? за яслите и градините

  • 1 936
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 468
И ние сме така на всяко първо число - тоал. хартия , салфетки , сапун и кухненска хартия.От време на време 10л. туба с мин .вода и в началото на годината събират по 50лв. Уж за тетрадки , моливи и др. подобни. На всеки театър по 2лв. и отделно ако искаш плуване и английски.За Коледа решихме още в първа група - да се разделим родителите на 4 групички и всяка групичка хваща по една коледа и купува лакомства за децата . (Дано ме разбрахте)А като веднъж ми се прибра със след обедната закуска  вкъщи направо се шашнах - изцапана с лютеница филия.Ми то си беше чист хляб. А щях и да забравя - в нашта градина спят на походни легла. Всеки обед се правят защото са в помещението където играят.Моят син се оплака че вече няколко пъти падал. и им сгъват леглата след обяд заедно вътре с пижамите .всичко на кюфте.Ама като ми е най близо- там ще ходи.

# 16
  • Мнения: 24 467
Определено не съм много сигурна, кое е "естествено" и въобще дали вариантите са точно № 1 и № 2.  Ако плащам всеки месец 5.00 лв. отгоре съм 100 % сигурна, че след 2-3 месеца те отново няма да са достатъчни за килим, за пердета, за помагала и за каквото там още пишеш и каквото всички ние, майки на деца, минали през ДГ, сме виждали.
При нас предпочетохме да си носим консумативи всеки месец- поне знаем, че именно санитарни материали, помагала и играчки се купуват, но, от друга страна едва ли моето дете ползва по 1 п. тоалетна хартия на месец, при положение, че ходи по голяма нужда само в къщи, напр. или че в групата действително се разходват по 22 сапуна на месец /това въобще не е така/.
Хубаво би било средствата, отпускани за детските заведения да се разходват по решение на самия директор, а не на общината, както е в момента. Хубаво би било таксата да е достатъчна за всичко необходимо, свързано с най- елементарните условия за живот в градината. Ама това ми се струва някак далечно и с опция № 1 и с опция № 2.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
1-ва опция. На нас ни искаха по 60 лв в началото, от които 25 за учебник /1-ва група/, а другите за незнам к'во си. Ами....не им дадох  - занесох само за учебник.

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На първата родителска среща събрахме по 50лв.
15лв. за учебни помагала;10лв. за ножички, пластелин и т.н;
15лв. за играчки и 10лв. за тоалетна хартия, сапун и т.н.
Това е за цялата година.
Идеята за по-голяма такса е добра, но какво става с тези които не я плащат редовно, а и тя е пропорционално на присъствените дни на всяко дете.Нали и техните деца ползват ножички, сапун и т.н
Другото е,че всяка група има различни нужди и с парите събрани от родителите може да се купи конкретно нещо според нуждите им.

# 19
  • Мнения: 582
- в нашта градина спят на походни легла. Всеки обед се правят защото са в помещението където играят.Моят син се оплака че вече няколко пъти падал. и им сгъват леглата след обяд заедно вътре с пижамите .всичко на кюфте.

 Joy

# 20
  • Мнения: 14 133
Още един глас за първа опция. Предпочитам да дам някое левче повече, но да не ме занимават да купувам консумативи.

# 21
  • Мнения: 434
Посочих първата опция въпреки че в нашата ясла не са ми искали нищо! Само ега за Коледи ни искат или елхови играчки или гирлянди за украса!

# 22
  • Мнения: 1 371
Ей, и такива ли неща вече искат?!

За първата опция съм, разбира се + издадена бележка за какво са похарчени парите ми.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
- в нашта градина спят на походни легла. Всеки обед се правят защото са в помещението където играят.Моят син се оплака че вече няколко пъти падал. и им сгъват леглата след обяд заедно вътре с пижамите .всичко на кюфте.

 Joy



Смях през сълзи...

# 24
  • Мнения: 2 722
Не са ни искали хартия и сапуни, но ако трябва да се носи - предпочитам да платя към таксата - иначе ако забравя ще се чувствам неудобно. Иначе събирахме по 50 лева еднократно - за учебниците, моливи, ножички, пластелини, блокчета, играчки и др.

# 25
  • Мнения: 581
При нас събират пари еднократно в началото на годината за играчки и материали. През останалото време не ни искат пари освен за театър всеки месец по 2 лв. Пари за консумативи никога не са ни искали.
 Днес чух, че след Нова година ще се вдигат таксите за ДГ и то с повече от 10лв. Някой знае ли нещо повече по въпроса?

# 26
  • Мнения: 3 314
 Rolling Eyes о6те и е рано на малката за ясла , но гласувах с 1 опция  Whistling

# 27
  • Мнения: 3 634
Наистина ли така "доят" родителите? Левче тук, левче там....така не излиза ли "по-евтино" в частните? Поне даваш всички пари на куп?

# 28
  • София
  • Мнения: 4 294
Гласувах с първа опция  Peace

Докато голямата щерка ходеше на градина,
съм минала през същото - ежемесечно носене
на консумативи една опакавко тоалена хартия,
една опаковка сафетки,една опаковка сапуни,
една туба минерална вода, прах за пране и още кво ли имаше  Thinking

А отделно по 2 пъти в годината събирахме пари за
канцеларски материали, листа и тем подобни.

Кво ги правеха тези тоалетни хартии и таз минерални вода
като си направя сметка цялата група беше 26 деца
направо незнам, то е  било бърсане, то е било пиене  Mr. Green

Като почне малката на есен, пак ще съм на същия хал.
Затова предпочитам да + 5 лв. към таксата и да се оправят,
моя ангажимент с купуването и мъкненето да отпадне.

# 29
  • София
  • Мнения: 752
Наистина ли така "доят" родителите? Левче тук, левче там....така не излиза ли "по-евтино" в частните? Поне даваш всички пари на куп?

Не е по-ефтино оне от цените които аз знам за частните - около 300-350 на месец. Колкото и да ни цедят в държавните тези суми не може да ги стигнем

Общи условия

Активация на акаунт