Бебешка близнашка тема II

  • 21 913
  • 348
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 983
Аз много искам да се появим на корицата някой ден. Остава да стискаме палци Praynig
Стискам ви палци и аз,на списание Бебе имаше близначки на корицата,но те там си имат и специална страничка за нас,но пък слагат снимки на деца под годинка.

Да, това е първото им условие, но на корицата този месец беше момиченце на 1г и 4м.

А такъв модел още не бях виждала, интересна идея...
http://www.napravisam.bg/menu/interior/detska/galery/images/detska018.jpg

# 331
  • София
  • Мнения: 12 233
    Страшно ми хареса идеята за стаята, благодаря ти  Simple Smile

# 332
  • Мнения: 541


А такъв модел още не бях виждала, интересна идея...
http://www.napravisam.bg/menu/interior/detska/galery/images/detska018.jpg

Стаята наистина е страхотна и интересна, ако може по някакъв начин и още едно легло да се вмъкне, защото след време ако не си купим ново жилище децата ще са в една стая.

А за бебетата като говорихме с докторите казаха че най рано средата на януари може да ги изпишат, килограми някъде около 2.5кг. трябва да са, но това е само относително, важно е как се развиват и пригаждат към външния начин на живот. Дано да е по скоро  Praynig

# 333
  • Мнения: 1 174
супер детска стая Shocked
естрела,важното е да са добре,нищо че ще стоят в болницата повечко време,там са и под наблюдение Hug

# 334
  • София
  • Мнения: 191
Мадам Мим[/b (видя ли,че имаше отделна тема за поздрави за твоите рожденнички?)

МОМИЧЕТА - КОКИЧЕТА, БЛАГОДАРЯ ВИ, И СЕ ИЗВИНЯВАМ, ЧЕ НЕ СЪМ Я ВИДЯЛА ТЕМАТА!!!   bouquet  Hug   bouquet АМА СЪМ ЗАВЕЯНА...
Тая детска стая наистина е страхотна.
Весито 2, честита медийна изява! И ние минахме по тоя път, аз ви казах май, само че в Бебе - дори и награда сме имали...
А за облеклото - и аз така, все гледам в различни цветове, макар често да няма я 2 цвята, я еднакви мерки.
А тортата беше интересна, обаче и много вкусна, да знаете! И не беше скъпа. Абе, доволна съм от рождения ден. И сега - чакаме Коледаааа

# 335
  • Мнения: 2 950
Естрела, направо ми се насълзиха очите като ви видях! Много мили снимки. Всичко ще е наред!  newsm10 Благодаря за линка за докторката - ще се възползвам. Айла много подробно ми е обяснила нещата и се оказва, че са същите и при нас. Ще пиша как се развиват нещата!

Мадам Мим, големи бонбони си имаш! Ама те ходят?  newsm53 Йоана проходи на година и 3 месеца и ми и много странно да видя ходещи бебоци! Joy

Детската стая е №1!!!!

Айла, благодаря. Hug

# 336
  • София
  • Мнения: 1 711
Мадам Мим много са ти сладки госпожиците, а тортата е страхотна! от къде сте я порачали?

Естрела много сте хубави всички на снимките. Пожелавам им бързо да порастнат и да си ги гушкате вкъщо много скоро! Simple Smile

Деси аз мисля че каквото и да решиш няма да сбъркаш... важното е ти и бебоците да сте спокойни. Ние имахме горе-долу същия проблем когато бяхме на 1 месец и мога да ти кажа аз какво направих. Купихме кантарче и започнах да ги дохранвам, като въпреки това ги държах колкото може повече на гърдата (докато ги усетя че не гълтат, а само смучат) и след това дохранвах до около 100мл (толкова ядяха тогава). След около 2 седмици кърмата ми се увеличи и вместо по 56-60мл изяждаха по около 80-90. Те пък тогава започнаха да ядат по повече и затова продължих да дохранвам и така сме и до сега. За отбиването при мен за момента няма проблем... но все пак при всяко дете е различно. Дани например каквото и да му дадеш стига да му пуска мляко няма проблеми, но Лора определено препочита да суче и много се мръщи на шишето. Аз за това обкновено я храня втора за да може да изсуче всичко. Simple Smile

Момичета някой да се е чувал скоро с Ирка? Нещо се загубиха, дали всичко е наред?

# 337
  • Мнения: 3 638
Естрела - прекрасно семейство сте! И малките мишленца са много хубави, дано скоро ги гушкате вкъщи! От отдавна искам да ти направя и комплимент за куража и упоритостта, с която носиш кърма на дечицата!  Hug

Мадам Мим много хубав рожден ден и малките госпожички са страхотни сладурки  Heart Eyes И тортичка ми се прияде  Flutter

Деси, дерзай с кърменето! Hug Като чета колко много проблеми направо се чувствам щастливка, за начина, по който ми минаха първите месеци на кърмене. Аз лично гледах да ги храня на всеки 3 часа и все заедно, като се будеше едната и будех и другата. После с малки изключения започнаха да си се будят самички на три часа, почти като по часовник  Simple Smile Гледах да сучат поне по 20 минути при всяко кърмене, даже вчера си гледах записките и съм си записвала дори по колко минути са сукали  Rolling Eyes Проблемът през първите седмици беше точно, че заспиваха постоянно и после се будеха отново след малко. Затова гледах да ги събуждам, дори ги събличах докато ги кърмех, Джордана все сучеше "по гащи"  Crazy
А скоковете в растежа за щастие преминават  Mr. Green


Да ви се оплача, от тази нощ нещо не съм добре, сутринта се събудих с температура  Sad Явно съм пипнала някой грип. Стискайте палци да не заразя бебочките  Praynig

# 338
  • София
  • Мнения: 191
Тортата е и много вкусна, май се повтарям, ама така си беше...От лагуна е.
Фата, дано ти минава бързо, и дано опазиш бебките! Тя и кърмата ти ги пази, така че се надявам, че всичко ще е ок.

Мадам Мим, големи бонбони си имаш! Ама те ходят?  newsm53 Йоана проходи на година и 3 месеца и ми и много странно да видя ходещи бебоци! Joy
Ами да, ходят, и аз, и баща им, и батко им сме проходили на 9 месеца и малко, и те не останаха по-назад. Освен това, никой не ги е водил и поощрявал за секунда даже. Просто - ген, дето се вика! И вече си е страшно, особено навън, малееее

# 339
  • Мнения: 306
Здравейте мили мамчета видях че темата е сватбарска:) Но искам да споделя извън темата ходих във Варна и ми направиха тия изследвания макар че съм двуплодна направиха ми фетална морфология-ФМ,биохимичен скрининг-БХС,AFP i B-HCG след 10 дена са резултатите  и да се похваля:) ще си имам  newsm04 най после едното е момиченце:)ЧЕ 4 мъже ще ми дойдат много Simple Smile(шегувам се)                                                                                                                                                                                                                                     поздрави от мен ,плами

А къде във Варна ти направиха БХС и ФМ? А за амниоцентеза говорихте ли? Моят лекар  е категорично против амниото, но аз искам защото съм на 35 год. Пък и ми казаха че БХС няма смисъл да се прави. Така, че сега не знам какво да правя. Поздрави!

# 340
  • Мнения: 3 638
djini_selena, извинявай че се намесвам, но въпросът ти и мен ме вълнуваше по време на бременността. И аз съм на 35 години, БХС при близнаци не се препоръчва, защото дава неточни резултати. Амниото е доста рисковано като процедура, може дори да причини аборт. Тук в Холандия БХС правят ако си над 36 години или ако има случаи на заболявания в семейството. Аз лично реших да не правя изследвания, още повече че при една добра фетална морфология също могат да се забележат евентуални проблеми. 
В крайна сметка на 35 години не сме престарели Grinning Но решението си е твое и ти знаеш най-добре мотивите си. "Лека" бременност.   Hug

# 341
  • Мнения: 81
За амниото и аз да кажа,че бях на 37 години бременна с момчетата,лекарите много държаха да си правя,но аз ужасно се притеснявах от аборт,защото ми беше проблемна бременноста и шефа на генетичната лаборатория ме разубеди съвсем,бях влязла даже в МД за амнио и се отказах. След това ходех на фетална морфология при д-р Марков всеки месец и бях спокойна,че всичко е наред,наистина една значителна част от ген.заболявания могат да се отхвърлят с добра фетална морфология, всеки си преценява, аз не исках да рискувам.
Честито на рожденничките на мадам мим - красавици - и те и баткото, да сте живи и здрави!
Естрелла,стискам палци малките бързо да наддават и да си ги взимате в къщи
Деси, и аз дохранвах около месец, защото казваха,че не наддавали достатъчно,но сле дголяма борба с цедене и почти непрекъснато кърмене минахме само на кърма - и досега Даниел е само на кърма, а Калин от болницата си беше малко мързелив и си предпочиташе шише - на него му давам добавка от 90 мл на три от храненията (следобед и вечер)
Фата моргана, не мисля,че малките ще се заразят, на теб желая бързо оздравяване
Гоца,честит ви зъб, раничко се озъбвате, ние само се лигавим и май са много далече от озъбване.
И накрая и аз да се оплача - Даниел пак има колики и не спи през нощта, а Калин пък не спи през деня,не знам защо, и аз едвам гледам, затова и не съм влизала във форума от доста време, дано като почна да захранвам им се оправят и режима на Калин, и корема на Даниел

# 342
  • Мнения: 2 950
Ние бяхме на консултация в петък. Педиатърката естествено не е доволна от нашето наддаване smile3512 Дръпнали са с по 4 см, което е много добре, но на грамове са само с +400 г! През първите месеци нали по книга трябва да наддават по 900 г.
Каза ми да продължавам да кърмя по-често, както си правя и до сега и да опитам да не включвам АМ. Само в краен случай вечер да давам добавка, ако плачат.

Според мен 400 г са си добро наддаване. Лошото е, че наистина са мнооооооого гладни!  smile3516 Няма нахранване тая мъжка челяд  smile3511 Меря ги на всяко хранене и наистина ядат доста малко. Стимулирам кърмата по всякакви възможни начини - кърмене, ядене, с почивката не го докарвам до никъде, ... но не им стига определено. И то вече доста дни ни се събраха. Общо взето те сега по план трябва да ядат по около 720 мл храна на ден, а те едвам събират между 500 и 600 мл!  Weary Понякога и по-малко. Голяма драма!!!  smile3518 И определено не е да кажеш, че те просто така си искат. Те направо са си гладни!  Angry

В крайна сметка правя следното: през деня караме само на кърма, а вечер, ако стигнем вече до истерии и наистина няма какво повече да изсмучат от мен, давам добавка. Това е положението! Явно мъжете са си мъже! Какво ще правим като пораснат и минат на пържоли, незнам!  newsm64

# 343
  • София
  • Мнения: 3 414
DessiJ щом на см са дръпнали значи другия месец на кг,няма страшно успокой се и кърми.
И на пържоли мъжете пак търсят "женски гърди" Joy

# 344
  • Мнения: 1 069
DessiJ щом на см са дръпнали значи другия месец на кг,няма страшно успокой се и кърми.
И на пържоли мъжете пак търсят "женски гърди" Joy

 smile3532 smile3532 smile3532 rotfImbo rotfImbo rotfImbo smile3521 smile3521 smile3521

ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙй ГОЦА, точно така си е

Общи условия

Активация на акаунт