Бебешка близнашка тема II

  • 21 937
  • 348
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 069
Хайде Мими, всичко ще е наред! Да покажеш снимчици!

# 271
  • Мнения: 431
Здравейте, мамчета!
Честита месечинка на бебоците на мама Нели! Дълго време несмогвах да пиша, но ей ма на сега  Simple Smile.
Да ви се оплача, вече не се кърмим. Кърмата ми стана много рядка като вода и малките взеха много да повръщат и не бяха качили достатъчно, за това педито ме посъветва да минем на АМ. Голям зор видях докато спра кърмата, не го пожелавам на никой това!!! Живот и здраве догодина сме решили с таткото да се пробваме за мома и дай Боже нея да я кърмя повечко време.
В къщи голяма веселба пада откакто свекито си тръгна. Устата й е по-голяма от помощта и решихме по-добре да се гледаме сами с бебоците. Ей, момичета голям зор видяхме с тези ръчички-баба им за два месеца успя да ги научи и сега аз и татито се мъчим да поправим злото #Cussing out.
Хайде аз да бягам, че дзверчетата се събудиха Laughing

П.П. Мадам Мим весело изкарване на празника утре, ще чакаме да разказваш как е минало.

# 272
  • Мнения: 431
Ей, Нелка, я кажи как се организираш, че имаш време и торти да правиш  newsm78.

# 273
И моето скъпо свеки беше така.Но предимствотв е,че като пораснат децата и проходят,не можеш да ги спреш,а аз я карам да ги гледа понякога(когато си е в Б-я) и колкото и да й се иска вече не може да ги държи постоянно Twisted Evil,те ритат викат и плачат,а тя издържа само седмица.

# 274
  • София
  • Мнения: 12 284
  Мечето надявам се да не те обидя, но като чуя за подобни съвети и изказвания от страна на лекар и ми иде да се застрелям  #2gunfire. По този начин и  трето детенце да имаш няма да успееш с кърменето.
  Аз си мислех и че Бг педиатрите са ужас, но явно  и при вас е така. Дори бебчетата малко да са наддавали, решението в никакъв случай не е да си спираш изцяло кърмата. Може да се направи опит да се увеличи количеството кърма или да се премине на смесено хранене, но не и при наличие на кърма да се опитваш да я спреш. За "рядката водичка" има вече толко изписано по въпроса. Явно всички кърмачки сме така с такава кърма. Просто не може да се очаква цвета на кърмата да е като кравето мляко. Кърмата се дели на предно и задно мляко и при пълни гърди и изцеждане обикновенно се изцежда предното мляко, което е богато на въглехидрати и има прозречен, безцветен, сивкав до синкав цвят. Това е съвсем нормално за човешкото предно мляко. То е предназначено за задоволяване на жаждата. Ако продължиш да цедиш и имаш опит и успееш се стига до задното богато на мазнини мляко. То е за засищане. Ако оставиш кърмата обикновенно на повърхността се отделя това задно мляко а отдолу остава прозначното. Ако не си успяла обаче да изцедиш задното ще остане само т.нар водичка. Никъде в лобораториите не се прави изследване на хранителносттта на кърмата, защото няма такова нещо като нехранителна кърма. Проверява се само дали не е замърсена например за банките за кърма.
   Още веднъж се извинявам за поста, но се ядосах. Може би трябваше да изчакам малко и тогава да пиша....

# 275
  • Мнения: 983
Ето предметите -гледам си ги от снимките:

1. паста за зъби- зъболекар
2. слушалки от апарат за кръвно- лекар
3. речник- преводач
4. гердан- бижутер
5. химикал- писател
6. рол-он против изпотяване- козметик, масажьор
7. гребен- фризьор, коафьор
8. макара- дизайнер
9. кубче от конструктора- архитект
10. ролетка- инженер
11. портмоне- банкер
12. пистолета на баща им- сигурно за полицайки ги гласи- негова идея беше и го лепна най-отпред
13. мишка- комп. специалист
14. топка- спортист
15. пияно- музикант
16. отвертка- техник
17. плюшена играчка- актьор
18. калъв от фотоапарат- фотограф
19. книга- учен
20. черпак- дегустатор
21. глобус- за туризъм, но не намерих глобус и забравих да измисля някакъв друг предмет.

# 276
  • София
  • Мнения: 1 711
Здравйте мами!
Честита месечинка на бебоците на Нели! Ние днес също имаме повод за почерпка   party023  Дани има имен ден. Честит имен ден и на Дани на Деси и на всички, които празнуват днес.

Аз да ви се похваля днес му ударухме голямо спане... сутринта се сабудиха в 7:30 Лора и към 8 и Дани и като ги нахраних заспаха почти веднага и така до 11:30, та успях и аз да се напся хубаво.

Аила честита ви нова придобивка. Ние още след първата седмица вкъщи си купихме сушилня, защото и при нас беше едно непрекъснато простиране и се оказа че е доста удобно и не само за детските дрешки Simple Smile

# 277
  • Мнения: 1 069
Благодаря за пожеланията!  Hug Hug Hug

Честит имен ден и на Дани на Деси и на всички, които празнуват днес.

ХЕЛЧЕ, първо Да ти е честит именника - Много да те радва и да те слушка малкия юнак! , и после да ти кажа Дани на Деси празнува на Богоявление - Йорданов Ден на 6 януари, а другия на Коледа - Ама и тя има едни прекрасни имена на децата си - просто невероятни - и Йоанка (Ивановден) също   Hug Hug Hug 

Абе Деси вие ще се счупите от празнуване от коледа натам... hahaha hahaha hahaha

Веси, мерси за списъка - записах си го!

Мече, много сте пораснали - ама и голяма разлика между юнаците? Нашия мъненкия настигна и задмина брат си който се роди с 500гр отгоре. А аз организацията - никаква я нямам - вечер след като легнат всичките тогава се захващам. Тия дни ако имам сили ще направя една за колегите!

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 18:06 от NellyDi

# 278
  • Мнения: 2 950
Нели   Hug честито порастване! Еххх, големи мъже вече... гонят батко си с все сила! Много ми е мерак да дойда да се видим, ама пустото време  #2gunfire

Ние наистина ще празнуваме като циганите - цялата рода и мнооого дни поред! Joy

Хелче, благодаря, но Дани е Йордан. Аз се лигавя с това Дани, иначе предполагам, че останалите хора ще му казват Данчо  newsm78

# 279
  • Мнения: 3 638
Нели, честита месечинка на малките ти синчета!

Честит имен ден и на именниците! bouquet

Деси, ще празнуваме заедно имената на моята Джордана и твоят Йордан  Grinning Много празници се задават значи през януари, на нас и таткото ни е рожденик тогава  Heart Eyes

Веси, голям прощъпулник, голямо нещо! И аз ще си запазя твоя списък, че да имам идеи като му дойде времето  Hug

Аз да ви се похваля днес му ударухме голямо спане... сутринта се сабудиха в 7:30 Лора и към 8 и Дани и като ги нахраних заспаха почти веднага и така до 11:30, та успях и аз да се напся хубаво. 

Аз всеки ден така си подрямвам  Embarassed Като ги нахраня рано сутрин и после пак заспиваме. Кога ли ще почнат да не искат да спят и ще ми свърши раят  newsm78


Иначе ние днес бяхме на консултация и отново не сме наддали много - по около 200 гр за 3 седмици Sad На мен все малко ми се вижда, но тук пак ме успокоиха, че през третия и четвъртия месец е нормално да има забавяне в растежа, пък и майка им като била общо-взето слабичка е нормално и госпожиците да са фини като нея  Blush Много ме беше страх, че ще ми кажат да дохранвам, но бебките са добре и дори ми правиха страшни комплименти, че още ги кърмя и двете. Ще ходим на консултация пак след 2 седмици, за да видим дали ще започнат да наддават малко повече и много се надявам всичко да е наред  Praynig Иначе мишонките тежат 5400 и 4800, което не е много, но пък са доволни, активни и усмихнати и пълнят памперсите постоянно  Grinning Порастнали са на дължина и също така е увеличена и обиколката на главичката. Освен това таблиците за растежа са направени според децата, хранени с АМ и само отскоро има таблици на СЗО и за кърмените деца, при които теглото е доста по-ниско. Пиша тези неща и заради мамите, които сега са в началото на кърменето и могат да се сблъскат със същия проблем. Но си давам сметка, че зависи много и от лекарите, които следят децата. И на мен ако ми кажат, че не растат добре и трябва да ги дохранвам не знам как бих постъпила, въпреки всичките постове, които съм изчела във форума и многобройните информации в интернет. Радвам се поне, че стигнахме до 4 месеца, в най-лошия случай може да почна да давам оризова кашичка и да започна да захранвам лека-полека от 5-я месец.
Пък може девойките да нашишкавеят сега покрай празниците  Flutter



# 280
  • София
  • Мнения: 1 711
Деска извинявай за объркването  Embarassed Аз пък на моя понякога му викам Данчо Simple Smile той баща ми започна и аз покрай него...

Фата за съжаление колкото повече растат толкова по-малко спят Simple Smile За сега и аз не мога да се оплача от моите поспаланковци... общо взето много рядко издържат между 2 хранения да не спят... след 2-3 часа бодуване стават кисели и започват да мрънкат. Не се притеснявай за това колко наддават, това е относително. Щом за здрави и пълнят памперсите значи си хапват достатчно Simple Smile

# 281
  • Мнения: 1 165
Привет и от мен.  Grinning
Деси, благодаря ти, ще чакам новините от вашата консултация. Ти си герой!

Да ви се оплача. Мишоците се продрискаха днес, чак до чорапите им стигна. Явно е от фризовома  newsm78, утре ще питам док. Вие как мислите? Действа ли разхлабващо!? Какво давате при разстройство?  newsm78 Та така и от днес на обяд сме пак на Нан1.
Е, фризовома не ги засити /както мислеше и педито/, хубавото е, че  сега грам не повръщат, но пък се скъсаха от дрискане Embarassed Rolling Eyes. Не ми се карайте Sad, защото и педито се съгласи за Фризовома, а и Хриско се изхождаше малко твърдо и един път на ден тези дни Sad. Сгреших ли като го спрях Фризовома?  newsm78

Фата моргана, твоите са елегантни млади дами, чудесно!

Мечето, и моята свеки ме дразни, но тя идва само в неделя. И аз после оставам без ръце, защото ги разнася напред-назад и ги пои с бая вода, за да не ревяли Shocked. За другите простоти не ми се пише, просто нямам думи Close. Само като си помисля, че и ние повечето тук ще сме свекърви  newsm78!!!

Нелка, страшна си с тези торти. Аз преди правех с кеф, ама сега съм се развихрила и през ден си правя баница.  Hug Да нацелуваш твоите мърковци-Стани и Любче по случай месечинката. Сподели повече за захранването, моля те. Аз съм на тази вълна и мисля да ги захранвам като станат на 4 месеца и половина поне. За соковете бая изчетох и май няма да им давам на този етап. Баща им предлага да преминат на пържолки, след като са толкова лакоми. Laughing

Хелче, честит имен ден на твоето слънце Дани!

Ето малко снимки от нас:

http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/5995604/.jpg спящите джуджета на мама

http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/5995638/.jpg Хриси с дънков гащеризон

http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/5996032/.jpg на разходка в другата стая

http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/5995572/.jpg на мама кокорчото

http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/5995600/.jpg на мама синеочкото

http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/5995621/.jpg Хриси пее Wink, Мишко го слуша

Последните две са от днес:
http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/6011497/.jpg
http://www.bgphoto.net/request/photo/14110/108013/6011491/.jpg



# 282
  • Мнения: 431
Aila, няма за какво да се обиждам. Пробвах и с дохранване, но малките бяха много неспокойни и честно да ти кажа несъжелявам че послушах педиатъра, защото сега ги виждам като се нахранят и са доволни, спокойни, играят си и така... . Съгласна съм че трябва да се направи всичко възможно да се увеличи кърмата, но не количеството беше проблема. При мен може би е генетино, знам ли newsm78. Майка ми е имала същия проблем с брат ми, но при нея постепенно е спряла кърмата. Все пак се радвам, че и 3месеца успях да удържа фронта. Ей сега съм 100% сигурна, че ще се ядосаш като ти кажа снаха ми(нали така се казваше на сестрата на съпруга) каква глупост направи- реши да некърми въобще и взе хапчета преди операцията да не й идва кърма  Twisted Evil!!! Опитах се а я вразумя, но безрезултатно.
Нели, малките са много сладки с тези омазани муцунки. А ние миналата седмица бяхме на консултация и сега малкия(Самко) е 4600кг, а брат му е 6200кг. А се родиха със 700гр. разлика. Съмнявам се скоро Сами да догони Алекс.
Касси, да ти кажа честно, че ако свекърва ми беше давала вода на малките вече тогава щях наистина да я гръмна #2gunfire!!! По този повод се сетих как ми каза, че съм "небрежна майка", защото не съм искала да им давам водичка, чайчета и сокчета, а видиш ли, щерка й давала на 2седмичното си бебе #Cussing out. Все пак всеки решава кое е добре за детето му.
Уффф, като се сетя за нея и започват да ми се образуват нерви, а и не ми се иска да занимаевам момичетата с нейните просташки изказвания.
Касси, много са ти порастнали мъжете! Да са ти живи и здрави.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 849
Каси, не знам дали разтройството е от Фризовома или от смяната на млеката по скоро  newsm78

А малките са много сладки, още вчера разгледах албумчето. А те с различен цвят на очите ли са, щото моите май ще бъдат с различен  Grinning

# 284
  • София
  • Мнения: 3 414
Моите също бяха така от фризовома по 5-6 пъти рядко от смяната е.Трябва време за адаптация поне 2 седмици.Шипковия чай запича.От НАН пак ще се запекат и ще повръщат.Но трябва да слушаш педито какво ти казва.Това са моите наблюдения от това мляко.

Общи условия

Активация на акаунт