Фотография-20

  • 24 862
  • 567
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 329
Джем, нали се сещаш, че аз нищо не отбирам от обективи Laughing
Изказването го направи този профифотограф, с който се видях на срещата. Той имаше предвид китовите на ниския клас дслр, а не професионалните.  Wink
За патките съм съгласна, че не съм кадрирала правилно, но с този обектив май трябваше да си носия рибарски ботуши, за да мога да нагазя в езерото и да снимам под друг ъгъл hahaha

# 76
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Здравейте и от мен, момичета Hug!
Наистина се оказа, че тук в Дружба по- малко време имам да пиша, по- напрегнато ми е май, а последните дни просто не съм на себе си - дребния изведнъж стана особено нетърпим (ей го - и сега ми пищи зад гърба), а аз съм на ръба вече...  ooooh! Определено имам нужда да си пийна в добра женска компания, за което на вас разчитам Peace!

За патките на Вечерница съм съгласна с Джем Peace. Бокето ми харесва Peace!

Дамаянти
, на мен този мултипли винаги ми е забивал много, как е при вас? Имаш страхотни кадърчета, но и на мен ми прави впечатление, че при почти всички си центрирала... Ако решиш, че в даден момент ти е по-удобно да центрираш, обърни камерата, за да ти е поне вертикален кадърът - аз поне за себе си съм решила, че ако ще центрирам, то по- добре ми седи на вертикален - само идея е това Peace!

Слави, щерката е прекрасна, но снимката ми се струва малко много обработена... Дори се сещам как точно си я докарала таз обработка в лайтрум Mr. Green

И аз се чудих защото така зачезна народът... Фрида, Лулу, Джем (добре, че беше за малко Whistling)... дано са добре и скоро пак да се появят с хубави снимки и нови музи  Crazy

# 77
  • София
  • Мнения: 6 743
Муцун, при мен мулти е ОК.
Бих качвала във фликр, ама не знам как да си направя нов албум  Embarassed Embarassed Embarassed

Ето една мъглива от куненския ми прозорец  Laughing Съвсем натюрлих е  Embarassed


http://damaianti.multiply.com/photos/hi-res/31/51?xurl=%2Fphotos … 2Fphoto%2F31%2F51

# 78
  • София
  • Мнения: 983
Ей, нямате изчитане  Laughing

Джем, няма проблем  Simple Smile Явно съдбата се опитва да ми каже, че не ми трябва китов обектив hahaha Joy Mr. Green

Дамаянти, много снимки, много нещо  Mr. Green Heart Eyes Модела ти е голям сладур. Ей тази ми е фаворит: http://images.damaianti.multiply.com/image/4/photos/36/500x500/1 … Yo5nTtk6jkiIj9n8Q За центрирането вече са ти казали. Предполагам си знаеш и правилото да "слезеш" на нивото на детето, когато го снимаш  Mr. Green С малко повече практика ще станат нещата  Peace

Не знам защо, но снимки с пернати нещо хич не ме впечатляват Rolling Eyes Всеки път се опитвам да харесам разни патици, лебеди и т.н. - абе, явно в мен си е проблема, ама се чудех що така  newsm78  Laughing

На Жена-та заскрежената снимка изглежда много интересно  Simple Smile

Лойс, ти си една смела жена  Hug Харесаха ми снежните ти снимки, които си заснела с риск за живота  Heart Eyes Аз точно този ден бях навън без апарат, естествено  Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 983
Преди малко влязох в темата за конкурса да си кача снимката и какво да видя  #Crazy - нито една снимка  Naughty

Направо вземете да се засрамите и до довечера да качите нещо, че инак цялата идея отива по дяволите  Twisted Evil


Или пък да удължим срока...  Thinking

# 80
  • Мнения: 11 329
Преди малко влязох в темата за конкурса да си кача снимката и какво да видя  #Crazy - нито една снимка  Naughty

Направо вземете да се засрамите и до довечера да качите нещо, че инак цялата идея отива по дяволите  Twisted Evil


Или пък да удължим срока...  Thinking
Ами аз тоз път реших да чакам до последния момент.
Пък и сме все едни и същи Rolling Eyes
Пускам ви нещо за коментар

# 81
  • Мнения: 1 639
От много време се каня да ви покажа тази снимка.

# 82
  • Мнения: 1 910
Lois, все се намира нещо за снимане. Аз пък мисля, че Холандия по няма какво да се снима.  Laughing

Една жена на 33, много прикзана е снимката с замръзнали япрозорец...

Някой май имаше проблем със снимането на улицата;)
http://photo-cult.com/forum.php?c=2&t=43537
 
хихи, аз, аз. Благодаря за линка.  То просто трябва да не ти дреме много и да се пробваш (както каза geminarius), но все още не съм се спецнала в тази посока...В София една жена се притесни ужасно как ще излезне "в някой вестник".  Grinning Та се налагаше да я успокоявам, че усмихнат човек винаги добре изглежда. После се притесних и от нейно име... Embarassed

По повод т. 7 - тъкмо вчера си мислех да взема статива да правя вечерни снимки утре - коледни светлини и "провлачени"хора.  Grinning

Между другото решение е и със широкоъгълния да снимам...даже може да ми се превърне в собствен стил.  Laughing

geminarius, стискам палци.
 
моби Embarassed
аз напоследък не мога да мръдна от квартала. Ако съм навън обикновено съм в комплект с диво лапе, понякога и старо куче. Леко разногледа ставам с тях.

Но вчера снимах и ето няколко за мнение:




# 83
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107

моля за съвети Embarassed

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 18:44 от mravkata

# 84
  • Мнения: 1 117
така, отзад напред, първо Дамаянти - защото аз ти казах за спотовото мерене - това е измерване на осветеността в една точка от сцената, а не усреднено за цялата сцена. картинката му е точка. ето какво намерих набързо, руски нали четеш?ето
боже на компа му стана нещо, изчезна латиницата....
за светлината в стаята - в този случай тя е толкова силна, че все едно си навън, а и е по залез, нали? затова червенее. ако нямаш режим за залез, по-добре сложи на ел. крушка, или ръчно между 3000-3500градуса по Келвин.

Хайде, Асинкааааа, стискаме палци, их че хубаво!

Моби, нещо се изкалпазанихме тоя път с конкурса.... Аз не съм снимала нищо, ако искате да разтеглим малко правилата, мога да потърся нещо от старите снимки newsm78....

Вечернице, не знам как да коментирам лампата..... Thinking

Феята, много важно напомняне правиш! Аз също съм пред тази дилема, ама пусто шубе и пусти мързел..... Sick

7of9, абе ти къде пребиваваш? Тук или там? Не съм била в Холандия, но все пак снимки съм виждала, нещо не можеш да ме убедиш...Вярно, че тук природата е по-богата и разнообразна, обаче навсякъде е така осрано, извинете за френския, че първо трябва да почистиш, ако искаш да си правиш пикник, примерно. А за да правиш снимки....трябва мнооооооооого да почистиш..... #Crazy
Ябълките са готини... Ама май си в Холандия, то това са холандски ябълки, аз имам във вазата един клон - купен срещу 15лв Embarassed, мислех да ги снимам, ама се спаружиха....

mravkata , честно, не знам какво да ти кажа. Направо не знам къде да гледам - какво ми показваш? катерушката е в ъгъла, от другата страна една ограда, а в средата рамка на прозорец. както питат тук - какво искаш да кажеш на публиката? да не се обидиш, ама нищо не ми говори тая снимка - един празен двор ли, улица ли newsm78

# 85
  • Мнения: 11 329
Вчера открих една много сладка група, в която текат ежедневно конкурсчета. Правилата им са - първият спечелил 5 гласа е победител. Гласуването почва при 10 публикувани кадъра по темата.
Днес спечелих първото конкурсче - Yeh-yeh-yeh! Party
Спечелилият конкурса има право до 12 ч да пусне нова тема. Mr. Green

# 86
  • Мнения: 6 039
изключително съм впечатлена
този път не ви показвам гадости
насладете се:

http://www.thephotofield.com/portfolio.html

# 87
  • София
  • Мнения: 6 743


Обективих сееееееее  Hug Pentax FA 50 mm / 1.4   newsm44 newsm44 newsm44

Млаена, линка е интересен, ама пак има гаднички  Laughing
Лоис, благодаря за разяснението  Hug   bouquet

# 88
  • Мнения: 1 117
Малиииий, Дамаянти, помислих, че си снимала вечерята #Crazy
хайде да ти е честит и чакаме мостри Grinning

Вечи, поздравления, ама тя Мирел на тая снимка е като образ на всемирната тъга, просто нямаше конкуренция! Grinning

Малена, тия вярно са хубави, само първите 2-3 са шантави...

# 89
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Eeee, Дамаянти, честито!!!!  Браво!

Благодаря ви за милите суми за скреж-ните снимки. Ето ги големи тук:

http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=2055729560&size=l

http://www.flickr.com/photo_zoom.gne?id=2054943695&size=l

Снимах ги от колата, в движение и пейзажа се менеше бързо, но ако някой ден пак се заскрежи и имам време бих си поиграла повече.

Този път се включих в конкурса и ще съм в челните места, защото участващите хич ги няма Mr. Green.

Мравката, и аз не рабрах снимката. Каква ти е била идеята?

7of9, великолепни снимки, първата е просто велика!

Днес мъглата беше много готина за снимки, много фотогенично време, но нямах време да изляза от офиса и да я нащракам.

ПП. Извинете ама как се копва този HTML код? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт