Фотография-20

  • 24 833
  • 567
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 286
Честито на Муцунка! Жива и здрава!  bouquet  bouquet  bouquet
  Malenna снимките са много хубави,а костюма е един път!
 Фрий честито и със здраве да си го ползваш! Hug Hug Hug
Чакаме снимки!

# 526
  • Мнения: 1 258
Муцунке,да си жива и здрава!И все така изразителна и цветна!

Фрее,честито!Наснимай се сега на воля и с кеф!

# 527
  • Мнения: 4 915
Мерси, Ванда и ТрислонSimple Smile

Аз хем нямам търпение да снимам, хем сякаш ме е страх.  Crazy Laughing Може би защото тепърва ще се запознавам с такава машинка.  Blush

Едва решила коя марка камера, и вече съм пред друга дилема - какъв бюджетен и практичен вариант от обективи да си избера.  newsm78

1. 50 мм/1.4
2. Сигмата 28-70/2.8 - която ми оставиха за проба
3. Сигма 70-300

1. 50мм/1.4
2. Някакво средно варио - Сигма 18-125 f/3.5-5.6 DC или 18-200 f/3.5-6.3 DC .

При първия вариант се чудя дали и колко често ще ми трябва телеобектив ... Rolling Eyes
При втория - дали са качествени тези широки параметри...

Пак ви занимавам с моите чуденици, но до неделя ще трябва да реша дали купувам Сигмата или я връщам. И май клоня към първи вариант повече... Thinking

А другите обективи ще се купуват незнайно кога. Но важното е да имам някаква представа в главата си и когато настане време, да знам какво да правя.

# 528
  • Мнения: 4 116
Имаш доста време до неделя, поснемай с този обектив, покажи снимките..прецени  дали ти харесват ...
50мм е хубаво да имаш, ако снимаш портретни снимки. Телето е много полезно при снимки навън.
 Моя съвет е да вземеш този, който ти дава човека с апарата. Стига наистина да става за Пентакс. Странно ми е , че е за Канон.
По принцип изглежда хубав обектив, светросилен е и  ще ти върши добра работа. Аз точно такова варио искам, но изчаквам да внесат новите варио-та на Пентакс, че уж били по- светлосилни и качествени. Ама още ги няма в каталога на Павилиона.

# 529
  • Мнения: 1 117
Муцуна, честит рожден ден и от мен! Много хубави снимки ти желая и радости само!

Фрий, честита и на тебе придобивка, сега вече ще ни размазваш в челинджите!

Моби, това да го познаваш? На моята елха живее от събота...

Жалко, че толкова  късно разбрах, че са твои! Страхотни са, само едно беше останало....

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 22:56 от Lois

# 530
  • Мнения: 4 915
Ами май и аз клоня към първи вариант. Сигмата 28-70 става и за портрети, и за пейзажи. Това е, което ме влече. Ще мога да си я ползвам за портретни цели, преди да си купя  твърд портретен обектив. Човекът с Пентакса ми препоръча 100 мм/2.8 на Пентакс като чудесен портретен, четох и за 77 мм /1.8 - някакво лимитед издание, явно много маниашко.  Laughing За теле - може другото лято да размисля и да купя Сигма 70-300, не са толкова скъпи.

А за тази Сигма - става си на Пентакса чудесно.  Simple Smile Щом казваш нови варио, ще видим какво ще излезе на пазара. Може наистина е добре да започна с един такъв варио, какъвто ми дадоха, пък после ще разбера какво и дали още ми трябва.

Пък снимки не знам кога ще успея да покажа, искам първо да попрочета книжката, после да се пробвам, кога ще станат годни за публика, нямам идея.  Laughing

Лоис, мерси. За челънджите не знам, нямам хич време покрай работата.  LaughingТова ангелче е много сладко, Моби, как го направи? 

# 531
  • Мнения: 2 242
Муцун честито  Hug

Фрий и на теб (мисля че се сещам кой е продавача  Mr. Green) голям си късметлия - все така да ти върви с новото хапаратче  Hug За обективи - питай Лулу Wink (на мен каквото ми е казала не е сбъркала)

Трислон мерси за файлчето   bouquet

# 532
  • София
  • Мнения: 983
Лоис, много драго ми стана, че си ги харесала  Hug Ама и ти много готино си го заснела  Heart Eyes  И аз съжалявам, че не ми остана време да направя повечко  Confused Бях спретнала 20, но след малък инцидент до базара стигнаха само 10  Embarassed
Фрий, мерси  Hug хич не е сложно  Mr. Green Набавяш си подходящите макарони и кус-кус за коса (него го запичам леко да стане по-тъмен). Главата е от самосъхнеща глина - с дупка по средата, през която минава шнурчето за закачване. Косата я лепя с С200, а останалото с епоксидно лепило или горещ силикон. Накрая го украсяваш по твой вкус (в случая аз ги мацнах тук-там със златна боя) и - готово  Grinning

# 533
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Мерси, момичета Hug! Трогнахте ме Mr. Green
Фрий, честита ти придобивка Crazy! Предствам си сега какво ще товриш, при положение, че и преди ни сбъркваше с чудесинки Crazy.

# 534
  • Мнения: 2 109
муци, много щастие и здраве!!

фрий, сууппеееррр Simple Smile))
за обективите... сигмата е ок , че е 2.8, но пък тези 28 мм са изключително недостатъчни за пейзажна / архитектурна фотография. ще ти трябва отделно някакъв широкоъгълен.
100 мм за портрет, ако го ползваш в стая, не мисля, че ще ти е полезен, изисква пространство.

пиши мейл на лулуто, че тя сега няма време и не чете форума. сигурна съм, че ще ти даде страхотен съвет.

# 535
  • Мнения: 1 052
Моби-ужасно красиви са. Имам един въпрос, с каква боя си мацна? Искам да ти кажа, че тези ги овършаха преди да ги пипна Grinning
Нещо видях за обективи-85 мм се води най-портретет, няма аберации (изкривявания), маже заден план, а ако е по светлосилен, на по затворен е резачка, но това важи за всички светлосилни.
28 мм. са предостатъчни за пейзажи. Въпросът тук е че е на 2.8, което е добре. Мисля, зе добре си се ориентирала.
А не си ли мислила за два твърди?

# 536
  • Мнения: 1 258
Фрее,и аз мисля,че тази Сигма ще ти свърши чудна работа на първо време,пък после ще се ориентираш по снимките.

Моби,нямам думи.Какви макарони,какво чудо!

# 537
# 538
  • София
  • Мнения: 983
Много ви благодаря за комплиментите  Grinning
Фрида, в случая използвах една акрилна златна (№801) на Talens от серията DECORfin. Миналогодишните пък ги правих със златна темпера на Pebeo.
Сетих се, че имам снимка (ужасна  Mr. Green) на първите си опити:
http://images14.snimka.bg/002473278.jpg

Лявото е намазано с С200 и поръсено с грис (след изсъхване се пръска с лак - може и лак за коса  Simple Smile), а дясното е с въпросната темпера.

Фрий, имаш ли си преходник за обективи? Един приятел подарява такъв - останал му е от времето, когато е снимал с Пентакс, но вече не му трябва, та ако го искаш - твой е  Hug

# 539
  • Мнения: 11 322
Моята фотосесия се отложи за началото на януари, заради женската суета. Не могла жената да си вземе час при любимата фризьорка за грим и боядисване, а и многото срещи и задачи и на двете доведоха до отлагането.
Тъкмо и предложих материал за мислене, а аз си поръчах разни джиджавки за осветление.
Фрий, честито! Само да ти пожелая бързо свикване с огледално-рефлексния, че на мен бая време ми трябваше. Peace

Общи условия

Активация на акаунт