Зима иде, сняг вали, ФЕВРУАРЧЕТО на топло си стои!

  • 16 918
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Благодаря ви за успокоителните думи! Hug
Кръвно нямам, дано не е проблем това с кг, че 1-вия път ги свалих много трудно. Явно пак ще ям въздух и домати, за да заприличам на човек... Rolling Eyes
Споко двете ще си се успокояваме след като малките човечета излязат наяве.Само да са живи и здрави и ние също за да си ги гледкаме.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 617
Здравейте мамчета!
Явно тези килограми притесняват почти всички и като си помисля, че в петък съм на ЖК и доктора пак ще вика за тях направо не ми се ходи.
 Бих искала да допълня към списъка на Катт за болницата - нещо за ядене!!! Аз бях предупредена и имах някакви бисквити, солети и други работи. Аз родих в 14.30 до 16.30 лежах в родилна зала и като ме качиха в стаята бях все още сама с бебето. Обяда беше минал, а и честно казано само от малцинствата посещаваха стола. Гонеше ме невероятен глад, защото не бях яла от предната вечер и с този...кух корем просто освирепях. Не мога да оставя детето само и да хукна по барчета все пак. Друго момиче дойде чак в 20.00ч и много ни се усладиха бисвитките. Този път ще си взема и лукчета, защото от самото дишане при контракциите и липсата на вода гърлото ми беше пресъхнало и ме дразнеше ужасно.
  Болежки в таза и киселини все още нямам само понякога имам чувството, което описвате, че бебето всеки момент ще излезе. В общи линии, понася се.
Лек ден на всички!

# 62
  • Мнения: 307
Добро утро и от мен!!!
Днес поне времето  се оправи,при нас пече слънце newsm68
За болките в таза и мене много ме боли тези дни,особено като се застуди времето ми се струва че започна още повече да ме боли.На моменти направо не мога да стана Confused
Моите мерки ще ходя да ми ги вземат в петък,да видим колко кг съм вече отгоре newsm78
evelinar и zdravi4 ,много са ви сладки дечицата Simple Smile
Аз да се похваля,от вчера сме на градина и на Петър много му харесва,засега никакъв рев и никакви проблеми.Дано така да продължава и занапред Praynig
Приятен ден на всички от мен Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 717
Добро утро!
Добре дошли на новите мами във февруарският отбор! Hug
На болничките, скорошно оздравяване! Сега какъв студ е навън, истинска зима. cold
Дездемонка, браво за новата темичка! Hug
Изабелка, много силно стискам  Hands Thumbsup
За килограмите, вече съм +4 общо.
За хемоглобина, ще видя резултатите на трети декември, тогава съм на ЖК.
За болките в таза, имам ги от трети-четвърти месец. Направо докато се раздвижа е някакъв ужас. Бебето и при мен е седалищно, но се надявам да се завърти, когато му дойде времето! Mr. Green
Евелинка, джудженцето ти е страхотно! Hug
За багажа за болницата, предишният път го оправи мъжа ми, докато се къпех и имах вече контраткции на 3 мин. Mr. Green И сега смятам да не бързам.
За магнерод/т/а(моля за извинение, не знам как се пишеше Embarassed), при мен нямаше никакъв ефект и го заместих с Гинепрал и Изоптин.
Честито на януарската мама, да й е живо и здраво детенце!
И сега да питам нещо, вие имате ли пробождания от време на време в гърдите? newsm78 Аз с предното кърмене имах страхотни проблеми и наподобяващи болки на тези, но много късно разбрах, че става въпрос за гъбички или млечница. Честно казано, бях много непросветена, сега смятам да коригирам грешката с повечко допитване и четене, разбира се. В този ред на мисли ще съм ви много благодарна за всякакви съвети, дори и мъмрене! Embarassed Heart Eyes
Хубав ден и весело предколедно настроение на всички пупанки! smile3525

# 64
  • Мнения: 85
Добро утро и от мен
Първо да поздравя новите ни мамчета. Добре дошли и само хубави неща да ви се случват от тук нататък.
Случайно някъде прочетох че днес било ден на християнското семейство. Не знам дали е така но от мен честито на всички семейни и пожелания още дълги години да си останат така влюбени като в началото.
Изабелка стискам ти палци бързо да се оправиш и всичко с теб и бебо да е наред.
Варненки кога ще се срещнем пак? Предлагам следващата седмица: 01,12/събота/, Годзила на Севастопол, 17:00, примерно. Хайде на който не му е удобно или има други предложения да казва.
Целувки по всички сладки тумби.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 245
Айде и аз да се отчета на бързо....
За срещичката щом е в събота - съм ОК, иначе сега две три седмици хич не си знам раб. време!
Гале наистина днес е празник на християнското семейство, честит празник и от мен   bouquet
Изабелка по скоро ни пиши как си, че ще се притесняваме и ще те мислим, стискам палци сичко да е ОК  Praynig
Евелника, Здравич пу пу големи сладури си имате  Hug
Мери супер си е аватара ти, ако някой го дразни да не гледа Wink
Аз за сега си имам само една шапчица, но незнайно защо не се притеснявам. Ако не дай си боже бебо подрани таткото ще събира багажа  Mr. Green а за другото бабите долу горе съм ориентирала какво искам.Смятам декември да събера от сестра ми, което ще вземам от нея, а януари да до накупим каквото трябва. Дано бебо не бърза  Crazy Почнаха ме и мен явно подготвителните контаркции понеже вече трети ден през деня усещам втвърдяване на корема, явно другата седмица на ЖК ще се пита лекарката какво е положението.Нямам търпение и да видя бебо, че от 2 месеца не съм  Confused
Ох уж за кратко, а колко стана. Извинявам се ако пропускам някого. Добре дошли на новите мами и лека бременност!
Както се вижда по аватара почва и мен да ме хвща коледното настроение  Close-mas:

# 66
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен в новата темичка.
Lady V не се притеснявай за втвърдяването на корема и аз се биах притеснила и се обажадах на мойто АГ и тя ми каза да не се  притеснявам че това е нормално като се има предвид месеца.
Днес ще ходим на преглед в София и се надявам всичко да е наред. За покупки на бебчо и аз нищо не съм купувала, но за сметка на това лелята е накупила доста дрешки тъй като беше в САЩ и от е взела много евтини дреши и одеялца. Днес ще ходим да я посрещнем и ще видим какво е накупила, но си мисля да взема да купувам разни беща че да не ни хване неподготвени.
Е стига съм, писала лек ден на всички. Аз тръгвам за София и утре ще докладвам какво са ни казали.

# 67
  • Мнения: 552
Изабелка благодаря ти много за отговора  Hug и силно стискам палци всичко с теб и малкото ти съкровище да е наред  Praynig
А що се отнася до болката : мен не ми пречи самата болка /трае се/ ,а просто мисълта, че може нещо да не е наред и да се случи нещо кофти  Close
А за килата нямам идея колко съм вече отгоре, защото нямам кантар и на ЖК не ме мерят...ама се чувствам добре и въпреки ,че съм надебеляла си се харесвам /е има и изключения де/
 Hug на всички пупи и спорен ден!!!

# 68
  • Мнения: 13
Момичета страшни сте Simple Smile, едва успях да ви прочета, за 4-5 дни сте изписали толкова много.
Честито на г-жа Абаджиева! Hug

Аз да се отчета, бях на ФМ в понеделник, вече сме 1330гр. за бебо и +10кг за мама Laughing. Направиха ни и снимки, но таткото не ги хареса, защото бебето било с голям нос - същия като неговия  Mr. Green, дано да се разхубави докато дойде време да се ражда. Лекарката успя да проследи пъпната връв на 3Д ехографа и каза че е един път увита около вратлето му. Според нея това не било проблем. И аз доколкото съм чувала лекарите успешно се справят с такива случаи по време на раждането, но според вас имам ли основание да се притеснявам?

Малко съм тъжна от вчера, една приятелка е родила. В началото на 9ия месец е била, но явно бебчето е било недоносено. Взели са го веднага след раждането и са го закарали в друга болница, защото в тази в която тя е раждала не са имали интензивно отделение за бебета. И така вече 6и ден са разделени Sad, а тя дори не е успяла да го зърне по време на раждането, видяла му само крачетата smile3518. Като говорих с нея звучеше доста объркана, хем родила, хем без бебе, сега се възстановява по-трудно и си личи че бебчето и липсва много, а сигурно и тя на него... Моля се само скоро да си го приберат вкъщи, и дано на никоя от нас да не се случва подобно нещо!  newsm17

# 69
Здравейте и от мен.
Чета за килограмите ,и аз се плаша,вече съм 15кл. отгоре.Не ,че преди бях слаба,но сега съм направо слоница.нямам болки ,но все по често ми се стяга коремчето.Понякога,чувствам ,че ми пречи да дишам,толкова ми е нагоре стомаха.
всички тия неща ли трябват за болницата ,струва ми се много.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 31
Кат много ти благодаря за списъчето!  bouquet
Просто искам да съм подготвена и нищо да не забравя когато тръгна за болницата.
Целувки на всички!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Я да се оплача и аз.От известно време ме боли между гърдите.Днес ходих на гастроентеролог и ми пусна някакво изследване което излезе положително за хеликобактер пилор.Лекарката ми изписа два антибиотика и още едно лекарство за стомах,но като отидох при гинеколожката си ми каза да не пия антибиотици и не знам какво да правя #Cussing out.Единия антибиотик е много силен и не става за бременни(Клацид).Направо ще се побъркам от притеснение.Е оплаках ви се и сега ми поолекна. Whistling

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 185
Жаси имам приятелка с такава диагноза. Ако искаш мога да я попитам. Мисля че не е спешно може и след като родиш да го лекуваш. Спомням си, че тя много повръщаше.
Чудя се след като те виждат как така ти изписват лекарства, които не може да се приемат от бременни. Или на чужд гръб........ newsm78

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Жаси имам приятелка с такава диагноза. Ако искаш мога да я попитам. Мисля че не е спешно може и след като родиш да го лекуваш. Спомням си, че тя много повръщаше.
Чудя се след като те виждат как така ти изписват лекарства, които не може да се приемат от бременни. Или на чужд гръб........ newsm78
И аз не знам как ми изписа такъв силен антибиотик.Даже ме пита в кой месец съм.Моята гинеколожка каза че мога и след като родя да се излекувам,но мен ме е страх да не стане по лошо.Тази бактерия причинявала язва.Ако искаш я попитай да видим какво ще ти каже.Благодаря ти.

# 74
  • Мнения: 552
Я да се оплача и аз.От известно време ме боли между гърдите.Днес ходих на гастроентеролог и ми пусна някакво изследване което излезе положително за хеликобактер пилор.Лекарката ми изписа два антибиотика и още едно лекарство за стомах,но като отидох при гинеколожката си ми каза да не пия антибиотици и не знам какво да правя #Cussing out.Единия антибиотик е много силен и не става за бременни(Клацид).Направо ще се побъркам от притеснение.Е оплаках ви се и сега ми поолекна. Whistling
Много е гадно това...На мен ми откриха хеликобактер пилори в началото на май и аз ги пих тия антибиотици ...клацид,оспамокс,де-нол и нексиум.Незнаех че съм бременна  #Cussing out Много се притесних след това като разбрах...като знам колко хапчта изгълтах  Cry
Наистина е кофти да се пият...но мен болката направо ме изяждаше отвътре  Sick  и мисля,че нексиума особено много ми помогна...незнам до колко е вреден,но мисля че не е толкова колкото антибитиците...питай лекарката. Ако можеш да издържиш недей да ги пиеш...а иначе наистина тази бактерия причинява язва и е опасно.Аз дори си имах една малка 5мм,но мисля че закрепих положението...не съм се преглждала повторно,т.к ще трябва пак да е с гастроендоскопия при пълна упойка.

Успех и не се шашкай...говори отново с докториците  Peace
 А и още нещо минах на диета - никакво пържено,люто,газирано,алкохол/то и без тва не пиеш ама/,много кисело,много сладко,много солено и без никакви зелени тревисти зеленчуци като марули,рукола и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт