Фотография-20

  • 24 807
  • 567
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2 109
Нещо видях за обективи-85 мм се води най-портретет, няма аберации (изкривявания), маже заден план, а ако е по светлосилен, на по затворен е резачка, но това важи за всички светлосилни.
28 мм. са предостатъчни за пейзажи. Въпросът тук е че е на 2.8, което е добре. Мисля, зе добре си се ориентирала.
А не си ли мислила за два твърди?

Фрида, 28 мм може би са ок на фул фрейм камера, но при този апарат мм се умножават по 1.5, тоест 28-70 се равнява на 42-105mm, което не е никак широко. поне за мен.

50 мм = 75мм
85 мм = 127мм
100 мм = 150 мм

Моби и Лоис, адски много ми хареса играчката, и снимките ти лои са страхотни!!! като картички Simple Smile (на баба и определението за хубава снимка)

# 541
  • София
  • Мнения: 6 743
Честито Фрии, пожелавам ти да заловиш и неуловимите мигове с новата придобивка  Hug  bouquet
Моби, аз не се доредих до ангелчетата  Sad, а са СУПЕР красиви - шапка ти свалям!!!
Лоис, ти също недей да скромничиш, една жена купи всичките ти чаши!!!!  Hug МНого бяха красиви  Heart Eyes
Искам и аз теле , а да ви кажа искам и един който да обхваща 6 човека заедно без да се налага да отивам толкова далеч от тях  Rolling Eyes Confused Този ми идва много къс беее  ooooh! Joy Laughing Я препоръчайте някой, че наближава Иванов ден, а после и РД  Mr. Green

# 542
  • Мнения: 2 109
Моби, започвай да правиш нови куклички за догодина още от сега (ще уредим склада ве някъде)

Дамаянти, не разбрах какъв обектив искаш? Да снимаш на закрито ли? в стая 6 човека?

# 543
  • Мнения: 11 315
Моби, започвай да правиш нови куклички за догодина още от сега (ще уредим склада ве някъде)

Дамаянти, не разбрах какъв обектив искаш? Да снимаш на закрито ли? в стая 6 човека?
Кали, аз направо викам да и осигурите доставка от производителя Mr. Green
Разкошни са, Моби, дори в първия миг не разбрах, че са фарфали и ригатони Joy
Искам да видя на Лоис чашите Praynig
Така ми вдигнахте настроението, момичета! Много се радвам, че ви познавам.
Някой ден и на живо! Hug

# 544
  • София
  • Мнения: 6 743
Kali, да е светло силен и да събира повече хора в кадър като се наложи, без да излизам пред входната врата за целта  Mr. Green

# 545
  • Мнения: 1 117
Фрида, 28 мм може би са ок на фул фрейм камера, но при този апарат мм се умножават по 1.5, тоест 28-70 се равнява на 42-105mm, което не е никак широко. поне за мен.

50 мм = 75мм
85 мм = 127мм
100 мм = 150 мм

абе аз не се бях замисляла до сега, ама при мен като кроп-фактора е 1,6, то значи ли, че
50мм = 80мм
35мм =56мм
14-45мм = 22-72???????
затова ли 50мм ми е толкова дълъг в помещение? или са ми малки стаите!

Лоис, много драго ми стана, че си ги харесала 

Моби, не само ги харесах, ами много ги харесах Hug, даже щерката вика че и тя щяла да прави, дано не си ги патентовала... Grinning
Май първо трябваше да те питам, ама не удържах и качих едно боке в конкурса Embarassed

Вечернице нямам снимки на стъкларията на служебното РС, ще ти метна линкк довечера.

Дамаянти, мерси душко за похвалите, радвам се, че са се продали.. малко нескопосни бяха, ама за великден повече! А за да снимаш 6 души в стая ти трябва широкоъгълен - под 20мм според мен

# 546
  • Мнения: 4 116
Момичета, имам проблем. От снощи забелязах такива петънца  по снимките... чистих обектива от двете страни, идеално чист е и пак ги има.... Как мога да ги почистя или някъде да дам апарата??? Ако можете да ми препоръчате място, където да го почистят това. Във Фотопавилиона дали ще могат? Че и без това тряба да си купя  филтри и ще имам път натам...

# 547
  • Мнения: 2 242
Моби страшни макаронки  Mr. Green - не знам какво работиш но си родена за изкуство Wink!

Фри пусни нещо де, държиш ме в напрежение. Остави ли Сигмата?

Веч а ти докъде стигна със софтбокса (покажи ако имаш нещо готово, че и мен ме интерсува)

Lois фокусното разстояние се умножава по кроп фактора, демек изчисленията ти са правилни

Тед ако не е от обектива (пробвай с другия) сигурно имаш прах по матрицата. В ръководството на апарата трябва да пише как можеш да го издухаш, ако имаш духалка. Аз си купих такава от павилиона за 20-тина лева, но не върши кой знае каква работа newsm78. Все пак ако е прашинка и лесно се издуха не е нужно да го даваш за почистване.


# 548
  • Мнения: 4 116
Slavi, нямам духалка, със сешоар става ли   Joy А как да стигна до матрицата?
Пробвах с друг обектив, пак ги има тези прашинки.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 13:58 от Ted_cat

# 549
  • Мнения: 2 242
аааа внимавай -там много внимателно! в никакъв случай не пипай! единственото е да пробваш с въздушна струя да го махнеш!!! Има си специални препарати за почистване (ако го дадеш сигурно така ще го обработят)
За сешоар не ми е хрумвало - ако има власинки по отвора му може да постигнеш обратен ефект и да напъхаш още прахоляк  newsm78
Матрицата е зад огледалото - има си процедура по почистване и обикновено е обяснено в ръководството на апарата
Сега се сетих че прашинката може да е заседнала на самото огледало - имах и такъв случай Mr. Green издухах го като просто духах странично в отвора на тялото

пс. моят апарат има и тест процедура, която показва къде точно са замърсяванията. виж си ръководството... забравих с кой модел пентакс беше - не ти ли се чистеше сам?

# 550
  • Мнения: 4 116
Уж сам се чистеше, ама не знам дали не трябва аз да му кажа да се чисти. К10 е. Сега ще погредна в ръководството.
Така.... прочетох ръководството. Пуснах самопочистване, ама неще да се махне. Има едни действия за вдигане на огледалото и се вижда матрицата. Видях власинката и една прашинка - там са - на матрицата. Ама нямам такава помпичка и не посмях да пипам.
Кажете само къде мога да го занеса да ги махнат тези прашинки? Иначе е чиста матрицата, само тези двете животни са. Помпичка ако си взема не съм сигурна, че ще се махнат с нея. И колко струва едно почистване на матрица?

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 14:26 от Ted_cat

# 551
  • Мнения: 2 109
и моя уж сам е чисти, обаче сега ще го водя да ми го чистят, че е кошмарна работа.

това  прашинките на огледалото не виждам каква връзка има. нали огледалото е вдига, когато се снима? то не е ли само за преднимане?
(ей сега ако някой ни издаде на ФФ мъжкарите пак ще пунат тема за бг-мама там Joy много ми беше смешно на фрий колко упорито и говореха в мъжки род в темата за пентакса Joy )

лои, канонските са с кроп фактор 1.6, като твоя. пентак и никон са с 1.5.
за това ти е къ 50 мм.

дамаянти, ако вземеш по-широкоъгълен (под 35 мм) , няма да стават добри портрети, защото тези обективи дават изкривяване, което прави хората дебели и носести Joy. широкоъгълните лещи изкуствено отдалечават предметите един от друг в кадъра, и пропорциите стават много транни и грозновати. имам едни смешни снимки  1о мм (май бяха). ти освен 50 мм какъв друг обектив имаш?

# 552
  • Мнения: 2 109
сушоара на студена струя! Май рали така беше чистила. и аз иках, но фрида ми каза ФРийз! И аз не помях Simple Smile на моя да е пробвам.

# 553
  • Мнения: 4 116
Последно въпросче, че много досаднастанах - като е в гаранция апарата, почистването безплатно ли ще ми е?

# 554
  • Мнения: 2 242
моята прашинка на оглеалото се видеше само през визиора, не на снимките  Wink което също е достатъчно неприятно Mr. Green

като е в гаранция апарата, почистването безплатно ли ще ми е?
ТЦ Naughty

Общи условия

Активация на акаунт