Зима иде, сняг вали, ФЕВРУАРЧЕТО на топло си стои!

  • 16 923
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 88
Здравейте момичета. Да се похваля, вчера правихме разместване и подготовка на стаята за бебчо. Толкова се развълнувах. Хвана ме една такава треска. НО при това разместване цяла вечер не можах да спа. Все едно съм на чуждо място.
Пухка моя котак нещо ревнува. Почна да пика из цялата къща и иска да ме хапе. И на него му се отрази разместването. Цяла вечер обикаля и мяука без да спре. На тати му идваше да му извие вратлето.
Много интересно почнах да усещам бебчето. Все едно прави балончета със сламка в корема. Някой имали такова усещане?
Чао и целувки

# 256
  • Мнения: 552
Здравейте и от мен мамчета  Hug
Много се задвам за баленка и чара, че са наред при тях нещата !  Party
Аз имам един въпрос към вас : Смятате ли да ходите на ФМ в тези седмици...щото на мен ми се иска ама май е вече късно или ,за да видиш бебче няма късно ! Малко ме притеснява, че досега на ехографа на мойто бебче все му излиза по-голяма главата...ама последния път направооооооооооо - с 2 седмици повече от крачетата...
И това с по-голямата глава е всеки път /т.е. не е някаква грешка от ехографа/,а и докторите ми казват, че няма какво да се притеснявам, че не е чак толкова голяма разликата и т.н.....т.е. и на тях им прави впечатление /а м/у другото го казват без аз да съм повдигала въпроса/
Оффффффффф ама че дълго и объркано стана  #Crazy

# 257
  • Мнения: 62
Здравейте от мен днес.
Много се радвам че чара и баленка са добре.
Чара, наистина дрешките са много ежтини в тази чужбина, зълвата се прибра преди 4 дни от САЩ и донесе разни костюмчета за бебка, ама са едни красиви и много ежтини за по2 максимум 4$, направо за безпари. купила му е и одеалца за по 1-2$, напраов като ми каза щях да падна от смях. Дрешките кадето е купила самоче са за по-големичко като стане 5-6 месеца, тя каза че по-добре да му купи сега такива, защото после всеки ще му вземе нещо като се роди и пка ще си има, е ние няма да оставим така де и ние ще му купин нещичко, но за сега се сдържам все още не бързам тъй като има доста време, може би някаде към Януари може и да започна да купувам разни неща.
Зузулуна, за ФМ неможе да се каже че е късно, аз също правих миналата седмица, даже идвах до София и там я направих във МЦ "Фемина" при д-р Димитров, той ми обясни че се прави по-рано, но и сега може да се прави няма никакъв проблем особено ако си си правила преди това. Тъй че не се притеснявай, че  е късно може пак да се направи, аз останах много доволна, защото човека ни обясни всичко подробно.
Е стига съм писал аче изписах цялата темичка. Grinning  love001

# 258
  • Мнения: 0
zuzulina, не е късно аз днес съм при Марков и съм в 30 г.с. бях ходила и в 22 седмица при него - всичко е наред, още тогава моето бебе беше с 2 седмици по-голямо, но незнам всичките размери, сега ще ходя пак защото моята лекарка ми каза че бебето е с 3 седмици по-голямо от колкото трябва да е и аз съм си объркала датата, но аз не съм. Марков ме успокои по тел. , че е нормално и да не се притеснявам, но аз днес пак ще ходя, надявам се наистина да е всичко ок и ако искаш ще го поразпитам откакво се получава тази разлика и ще ти пиша утре. моята лекарка каза че всичко е ок с бебето, това че е по-голямо означавало че ще е повече кг. и може и по-рано да родя. Надявам се да не съм те объркала защото аз  немога да обяснявам добре Laughing

# 259
  • Мнения: 124
Да дам отчет и аз...
Тежим цели 1137 гр, а днес тепърва влизам в 7 месец Peace .Дебеланчо е добре, щял да бъде едро бебе. Мама и тя започва да придобива МacDonalds фигура - закръглям се от всякъде  hahaha hahaha hahaha
Но да сме живи и здрави - после ще му мислим....
zuzu няма от какво да се притесняваш - вси4ки бебета са с голееееми глави. И моето расте едро Simple Smile
Ех как искам всяка седмица да започва като тази .... Praynig

# 260
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Много се радвам за Чара и Балена!
 Роси, радвам се за чудесните новини от прегледа.
Аз в петък съм при Марков и нямам търпение. Сигурно 100 въпроса ми се въртят в главата. Дано всичко с бебораната да е добре!
Зузу, третата ФМ се прави точно в тези седмици, миналия път си правих в 32 г.с. (бях закъсняла малко, но пак нямаше проблем). За голямата глава - и друг път съм писала, че според ехографа Благун се очертаваше около 4 кг. Точно заради по-голяма глава. Нищо му нямаше, тогава Димитрова много се учуди и пита имаме ли в рода деца с по-големи глави, аз не знаех и тя каза, че всичко си е наред и не вижда проблем. После свекърва ми сподели, че Митко и брат му също са били с големи глави и тогава разбрахме, че това си е генетично в техния род. Миналия път Марков веднага отбеляза по-голямата глава и като му казах, че и малкият вървеше така повече не го е коментирал (при нас също разликата е 2 седмици Wink).
Илинка, страхотна булка си! И аз така си представям Снежанка! Снимките ти ме заредиха с много положително настроение, от всички тях строи топлина, спокойствие и много любоя! Пожелавам ви да ги запазите в семейството си!
Джой, недей да се измъчваш с такива мисли! Всичко ще се нареди, пък ти ще си чудесна майка!
Галадриел, стискам палци!
На мен ми е нещо лошо. Гаденето се върна с пълна сила, пък и колко киселини имам  Sick. На всичкото отгоре дребчо ми спретна нощна програма - събуди се в 3 и поиска да си играем, едвам го укротих да заспи и в 5 се събуди от зъбче  Crazy. А през деня ми е трудно да спя  Tired.

# 261
  • Мнения: 552
Благодаря ви много момичета за успокоителните думи   bouquet  Hug Чудесни сте всички !!!

# 262
  • Мнения: 387
zuzulina    bouquet   Не мисля ,че трябва да се притесняваш ,всичко си е наред и с теб и с бебето !!!на мен днес ми казаха килограмите на моите близнаци - 1 кг и 300  , а другото 1кг и 200 грама !!!   Laughing   а сьм вьв седми месец !!!  Някой  може ли да каже  дали са нормални  тези кила ,а на evelinar    пожелавам да и  мине гаденето, киселините  и да се наспи добре !!!!!    smile3507

# 263
  • Мнения: 23
хей и от мен!аз чак на 11.12.съм на ЖК,и незнам нищо за моята беба.до тогава с удоволствие ще чета вашите ЖК и ще им се радвам Hug

# 264
  • Мнения: 384
Зузу, ако това ще те успокои, и на мен д-р Томова ми каза, че бебчо върви главунест и едричък.  newsm53 Така и си го преставям - бузанко и дебеланко. Аз съм била със стандартен размер, брат ми също, но мъжът ми и брат му са родени съответно 3.800 и 4 кила. Не знам дали това е критерий, но на тази база не очаквам да родя мишленце, така че не ме плашат предполагаемите размери на бебо.
Слънчице, моят котарак не прави бели, а откакто го кастрирахме е страшно весел и игрив - само подскача и подхвърля нещо. Женската ни е с характер и тя прави номерца понякога, но като цяло и двамата са ни кротички и добрички. Афродитка е много смешна, защото все гледа да се намести близо до шкембето ми и си имат някакви отношения с бебчо. Той я подритва, а тя му мърка. Очевидно е, че си контактуват. Докато Мишка се е възприел в ролята на нощна шапка и определено не се интересува от бебето.

# 265
  • Мнения: 5
Баленка, Чара, много се радвам че всичко при вас е наред! Hug
Евелинка, благодаря ти за красивите пожелания! И на теб и прекрасното ти семейство пожелавам от сърце любов, топлина и разбирателство, здраве и  късмет!   bouquet
Буби, браво на бебетата! Колко са порастнали! Чудя се как ли се чувстваш като при теб е х 2 всичко? Дай Боже все такива новини да ни носиш!
Зузу, и моята бебка е с 2 седмици напред вече, на 12.11.2007 тежеше 1.1 кг, което си е доста.
Момичета, моята Михаела днес се разболя, обадиха ми се от занималнята да си я прибера и сега сме вкъщи. Лошо и е, повръща и има температура, а сега спи. Много е отпаднала миличката ми. Лекарката изписа антибиотик, защото и се видяло малко гнойчица на сливиците, а детето изобщо не го боли гърло. Може ли гнойна ангина без да те боли гърло?! Според мен е вирус и не искам да избързвам с антибиотиците да си тровя детето. Ако утре няма подобрение ще отидем при друг лекар. Дайте някой съвет какво да и давам да яде и освен деган, глюкоза и витамини нещо друго мога ли да и давам?
А и аз се чудя какво превантивно да взема, че да не лепна вируса?

# 266
  • Мнения: 1 671
Бубе, страхотни новини! Все така бебенцата да растат!
Илинка, аз превантивно си взимам от време на време вит. С, давам и на дребния. Взимам ампули и пия една ампула от 5 мл веднъж дневно. На дребчо давам от 2 мл. Скъпичко излиза, но ми казаха, че е най-ефикасно, пък и каквото не се усвои от организма се изпишква. Имала съм гнойна ангина на дърти години (студентка вече) и гърлото зверски ме болеше, така че наистина това изглежда странно. Пък и нямам спомени да съм повръщала. Ако е гнойна ангина наистина трябва да се пие антибиотик, тогава и аз пих, макар че едва ме убедиха. Изчакай до утре и виж какво ще каже другият лекар. Иначе задължително смъкни температурата (змеят веднъж е вдигал висока температура и я смъкнах с Панадол, Нурофен, свещички Ефералган и компреси с вода и оцет, но беше на 7 месеца, не знам за по-големи деца какви лекарства могат да се дават). За ядене - нещо лекичко, което обича newsm78 - кисело млекце, сокче, супичка...  Бързо оздравяване на принцеската! Hug

# 267
  • Мнения: 58
Здравейте, маменца.....
Илиянка, много сте хубави на снимките....Пожелавам ви щастието и любовта, който се четат в очите ви да продъжат още най-малко 100 години...  love001 А и това, че приличаш на Снежанка е 100 процентовата истина.... Flutter дано дъщеричката ти се оправи по-бързо. Давай й топли билкови чайчета с мед и лимон. Желателно е да са топлички, а не горещи....Знам от майка ми, че компрес с маслини много помага при болки в гърлото...Но трябва да се намаже кожата на врата с мазен крем, че иначе може да изгори кожичката...Друго изпитано от мен е инхалации с лайка и сода за хляб.....Стискам палци Миша бързо да се оправи.... Hug
Галадриел, имаш четири броя стиснати палци от нас....  fingerscrossed
Зузулинка, не мисля, че има място за притеснение...Просто ще имаш едно хубавко и пухкавко бебче през февруари.
Мери, я не се ядосвай заради мъжа ти....И моя вчера ме изкара извън нерви.....Ама ще видим кога ще ми гръмнат бушоните.... fight и ще отида на гости на майка ми....за по-дълго...
Джой, напълно те разбирам...И ние живеем със свекър ми, свекърва ми и девер ми....Абе галимацията е пълна...И няма изгледи да станем самостоятелни поне докато не завърша висшето....Ама гледам да не се нервирам излишно, че взема ли войдисвам на всички на акълите ще стане Ад... #2gunfire
Много се радвам, че всичко с Баленка и Тчара е наред.... Hug
Браво на мамите с добри резултати от ЖК....все с такива да ни радвате....
Бубе, браво и за вашите мерки. Много се радвам, че сте толкова пораснали.... Hug
Аз да се похваля, че най накрая направихме разместването в нашата стая и наместихме креватчето на мястото му.
А и да ви почерпя....Понеже свекър ми днес има юбилей и става на 50 годинки...., а баща ми утре пък става на 45.... cook beer  party023
Сега отивам да донагласим за гостите....Лека вечер и цилюФки по тумбачетата.... Hug

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 17:35 от Iveto_86

# 268
  • Мнения: 62
Илинка, дано малката принцеска да се оправи без тези гадни антибиотици, че лекарите за дас епрезастраховат само си ги изписват. Тъй че пробва така да я излекуваш, но най-добре я одведи и на друг лекар за консултация а пък и за твое усопокоение. Успех ти желая и скорошно оздравяване.

# 269
здравейте момичета!
да ви се оплача,до сега държах фронта и накрая настинах имам хрема и ме наболява гърло.
напоследък моята бебка е много активна ,рита дори когато ходя ,седя а най много когато се       излежавам.
гледам повече да си почивам ,защото много бързо започвам да се уморявам,със всеки изминал ден се чувствам все по безполезна.кръста ме заболява само докато измия пет чинии
 Аз живея с моя мъж  на квартира,защото с майка ми не се разбрахме.все  искаше да командва,когато аз съм в къщи се заяжда с мен като се върне мъжа ми с него.свекърва ми дойде на гости за един месец и едва я издържах,сега сме си самички и ние много добре.   

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 18:19 от Jesika_fresh

Общи условия

Активация на акаунт