Зима иде, сняг вали, ФЕВРУАРЧЕТО на топло си стои!

  • 16 897
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 668
Здравейте мили маменца. Темичката ни пак е супер за което благодаря на авторката   bouquet
Ние се подобряваме (надявам се) бавно, но ще се оправим. Иначе за болките които казвате - и мен ме боли отдолу, на моменти все едно бебчето е решило да излиза. Най-вече ми заболява като съм седяла по-продължително време на едно място, и докато стана и разходя е ад, силно си боли, но после отминава.
За килограмите - не ми се коментира, защото ме е страх от кантара, а утре или вдругиден съм на преглед. Но това ще ми е най-малкия проблем, стига бебчето да е здраво. А съм се окръглила на корем бая според мен. Но сега ще видим разликата като ме премерят.
На вас трудно ли ви е ставането? На мен напоследък се налага да ми подават ръчичка, особено ако съм седнала по ниско, направо не мога да се изправя  Sad Но поне още не тичам през 1/2 час до тоалетната... хе хе ... засега.
Целувам ви, и няма да ви натоварвам със снощната драма с дребната, заради която бая си поревах, ама вече ми мина.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 671
Изабелка, стискам палци бързо да закрепиш положението и да те пуснат в къщи!  Hug
Льони, аз тази седмица хич и не ща да чуя за кантар  Wink. Миналата като се мерих бях 57, тоест около +6-7 кг от нормалното ми тегло, но тези килограми ги качих скорострелно след като полежах на системи. Затова сега кантарът е "наказан" и заврян под леглото и ще се премеря чак за консултацията през декември  Mr. Green .
Иначе обиколката ми беше скромните 83 см на последната консултация Embarassed, то докито и затова ми се заяде, че съм била слаба. Честно да ви кажа при предишната бременност бях с обиколка 88 в средата на 9 месец, точно преди да родя, така че всичко си е индивидуално. Иначе ми я мерят като легна.
Все ми е тая колко килца ще кача, в къщи след като родих Благун татито на галено започна да ми вика "мамут" - качих доста килца с кърменето. Възстанових си напълно фигурата, даже и сега до към 3 месец не ми личеше, че съм бременна (всичко това за по-малко от година). Както казва татито, не е важно дали ще съм 50 или 100 кила стига да се чувствам добре, по-важно е мозъкът ми да се възстанови. По този повод да ви се оплача - ставам все по-разсеяна и забравям куп неща. И миналия път бях така и май от това спасението идва с раждането, но се дразня като забравя нещо елементарно.
За мамите с деца в пубертета - можем да обменяме опит. Брат ми е на 22 и още го тресе здравата този период. Всъщност и аз и мъжът ми го имаме за нещо като "най-голямото ни дете", имало е периоди когато аз съм си го гледала, после и Митко смело се включваше във възпитанието и очовечаването му. Последно ме нервира безумно преди 2 седмици, когато не знаеше къде му е задграничния паспорт, а заминаваше на следващия ден за Виена. Честно да ви призная щях да го ступам, то бива разхвърляност! Пък с неговото гадже в какви приключения ни е вкарвал  Rolling Eyes .Май няма оправия  Crossing Arms.
Купих разни украси и дребни подаръчета. Довечера ще си сваля играчките за елхата и утре с Благун ще украсяваме къщата. Миналата Коледа беше джудже, тази пак ще има костюм, вече съм го купила, остава да му стесня шапката. Ето да видите живото ми джудженце от миналата година:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99184&photo=13

# 47
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
evelinar, голям сладур е твоичкия Благун, да те радва много!
zdravi4, страхотно за твоята бебка, расте, не си играе  Hug
След като ти прочетох поста казах на нашия тати. Коментирахме с него, че моят термин е 5 дни след теб, може и ние да сме  с такива размери.
Аз в четвъртък съм на преглед, след това ще докладвам.
Килограмите: ох, не ми се мисли. Започнах да качвам след средата на четвърти месец, а вече съм 13-14 отгоре. Като се замисля лошо ми става.

# 48
  • Мнения: 153
Izabela имаш и от мен 2 чифта палци бързо да се оправяш.
За килограмите ами какво да кажа, явно ще  се дебелее, надявам се последните 3 месеца да не изхвърчат много нагоре. Засега са + 11-12 кг. Качвах ги постепенно.
evelinar чудесно джудже си имаш, а като се замислиш че на следващата Коледа ще са 2 сигурно се разтапяш:)
Аз като чели не бързам да идва Коледа. Много обичам празниците, но тази година решихме да си останем в къщи сами, далеч от всички роднини и приятели и усещам, че ще ми е много мъчно. Но няма как.....не ми се рискува да се мъкна по самолети и летища точно покрай празниците. Тогава пътуват най много хора и е лудница.
За болката, която почти всички описвате, аз май нямам такава засега. Но пък си усещам коремчето ниско долу много тежко и напрегнато понякога. Може ли някой да ми обясни какво точно наричате "втвърдяване на корема", защото моя понякога е много мек, понякога е много твърд. Примерно когато съм си хапнала повече или пила повече течности е доста твърд. Но как да различа ако имам  контракции???
Yzida това което описа като иглички е много странно. И аз го усетих за първи път преди около месец, но тогава влязох в един много студен басейн и помислих че е от водата. След това съм го усещала още няколко пъти и се чудих какво е. Много странно, като леко изтръпване (иглички) на съвсем малка част от кожата под гърдите около ребрата. Не съм го мислила много, защото не е много болезнено и е рядко.
Момичета на моменти много ме хваща страх че "великия" момент май наближава. Нямам нищо купено още за бебо и изпадам в паника да не ме хване неподготвена. Аз все му говоря да си стои на топло и преди 11.02 хич да не си и помисля да излиза, ама знам ли го колко ще е послушен:)
И име още не сме измислили, абе изобщо много сме неподготвени  ooooh!
Спирам че май се изписах.....лека вечер и да сънувате сладки сънища:)

# 49
  • Мнения: 58
Здравейте, мамета....
Добре дошли на новите мамчета...Леко бременеене и пухкави сладури или сладуранки през февруари...
Честито на януарската мама...Дано бебчо скоро и бързо да наддаде и скоро да си се гушкат двамцата.
Наденце, аз като един виден Малтоферо-ядец ще ти кажа как го консумирам това лекарство. Сутрин като стана схрусквам едно хапченце още преди да закуся. Може после да пийнеш водичка. Вкусът му не е лош и на мен ми прилича на вкуса на Ефизола. Знам само, че нетрябва да се приема с храни съдържащи оксалати. Такива са пресните домати, за други, съдържащи оксалатио аз не знам, но има още.
Пухка, Каттт, страхотни гоблени и аз искам такива мечоци... Hug
Изабелка, дано всичко да е наред. Praynig
Ох за болките.....Боли ме и мен ниско долу, но при мен не е толкова болка колкото тежест. Имам чувство, че като седна да пишкам и бебчо ще изпадне горкия...Но иначе ме боли и десния крак почти до коляното. Отдавам го на някой притиснат нерв. Вечер като си легна започват да ме наболяват и ребрата....Абе пълна програма.... Whistling
Евелинар, много ти е хубав Благун- пу-пу...
Здравич, браво за добрите новини...
За килограмите....Незнам ама всеки път като ходя на ЖК се качвам на кантара с голям ужас....А акушерката винаги ми подава ръка да сляза.... Joy що ли... hahaha

# 50
  • София
  • Мнения: 96
Отдавна се каня да ви питам какво точно си приготвяте за чантата за болницата.Понеже ми е първа бременост и не съм наясно ако е възможно някои да изрови някое списъче ще съм много благодарна! Peace
Златомира, в началото на темата има един много полезен списък от evelinar.
Ето и един списък за чантата, който си бях копнала преди време:

САК ЗА РОДИЛНИЯ ДОМ:
В едно пликче си взимате: документите, телефона и зарядното, голяма кърпа за баня, чехли и джапанки, чорапки-2 бр и 2 нощници (първата ми се намокри от водите, не е зле да имате резервна), малко лигнин, 4-5 памперса и малки бебешки мокри кърпички, тоалетни принадлежности и връхна дреха,  малка мин.вода и шоколад
Още в приемното ще облечете нощницата, връхната дреха,  и ще обуете  чорапките и чехлите, гащи не ви трябват   
ДРУГОТО ЩЕ ВИ ГО ДОНЕСЕ ТАТКОТО ПОСЛЕ – пък и невероятно извинение да го пуснат да се видите   
-документи (обменна карта, лична карта, изследвания)
-телефон и зарядно
-дребни пари – таткото ми донесе после, в родилна зала нямах и не са ми трябвали, едва ли ще ви разрешат да отидете до кафенето   
-кърпа за баня(голяма)
-кърпа за ръце и лице – 2 бр
-2бр. съвсем малки кърпи
-джапанки + чехли
-помпа за кърма – таткото да купи на 2-3 ден и да донесе
-един голям пакет меки салфетки
-превръзки
-лигнин – поне 2 пакета – беше ми страшно удобен!
-носни кърпи
-тоалетна хартия
-мокри кърпички – малка и голяма опаковка
-тоалетни принадлежности (сапун; шампоан и балсам за коса- от тези, които са на пакетчета; четка за коса; четка и паста за зъби; кремове; дезодорант, парфюм; )
-памук;
-отвара от смрадлика (след завирането на водата се запарява за 20 мин. и има трайност около   12 часа – след раждането се носи от някого)
- бельо + чорапи
- нощници и връхна дреха
- прибори за хранене и чаша (в нея ядях супата, която ми носеха)
- вода и шоколад - задължително!
- фотоапарат, листа и химикал
- памперси, меки памучни ръкавички
- сутиен за кърмачки
- лещи/очила – към мамите, които носят, ражда се задължително с очила! Лещите може да си ги сложите после


Нека опитните мами да допълнят, ако има нещо.

# 51
  • Мнения: 419
Изабелка, дано не стоиш дълго в болницата. С теб съм и стискам палци да се стабилизираш възможно най-бързо. Hug
Благун е много сладък като джудженце Wink
Здравич, браво за бебока, чуден е.
Кат, мерси за списъчето, но все пак всяка мама трябва според наредбите в болницата да си носи сак с необходимите неща.
За килограмите не трябва да се шашкате толкова, хайде, та те се свалят. Аз съм също доста отгоре +14 кг, но какво да направя newsm78

Лека нощ и сладки сънища, на кой в розово, на кой в синьо.

# 52
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен!
Не мога да смогна да ви прочета тези дни! Новата ни тема е супер! bouquet за Дездемонка!
Честито на всички с добри резултати и изследвания! Аз Слава богу нямам тези болежки, за които говорите! Само от време на време ме придърпва кръста, но не се оплаквам! Относно килограмите, аз съм + 9, но прогресивно нарастваме! Ще му мислим после!
Честито първо януарче, въпреки че по-скоро се притесних - не е ли рано още Shocked Да е живо и здраво!
Все още не съм купила нищо, но все нещо не остава време! Но от декември започваме! Излишно е да казвам за сака за родилното!
Евелина, ама много хубаво джудженце си имате! Пу-пу! И повече да стават!
Изабелка, стискам палци бързо да се стабилизираш и да се прибереш вкъщи!
Как искам да е Коледа! Искам си вчерашния сняг! Невероятна приказка беше снощи в София!
Поздрави и целувки на всички! Болничките бързо да се оправят!
Отивам да гушкам възглавницата, че каква дрямка ме е налегнала тези дни!

# 53
  • Мнения: 4 242
Честита ни нова прекрасна зимна темичка! Благодаря  Дездемонка!   bouquet И заглавието е красиво, браво Кат!   bouquet
Изабелита стискам палци бързо да се оправиш мила! Дано пишеш скоро!
Евелинка много сладък Благунчо, да ти е здрав и послушен!  Hug
Здравич супер са ви мерките, евала! Обаче ме изненадваш, че точно ти се шашкаш за позата на беборана, я споко, имаш още толкова много време!  Peace
lidia dimitrova за присъствие на таткото се плаща само за ВИП зала- 100лв и за таткото-100лв, не е задължителен избора на лекар, нали аз раждах там с таткото. Освен ако не са променили нещо.
Кой говори за пубери, лелееее , да не отваряме темата а  #2gunfire Само ще вметна, че снощи ми заяви че иска нови дрехи, от боксерите до яке и боти... Не знам какво му щукна, а е най- имащия в семейството. Сега си е харесал и телефон от близо 400лв, казах му че няма да го огрее, а той избухна и попита какво е виновен, че мен ме тресат някакви хормони заради онова ей там вътре  #Crazy, не знам как се сдържам, имам нерви като корабни въжета струва ми се, усеша и че някой го навива и скоро на тоя някой ще му свия перките ама а да видим. Да минава и заминава тоя пубертет ли е що ли е, че ще се изпотрепем някой ден Mr. Green
Аз съм +13кг, качвах постепенно от самото начало още. За последния месец и половина съм качила само 1кг, коремчето ми е 114см.
Льони моля те не се шашкай, успокой душата и се наслаждавай мила, всичко ще е наред, ще си сред първите свалили килцата не го мисли. Радвай се сега, защото толкова кратко сме бременни, с бебчета под сърцата и с извинение да си угодим за някои неща! Peace Не си хаби щастието в черни мисли!
Желязото го спрях и аз, пия сега Пренатал, но мисля пак да си взема желязо да не стане някой сакатлък. Не знаех обаче, а и док не ми каза, че трябва да се пие с 2 часа интервал от магнезия, пиех ги заедно Blush И да ви питам друго, аз на совя глава смених магнерота с магнерич, второто е БГ вариант, пих го с Ива, значително по евтин е, някой пие ли го и има ли повече инфо за него че не ми се рови.
Чантата и аз не съм приготвила и мисля като миналия път да го сторя в началото на 9 месец, значи в началото на януари, лелее ей го на.  ooooh! Болки нямам никакви още, малко гърба или кръста понякога, не ми и тежи, само малко задух дето ме мъчи особено като се ядосам, стяга ме гушата и хлистя.
 И аз нямам търпение за училището утре, даже ще дойда сама  Hug Бургас, обичам ви! Hug
Искам да попитам дали е възможно и удобно да поръчам на някого да ми вземе два космонавта от тези беличките от Бялата къща и да ми ги прати в колет. Имам да правя подаръци на новородени и ми се струват добър вариант. Някой беше писал че са под 20лв като цена нали? А дебелички ли са? И снимайте моля всичко купено от там, така си харесам по нещичко и може да заръчам направо по голяма пратка Grinning
Спирам че изписах роман.
Спокойна нощ на всички ви!
Впрочем защо  толкова време никой нищо не спомена за аватара ми, това ме навежда на въпроса "дразнещ ли е или просто не на място?"  Blush

# 54
  • Мнения: 663
За мамите с деца в пубертета - можем да обменяме опит. Брат ми е на 22 и още го тресе здравата този период. Всъщност и аз и мъжът ми го имаме за нещо като "най-голямото ни дете", имало е периоди когато аз съм си го гледала, после и Митко смело се включваше във възпитанието и очовечаването му.
Това сякаш аз съм го писала и моя е на същата възраст и в такива филми ме вкарва. Joy
dezdemonka и твоя бебок сигурно е някъде там аз съм 30 седмица и доки каза, че това е съвсем нормално тегло.
Мери, не че чак се шашкам, ами по-скоро ми стана криво, защото след първото паник  раждане сега още от момента, в който рабрах, че съм бременна се чувствам супер уверена и чакам с нетърпение да дойде. Знам, че има още време, сега се гъзя в колянно-лакътна опора и дано има ефект. Аватара си е ок. Peace За Магнерича, винаги от него съм пила, просто е по-евтин вариант на Магнерода.
Сетих се, че не съм ви показвала Марсианчо, ето малко снимки:
http://family.webshots.com/photo/2076567760083983016TQnJtz
http://family.webshots.com/photo/2581830810083983016Toolhz
http://family.webshots.com/photo/2508807880083983016WqnBoq

# 55
  • София
  • Мнения: 137
... И да ви питам друго, аз на совя глава смених магнерота с магнерич, второто е БГ вариант, пих го с Ива, значително по евтин е, някой пие ли го и има ли повече инфо за него че не ми се рови.
....
Наистина е по-евтино и значително по-неефективно. В магнерота, магнезият е свързан с оротова киселина, която е естественият му прекурсор (подпомага преминаването му) вътре в клетката. Така магнезия си отива, където му е мястото и си върши работата. Иначе ефекта му е като на английската сол:))), която е магнезиев сулфат...ако се прекали, само раздразва червата. Освен това оротовата киселина сама по себе си е много хубаво нещо- предпазва от ДНК дефекти, а знам че и при кърменето е много полезна. В крайна сметка англичанина е казал "не съм толкова богат, че да си купувам евтини неща"Wink. Аз съм фармацевт и исках само да споделя инфото, което знам, другото е личен избор и въпрос на възможности.
Още нещо да вметна, за тези болки в таза:))). Аз от месец си страдам от тях. Преди беше само кръста около опашката , а сега съм  непрекъснато все едно съм се разчеквала на мъжки шпагат Joy и имам мускулна треска между краката едновременно, но си знаех, че е от таза и просто стиснах зъби. Макар че съм голяма смешка като влизам в колата на седалката:)))...разкрачвам се и пищя като...леле айде да не ставам нецензурна Laughing. Момичета, не се шашакайте за глупости! Ако някой е очаквал да му е лесно, разбирам, но всички сме тръгнали по един и същи трънлив път:))...ей, не се става лесно мама!

# 56
  • София
  • Мнения: 137
Сладък, сладък, бубест, гоооотин Hug!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 370
Благодаря ви за успокоителните думи! Hug
Кръвно нямам, дано не е проблем това с кг, че 1-вия път ги свалих много трудно. Явно пак ще ям въздух и домати, за да заприличам на човек... Rolling Eyes

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро мам4ета!

Като гледам времето и се сещам за :

Слънце весело пече.
Скара, бира, плаж, море -
нямаш грижи, лято е.....
как ми липсвааааа

zdravi4 и evelinar много са ви сладки мъжлетата  Laughing

Мери за магнерода ephrossina е много права, моята докторка ми го обясни това преди няколко месеца, бях и задала същия въпрос  Wink



# 59
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Будна съм от 8, змейчето се събуди и реши, че ще наваксваме с играта  Tired. А така ми се искаше още малко да поспя. Сега кръжи около мен и хапва мандарини, чакам да се стопли още малко и ще го изведа да дивее навън.
Здравич, много е сладък Марсианчо!
Мери, и на мен това са ми го обяснявали за Магнерота и Магнерича. С миналата бременност докито ми изписа Магнерич и аз си го пиех като мислех, че няма разлика, но почти нямаше ефект. После моментално ми го смениха с Магнерот и действа много по-добре. Вярно е, че и цената му е по-добра  Crazy. Аватарът ти е страхотен!
Галадриел е права, че всяка болница си има изисквания. Доколкото знам в Шейново и Тина Киркова се ражда с техни нощници. Моят списък е за МД, там разрешават да си облечеш своя. Иначе навсякъде бебетата ги обличат с дрешки на болницата и чак на изписването ще ви трябват дрехи за бебето.
Отивам да строя кула  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт