За пушенето в зала по време на концерт... ?!?

  • 2 546
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
Ако не пушиш, може... Whistling

# 16
  • Мнения: 14 654
Щото мен не ми е кеф до стълбите да пикаят. Не ме кефи и да се нареждат кофички от бира на парапета и в тях да се пикае.
Темата очевидно не е за тези неща. Защо изместваш темата?

Не го намирам за нормално (пушенето), а за порочно и за беда точно на такъв тип концерти публиката се държи кошмарно от всяка гледна точка. Пушенето вътре нарушава правата на непушачите, които също са си купили билети и не са длъжни да търпят димящите фасове. Освен това е опасно, както са написали преди мен. На театър ще запалите ли цигара? Или в киното?

# 17
  • Мнения: 1 488
Само да попитам от чисто любопитство: ти била ли си на концерт в Зимния дворец в София с 4500 човека вътре? Просто ми стана интересно? Моля, отговори ми!
Не ,не съм била.
Била съм на концерти само на открито. Защо? Има ли някакво значение? Казах, че не бих издържала, в зала, при тези условия.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 859
Янечек, не измествам темата!
Пиша си съвсем конкретно за въпросната зала и въпросния концерт.

Ако искаш да ти кажа общи приказки, ето: Белград, Сърбия, пролет 2007, към 25-30 хил човека /трябва да погледна конкретната цифра/ - преди да влезем в залата ни бяха взимани запалки, вазелини, дребни монети.... После имаше дооооста по-малко пушене /и слава богу!/...

Какво не е по-темата? Кое измествам! Защо си мислиш, че аз като пушач не искам ясни правила и по принцип не спазвам закон и разпоредби. Оп, забравих- простак съм!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
Dragon's Bride, реагираш както всеки пушач, нормално е. Обаче аз не те обвинявам за това, нито имам нещо против пушачите. Имам против това да ми се нарушават правата. Имам против това да ме болят главата и очите..... още мога да изреждам, но не това е целта.
За останалите неща - ами и продаването на бира в залата също не ми се стори нормално. На входа те претърсват за оръжие, ама вътре може да се наливаш с бира колко искаш... А това също е една предпоставка за инциденти, нали!? Тоалетните и простащината са съвсем друга тема.
И аз не се заяждам, говоря за нещата, които ме дразнят и които не смятаме за нормални  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 38 552
Мисля че въпросът не е пушачи-непушачи, а до организация на концертите. Но бизнесмените гледат да си спестят всичко излишни усилия и пари, още повече когато никой не ги санкционира. Докато не се появи някое заглавие:

"Зала Еди-коя-си изгоря снощи. Загинаха еди-колко-си души"

# 21
  • Мнения: 7 837
И тук си позволяват да палят, най-вече подпийнали фенове. Идват 2-3-ма от охраната и ги извеждат, понякога насилствено. Била съм и на концерт с 30 000 души, не ми се мисли какво би станало при евентуален пожар.
Дори на Брайън Джонсън не му мина номера, като си запали цигара на сцената. Един красив пожарникар му я прибра...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 859
Само да попитам от чисто любопитство: ти била ли си на концерт в Зимния дворец в София с 4500 човека вътре? Просто ми стана интересно? Моля, отговори ми!
Не ,не съм била.
Била съм на концерти само на открито. Защо? Има ли някакво значение? Казах, че не бих издържала, в зала, при тези условия.
Конктретно - да, мисля, че има. Аз като не мога да дишам от мирис на пот и смрад, от цигари също минавам 4-5 метра и си чувам приказката с приятели на спокойствие и въздух във фоайето... за това питах...


Уау, продаването на бира вътре, казваш, не било нормално.

Въпроса не е до пушачи-непушачи!

Реагирам като всеки пушач казваш, а?
Желая ви здраве и дълголетие! Няма смисъл да пиша повече в темата.
Интересно, ако не бях писала изрично тук, че съм пушач, как ли щяхте да разберете?
Не за друго ами, защото гаджето ми е музикант и астматик... Избор на гредни точки има бол...
Вие виждате ли ги?

# 23
  • Мнения: 14 654
Янечек, не измествам темата!
Пиша си съвсем конкретно за въпросната зала и въпросния концерт.
Изместваш я, разбира се. Казваш, че се пуши, ама това изобщо не е най- голямата беда и започваш да изреждаш други неща, които не са съвсем в реда на нещата. Но темата е пусната точно заради пушенето по време на концерт, не точно на този, а по принцип на подобни мероприятия.
И навън е така, като направя забележка на някой, който си е хвърлил фаса на земята ми казва "и какво, не виждаш ли колко още боклуци има?"
Освен на комислия за защита на потребителя, не се сещам къде другаде може да подадеш жалба. Пусни там, може и да обърнат внимание.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 859
Янечек, не измествам темата!
Пиша си съвсем конкретно за въпросната зала и въпросния концерт.
Изместваш я, разбира се.
Ти прочете ли ми всички постинги в тази тема? Ей, така от куртоазия да попитам... Аз като чета някой се опитвам след като го прочета и да го разбера? Ти поне прочете ли?

# 25
  • Мнения: 7 114
Преди няколко седмици ми се щеше да мрънкам на същата тема.
Не разбрах каква наслада изпитваха хората с пурите в залата.
Гадничко е вместо от пеене да прегракнеш от цигарен дим.
Може би през филтъра се засмуква по-чист въздух.  Rolling Eyes
Напълно щях да разбера групата, ако бяха отказали да пеят. Все пак с гласовете си изкарват парите хората.

За толкова години толкова трудно ли беше да се построи една зала, в която да има условия и за спорт, и за концерти. ОиВ-то на Фестивална, Универсиада и Зимния са под всякаква критика. Те и за базари вече не стават.

# 26
  • Мнения: 14 654
Прочетох, разбира се, написала си един ред по темата. Иначе разбрах също, че посещаваш концетри в България, но и в Сърбия, пиеш бира и приятелят ти е музикант с астма.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 859
Прочетох, разбира се, написала си един ред по темата. Иначе разбрах също, че посещаваш концетри в България, но и в Сърбия, пиеш бира и приятелят ти е музикант с астма.

И че съм пушач, който също понякога трудно диша на концерти, желае да има безопастност и регламентираност при организацията на обществени прояви на закрито /и открито също/ - това ако не си прочела, да ти напиша пак!  Mr. Green Така добре ли? Барем станат 2 смислени изреченията а?  .....................

# 28
  • Мнения: 1 488
Конктретно - да, мисля, че има. Аз като не мога да дишам от мирис на пот и смрад, от цигари също минавам 4-5 метра и си чувам приказката с приятели на спокойствие и въздух във фоайето... за това питах...


Уау, продаването на бира вътре, казваш, не било нормално.

Въпроса не е до пушачи-непушачи!

Реагирам като всеки пушач казваш, а?
Желая ви здраве и дълголетие! Няма смисъл да пиша повече в темата.
Интересно, ако не бях писала изрично тук, че съм пушач, как ли щяхте да разберете?
Не за друго ами, защото гаджето ми е музикант и астматик... Избор на гредни точки има бол...
Вие виждате ли ги?

И да не беше казала че си пушач, пак знаех, има много снимки от бг-мамма купона! Wink
Това за гаджето не разбирам защо го казваш, не пушиш на неговите концерти ли или той не прави концерти в зали в които се пуши? 

Както и да е ... не е по темата...


# 29
  • София
  • Мнения: 1 750
Жалко, че темата се превърна в за и против пушачите...
Не разбирам обидчивостта на пушачите, в крайна сметка нали си е техен избор?!

Интересно ми е от кой зависи контролът върху пушенето на обществни места. Щото явно някой не си върши работата.

Общи условия

Активация на акаунт