг достоен представител е  ...ужас, забравих му името...сириец..пропя още като малко момче...много сладък, но след това кокаина и на него не простии...момичета, помогнете ми, че ми излезе името от главата.

# 70
  • Мнения: 13 512
За гражданската война в Ливан... била съм и по време на войната, бях и по време на последните боеве между генерал Аун и сирийската армия. Бях точно на  зелената линия. В блока беше пълно с армия- сирийски войници, млади момчета.... миришеше ужасно...некъпани  от седмици, нещастни.. пратени там по здължение, дори не и по убеждение. Говоря ви за 1990 година, юли месец.
От другата страна, на няколко километра бяха разположени силите на Генерал Аун, който по-късно се певърна в национален герой, дал  отпор на сирийската армия.
КАто цяло, сирийците бяха недолюбвани и нежелани от народа в Ливан. Приказките за "баляд уахад" вече нямаха тежест. Ливан обираха само негативите.
Сирийските търговци правеха дъмпинг на ливанскито  зеленчукопроизводство, докто в крайна сметка то беше ликвидирано.Същото беше и с плодовете, и с много от стоките за бита.

# 71
  • Мнения: 3 804
за боя на жените-исляма повелява мъжът и жената да живеят в добро,а ако не могат да се разделят с добро-цитирам по памет,просто не мога момента да се сетя за то4ната ая
Манел не исках да те засегна ,обяснението беше за хората които сега се запознават с тази тематика,аз си ходя с хижаб понеже не употребявам гримове
ЯСМИН моята голямата слуша фейруз,аз предпо4итам да я гледам в мюзикълите ,а и един въпрос най ве4е към Манел понеже когато бяхме в халеб където и да отидехме пускаха сабах фъхри-той някаква връзка с града ли има/на мен специално не ми харесва/
но на мен за съжаление от сирийските изпълнители никой не ми е любим харесвам ихаб тауфик и сами юсеф и рида,http://www.vbox7.com/play:63908b96
това ми е една от любимите-http://www.vbox7.com/play:bde93920-една 4аст е преведена и на английски

КРЕМИ 4ак задължително не е,но по принцип се ходи всяко лято основните курорти са латакия и тартус-където ни ходим на едно и също място извън латакия,там къща с 2 спални дневна,кухня баня и тоалетна на самия бряг може да се наеме за от 20$-40$ на ве4ер в зависимост в на4алото или средата или края на сезона е,като цените варират и достигат и по големи суми за разли4ните къщи и екстрите с които разполагат,а има и хотели в които нощувката е 100$
и сега нещо извън темата ,но не устоях да не ви го пусна-малко шон пол за настроение
http://www.vbox7.com/play:eaa962e3
монда за рами аяш ли става въпрос?

# 72
  • Мнения: 590
george wassouf ?

# 73
  • Мнения: 13 512
Да! Жорж Уассуф! Стахотен глас.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт