Тайната на дългата и здрава коса-19

  • 38 876
  • 448
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна
  • Мнения: 311
Здравейте,дами!Аз днес ходих е "Елитис" или както му беше името там,защото има детски център и малката да се нащурее!То беше изненадващо,'щото от доста време мъжът ми все няма поч. ден,и днес случайно се върна към обяд и отидохме там.Пуснахме ситтното да си играе и седнахме на барчето,изведнъж на мен ми хрумна да се подстрижа,защото видях фризьорски салон.Обаче ме е срам и пращам мъжът ми да види дали има свобнодни часове.Там са му казали,че след около час ще ме обслужат и на мен на ми се вярваше,но дойдоха и ме извикаха.Очарована съм от отношението и обслужването в този салон(поне засега)!Аз ,'щото все съм с много претенции да не ми скъсят много косата и все се "пазаря" относно дължината.Но  мога да кажа,че изобщо не личи,че съм подстригана и най-важното,че ми е махнато цъфналото от косата.Чак да не повярвам!Обикновенно като одида само за връхчета и се реже на воля,а аз само дето не получавам инфаркт!Не искам да правя реклама,само споделям впечетления!

# 421
  • Варна
  • Мнения: 311
Извинявам се за грешките,но ги видях после!А бях минала през проверка за правопис и не ми отбеляза нищо,освен"Елитис"!

# 422
  • Мнения: 965
Здравейте,дами!Аз днес ходих е "Елитис" или както му беше името там,защото има детски център и малката да се нащурее!То беше изненадващо,'щото от доста време мъжът ми все няма поч. ден,и днес случайно се върна към обяд и отидохме там.Пуснахме ситтното да си играе и седнахме на барчето,изведнъж на мен ми хрумна да се подстрижа,защото видях фризьорски салон.Обаче ме е срам и пращам мъжът ми да види дали има свобнодни часове.Там са му казали,че след около час ще ме обслужат и на мен на ми се вярваше,но дойдоха и ме извикаха.Очарована съм от отношението и обслужването в този салон(поне засега)!Аз ,'щото все съм с много претенции да не ми скъсят много косата и все се "пазаря" относно дължината.Но  мога да кажа,че изобщо не личи,че съм подстригана и най-важното,че ми е махнато цъфналото от косата.Чак да не повярвам!Обикновенно като одида само за връхчета и се реже на воля,а аз само дето не получавам инфаркт!Не искам да правя реклама,само споделям впечетления!

Наистина прекрасно, само дето Варна ми е малко далеч само за един фризьор  Joy

Зизи, ако наистина си минала курс за фризьори, кажи някои трикове... мен лично по-специално ме интересува това с горещата ножица срещу цъфтежите?! Никога не съм го прилагала или са ми го прилагали, не знам доколко е ефективно и има ли смисъл изобщо от него...

# 423
  • Мнения: 4 496
Мен ме подстригаха с гореща ножица. Доволна съм защото оттогава насам не съм виждала цъфнали косъмчета. Фризьорът ми  каза да отида още веднъж и го послушах- ходих преди няколко дни. Каза ми, че скоро няма да се виждаме, освен ако не искам нова прическа. Тъй Ша ми е мъчно за него... Mr. Green

# 424
  • Мнения: 965
Сериозно ли,краси?  Party звучи страхотно!
Това означава, че ако ми подрежат следващият път връхчетата с гореща ножица, няма да ми цъфти косичката и ще може да си расте наволя, без да се налага да ходя на два месеца да ми махат цъфтежите (съответно сантиметрите пораснала коса)  Peace

Май ще си поговоря сериозно с моята фризьорка  Crossing Arms

# 425
  • в.преслав
  • Мнения: 242
Блазе Ви момичета-за фризьорите.В нашия град има 4 тенекии в,които работят стригачки-не фризьорки.Дори се чудя как са взели тапия?Пък какво остава за "гореща ножица". Само,като се сетя как бяха подстригали моят син,направи ми идеше да ги  #2gunfire,затова вчера се обслужих сама.Има сега едно момиче,което си направи салон(ама наистина салон,по всички изисквания),но тя има малко дете и е много трудно сега да се вредиш при нея.Иначе тя ми доставя тривитаминола за 3.60,защото съпругът и е дистрибутор и зарежда вет.аптеки.

# 426
  • Мнения: X
Да, карах курс по фризьорство преди години, но не можах да се дипломирам, защото се преместихме в друг град. По нашето време нямаше горещи ножици. Идеята е да се"запечата" връхчето, посредством топлина (както правим примерно на сатенени панделки със запалка по края) Peace

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 10:08 от Анонимен

# 427
  • в.преслав
  • Мнения: 242
То пък тез дето имат диплома,всякаш са много можещи и квалифицирани?

# 428
  • Мнения: 2 401
Най-накрая и аз съм наклепотена newsm08
Сложих в маската: 2 лъжици тривитаминол, по една лъжица ракия, мед, кисело мляко и бадемово масло Flutter След два часа ще се измия Simple Smile

# 429
  • Мнения: 32
Добро утро на ранобудните Simple SmileПреди няколко години една фризьорка ми гореше връхчетата със свещ(незнам как се казва процедурата) на няколко месеца-наистина имаше голям ефект

# 430
  • Мнения: X
Нарича се брюлаж. Не съм пробвала. След процедурата обаче остават малки топченца на връхчетата на косата, които водят до заплитане. Сигурно си има техника за предотвратяване, а може и да няма Thinking.

# 431
  • Мнения: 4 496
Мда, с горещата ножица не се получават такива топченца, защото температурата е по-ниска от тази на горяща свещ.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Публикувана от: Ani_Kriss  
Цитат
Добро утро на ранобудните Преди няколко години една фризьорка ми гореше връхчетата със свещ(незнам как се казва процедурата) на няколко месеца-наистина имаше голям ефект

...точно след такава процедура косата ми започна да цъфти неудържимо  #Cussing out

# 433
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Момичета да ви се оплача. smile3518 Много ми пада косата, току що приключих с прахосмукачката и не можете да си представите що коса ми е изкапала. Не съм виждала досега такова чудо, така се бяха завили космите в Cyclone filter-а, че едвам го изчистих. Може ли това да е някаква реакция от маската?  newsm78 Май някой беше писал, че има същия проблем. А иначе косицата ми след маска изглежда супер,живичка, въздушна.

# 434
  • София
  • Мнения: 4 590
Вчера бях на фризцор да ми вземе връхчетата и фризьорката установи, че горният пласт на косата ми страшно много цъфти. Най-вече там, където е обезцветявано разбира се. Whistling Sad Всеки месец ще ходя малко по-малко да ги отсраняваме, че не ми се ще да се подстригвам късо. Confused Забравих да я питам за гореща ножица. Чудя се какво друго да си взема против цъфтеж освен домашните маски. Маслото от пшеничен зародиш знам, че помага. Rolling Eyes Друго?

Иначе за хининовия шампоан, да, може да е от него, но при мен от почти всички шампоани ми става така косата.

А за тези 2 в 1 хич не съм им фен. Сигурна съм, че много бързо ще ми омазнят косата и съвсем ще я сплескат, тъй като съдържат балсам, а той не се слага в корените.

Фризьорката също ми каза, че готовите маски се слагали веднъж в корените, следващия път само по дължината, иначе много омазнявали. Не знам колко е вярно... Thinking

Благодаря ви на всички за съветите!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт