Sweet November или седмичката от 19 до 25 ноември

  • 3 808
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 550
момичета, какви са тия цени на зъболекарските услуги при вас ooooh!?
не знам точно колко се плаща за преглед. мисля, че е между 40-60 евро. зъболекарите пращат сметките на застрахователите, а те от своя страна ни пращат сметка само ако има нещо за доплащане. миналата година доплащахме малка сума, щом не помня колко точно е било. лошото тук е, че самите зъболекари не ти почистват зъбния камък, ами си имат хигиенистка. това в крайна сметка означава, че два пъти годишно сме на контролен прегледи и два пъти годишно на почистване на зъбен камък. разбира се, все се открива по някой и друг малък кариес Crazy та, хайде поне два пъти годишно на зъболекар. 
миналата година си направих мост в БГ. излезе ми около 200 евро всичко (вземаха ми проби към какви материали съм алергична, по мое желание). признах си, че съм му "изневерила" на зъболекаря и той каза, че за същия мост са щели да ми вземат около 1500 евро Shocked.

Зай4енце, ще бъде интересно да се разкаже за българската Коледа. жалко, че нямаш дрян да направиш сурвакница. сурваки си е нещо типично българско. нали се правят и гевречета за украса/хапване, може и това да им направиш. снимков материал се намира, а ако има и компютър на разположение може и да си направиш презентацията с помота на powerpoits. каквото и да разкажеш, че им хареса защото е по- различно  bouquet

Астреа, нямах идея, че за един превод освен време и търпение по различните инстаниции се изисква Thinking то, много сложно така Rolling Eyes

мамКами, много послушен Иван Hug

Joel, като бях миналата година при зъболекаря, сестрата ме пита как така всички българи, които живеят в чужбина си правят зъбите в БГ?  Rolling Eyes излишно е да казвам как се почувствах Crazy

# 46
  • Мнения: 1 110
Ехаааа аз докато пак се сетя за нова седми4на тема и то сряда станало Embarassed

Босилек мерси за комплиментите Embarassed Не съм карала курс по фотография. 4етях фото темата тук в хоби и май месец като ме обхвана мераааак за хубава камера та до септември не мирясах (мама ми я подари предварително за РД:). И оттогава си вървя и си снимам, ама съм дале4 от истината  Rolling Eyes , а и малкия толкова му втръсна от мен 4е само като ме види с фотото и се крие Twisted Evil

За зъбарите... аз тук наро4но не си направих такава застраховка, защото през около 3 месеца съм си в БГ и там се преглаждам, нооо това лято ми стана огромно възпаление на непоникващ мъдрец. Прегледа ми струваше 60евро, снимка на зъба още 55. После ми го вади хирург с операция в болница и това ми го покри нормалната здравна застраховка (мисля 4е към 230евро беше сумата за ваденето).

Айде да сръбна едно кафе преди да е станал малкия бяс и цунки на вси4ки Simple Smile

# 47
  • Мнения: X
...
Joel, като бях миналата година при зъболекаря, сестрата ме пита как така всички българи, които живеят в чужбина си правят зъбите в БГ?  Rolling Eyes излишно е да казвам как се почувствах Crazy
аз на разни всезнайковци казвам така - вместо да отидем като хората на почивка, се забиваме тук, като със същите пари можем да отидем в Индонезия напр
та поне да избием една част от 2000-те евро, дето сме ги дали за път

а ако много знаят, догодина си отивам някъде да си правя кефа и забравям за тях

ама за много българи парите извън БГ хората ги берат по дърветата
само стълби си носят  Mr. Green

и не само българи ходят на здравен туризъм
знам и за германци в Унгария и Чехия напр
всеки си знае интереса

лошото е, че при нас зъболекарските услуги не влизат в пакета здравни услуги, застраховки няма, нали всичко е държавно и си плащаш като поп
и в Дания беше същото

# 48
  • Мнения: 5 475
ама за много българи парите извън БГ хората ги берат по дърветата
само стълби си носят  Mr. Green

 Това май е всенародно поверие. Mr. Green
     Няма да забравя преди години една позната как направо се задави от учудване , че наша обща приятелка била работела като сервитьорка в чужбина, където е омъжена. Wink
  Мислят си хората ,че сме хванали милионери и по цял ден сме се отдали само на шопинг, козметички и фризьор. Laughing

Зайче, и на нас миналата година за 2 прегледа , 2 пломби и 2 почиствания ни взеха 880 Евро (това уж с намаления). Shocked
 Цените, които писах горе са минимум за най-проста пломба, ако е двойна и има нужда от лечение преди това , всичко се променя. Tired
  На Племенника ни му сложиха апаратче за изправяне на зъбите на стойност 4000 Евро.  #Crazy

 Миленски, зависи за какъв документ става дума, понеже ако превеждам официални документи , нужни за Бг се иска заверка в съда и апостил, което значи висене от моя страна на 2 опашки в 2 различни инстанции.

  Като съм ви почнала с цени я кажете фризьорите колко струват при вас?  newsm78
 Миналата година бяхме в Мадрид и ми направи впечатление, че цените са много по-прилични отколкото тук.
 В Монца подстригване и сушоар са около 30 евро, за боя се добавят още 30, кичурите също са 30/35 .  Confused
   Като ти напишат- балсам, маска и т.нат. последния път боя, кичури, подстригване и сушоар ми излезна стотина евро.  #Crazy
 
 
 
 

# 49
  • Мнения: 580
Ралфи, ако знаеш колко е вкусен този горещ шоколад с коледни подправки  Wink но някъде имах рецепта, може и сама да си го направиш и става дори още по - хубав.

За зъболекарите не мога да кажа нищо. Някой неща се покриват, но не знам кои. Моят зъболекар е частен, но получавам известна сума от осигуровката обратно. Зависи какво е правил. Няма да разказвам, колко е толкова красив, че е направо грехота  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 550
Астреа, направо не ми се говори за фризьори, че ми става зле Sick първият път, когато отидох на фризьор - боядисване ми взема 40 евро. при това, не беше включено подстригване и сушене. като излязох валеше дъжд и аз с мократа коса докато се прибера ooooh!...и като пекна слънцето Shocked видях как са ме боядисали. бях с руси кичури и исках да ми боядисат косата червена...та резултата беше червена коса с тук- там проблясващи руси кичури. от тогава мъж ми ме цапа с боя (става все по- добър), тук ходя на фризьор 1-2 годишно. а в БГ първия и последния ден от престоя ми. много ми липсва фризьора ми Sad
а, иначе цените за подстригване варират от 20- 40, без да сушат. тук се духат със сешоар- изглеждало неестествено Crazy на моя приятелка и взеха 120 евро за боядисване и подстригване. да не споменавам, че не отиде повече там Mr. Green

Joel, мен като ме подкачи сестрата, че в БГ съм ходила на зъболекар и казах:"Няма втори като д-р Кънчев!" и тя  Sick та, какво да се разправям повече. в крайна сметка всеки гледа на света от собствената си камбанария, нали? а, моя зъболекар в БГ наистина е много добър и тук му се възхищават на работата.

LaDolce, гореш шоколад? музика за ушите ми Flutter сподели, Praynig, рецептата.

# 51
  • Мнения: 580
120 ? за фризьор и тука взимат  Rolling Eyes после изглеждаш така, все едно не си бил на фризьор - така трябвало. Тоест аз всяка сутрин изглеждам така, все едно съм била на фризьор  4470

За горещия шоколад ще се разровя сега за рецептата. Не брои обаче калории.

# 52
  • Мнения: 1 550
пф, кой брои калории smile3506?
аз само  badscale и после  smile3511...но няма значение  33uu

# 53
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ама какви теми сте подхванали... предколедно Rolling Eyes Laughing

Да се отчета и аз. За зъбар - май напоследък проблемите ми все в Бг се появяват, и си ходя при моя си зъболекар, от когото съм много доволна. Иначе не знам кое ми е по-неприятно - ходене на зъболекар или на гинеколог Thinking Sick Иначе, по спомени на половинката, пломбата е около 60 евро. Но преди 4-5 години Laughing

А за фризьорските салони - само тук ли са такива ниски цените?  newsm78 Последния път за измиване, постригване, издухване ми взеха 17 евро Rolling Eyes. Ако сте надзъртали в снимките ми - сватбената ми прическа струваше точно 40 евро - с все проби, мазила, бои и т.н. Сега съм си заплюла една верига - Себастиан Мартин, и само в техни салони ходя. Но винаги дебна да ми отрежат точно толкова, колкото искам, защото разиграят ли се с ножиците, може и без коса да си тръгна  Laughing.

Кой каза нещо за горещ шоколад?  smile3506 newsm47

# 54
  • Мнения: 7 914
Zai4enze
 лекото схващане с масаж и много топло...а когато много ме боли с voltaren пастичка.. казаха че било най-доброто за врат Peace

за зъбите

коронка 350-400? ... а за мост в зависимост от липсващите зъби- за един липсващ зъб 700? и така нататък ooooh!
 има застраховки които покриват 75%, други 80% а има и да покриват по 100%.... ноооооо до определени суми най-често 500-700?  ooooh!

фризьорските услуги
 ужасни сааааааа
 стрижат както те решат ( аз винаги споря като,ч е ли за тяхната коса става на въпрос)... за едно постригване по 5 см и сушене взимат 25-30?   а псоледния път понеже на сухо ми отряза само крайчетата ( не че махна цъфтежа, ама си поупражни ножицата ooooh! Tired ) 13?... направо не повярвах на малката сума- ама беше нова и може би се е объркала... Whistling

# 55
  • Мнения: 7 914



днес ставаме на 1/2 година Party Party Party Party... колко бързо тече времето

# 56
  • Мнения: 580
Честита половин годинка!   bouquet


Горещ шоколад с коледни подправки:

200г битершоколад (важното е да не е чисто млечен, може и 60% да е)
250мл. течна сметана
1 с.л. ванилия
1/2 ч.л. канела (може и по-малко, опитвайте, за да не стане много интензивно)
1 щипка млян кардамом
стъргана кора от 1/2 портокал (био, за да не е пръскан)
400 мл. мляко

Шоколада се начупва на парченца, 200мл сметана се разбиват с половината ванилия и се слагат в хладилника.
50мл сметана, млякото, канелата, кардамома и портокаловата кора се кипват. Прибавя се шоколада и се бърка докато се разтопи в млякото.
Сипва се в чаши, отгоре се слага сметаната и се сервира горещо.
Аз лично не обичам сметана. Но това е въпрос на вкус. Както и подправките. Внимавайте да не стане много интензивно. А ако имате тъмен шоколад с вкус на нещо - портокал, канела (тук има такъв)  и т.н. се слага съответно по - малко от коледните подправки.

Съдържа 486ккал


# 57
  • Мнения: 5 475
Привет от дъждовна Ломбардия!  Hug

Честита половин годинка на Ерик!   Heart Eyes  bouquet

 Вес, наистина при вас видях невероятно ниски цени. Rolling Eyes

Ла Долче, мерси за  рецептичката ще я пробваме.  Wink

 Един офф, днес се празнува Деня на Благодарността в Америка, получих от един приятел следния мейл:

    Буквалния превод на ДЕНЯ НА БЛАГОДАРНОСТТА е ДЕН НА ОТДАВАНЕ НА БЛАГОДАРНОСТ.
    За някои е един ден. Други заделят повече дни, седмица, част от ваканциите или цялата ваканция.   Срещат се и празнуват семейства, роднини, колеги, съседи, приятели, които си изказват взаимно благодарност за любовта, доверието, помощтта, приятелството.

Дано хората, които си благодарят за сторено добро стават повече.


Оставям без коментар.  Hug

Бягам по задачи , лек ден на всички.    bouquet

# 58
  • Мнения: 952
Привет!

Гледам за цени на зъболекарски и фризьорски услуги си говорите.
Направо се успокоих, като видях какви са цените в различните страни. Аз нали последния месец всяка седмица бях на зъболекар и се бях притеснила, че се изръсих. Laughing

LaDolce - сърдечни благодарности за рецептата, няма да гледам калориите  Wink, защото ще се наложи да се откажа и от ухаещия горещ шоколад.

Astrea - много ми хареса този мейл, който си получила.

Дано хората, които си благодарят за сторено добро стават повече.[/i]

ДАНО!!!

Понеже вчера бе Деня на християнското семейство, подобно нещо им казах и на хлапетата. Да се опитат поне една вечер да покажат на родителите си колко ги обичат, въпреки противоречията, които имат в тази трудна възраст и да им благодарят за всичко. 

Накрая, но не на последно място:

Честита половин годинка на сладкия, звезден принц - ЕРИК!!!

 


Звезди гореща прегръдка за теб и да нацелуваш мъника от една леля  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 1 550
добро утро Hug

Звезди, честита половин годинка на Ерик Hug

Вес, направо невероятни цени имате #Crazy на мен за булчинската прическа ми взеха 150 Евро Crazy вярно, 2-3 дена преди сватбата правихме проба и вече в деня на сватбата отново. но, най- вече ме изненадва, че ти си доволна. аз по едно време бях решила, че не е от значение колко плащам (е, не бих платила 100 евро само да ме подстрижат, де). важното е да съм доволна и да има някаква форма косата ми. аз се изнервям всеки път, когато Алекс го подстригват. а за мен да не говорим Crossing Arms

Астреа, наистина много хубав емейл Peace

Ралфи, дано си приключила вече с посещенията при зъболекаря Hug

LaDolce, благодаря за рецептата  bouquet обезателно ще се опита Party

лек ден на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт