За хомеопатията

  • 6 747
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
Информацията ми е от майка ми която от 15 години живее в Гърция и когато и казах че лекувам синът ми с хомеопатия ми разказа за Витулкас който беше прехвалван от хомеопатичката ни и какъв голям шанс съм щала да имам ако заведа синът ми в Гърция на преглед при него.Имало е TV предавания в които са участвали негови пациенти. Та така....


Пак не разбрах, какво е направил?



Цитат
Не изписва антибиотик лесно и един от тези случаи когато му изписа такъв беше при бронхит получен след няколкодневно лечение с хомеопатия!


За пръв път чувам някой да се е разболял от хомеопатия, най-вероятно лечението не е било уместно.

# 16
  • Мнения: 1 383
Цитат на: wilma
tsveti7,  много изчерпателна и точна информация!  Hands Clap  Чела съм подобни разяснения, но това наистина е много систематизирано и добре поднесено! Не е лошо обаче да споменеш източника (за по-голяма достоверност), да не те обвинят в сектантски статии Wink


Ами това е моя компилация от няколко статии от интернет, за съжаление не съм си отбелязала източниците, правих го за себе си  и не съм се вживявала толкова. Изчетох много повече, тук съм извадила най-същественото. Отдавна го превеждах и го имам записано на компютъра си та сега като видях темата реших да го копна. Моята свекърва много ме навиваше за хомеопатията, тя дори е ходила на курс /без да е медицинско лице!/. Нещо ме съмняваше и в продължние на 2-3 години бях оставила въпроса "висящ", т.е. нито "за ", нито "против", но се въздържах да я използвам. Четох от нея/свекърва ми/ книги на известни хомеопати, написани са много убедително, но все ме оставяха с впечатлението за псевдонаучност. Исках и мнение от обратната  страна и така един ден се зарових в Интернет и реших за себе си въпроса. Може и да е субективно, но лично за мен нещата бързо изкристализираха и затвърдих мнението си "против" хомеопатията. Не ме интересува в какво ще ме обвинят, предлагам информация , до която не всеки има достъп/на български нищо не може да се намери/, всеки си решава за себе си.

# 17
  • Мнения: 194
Е, какво друго може да им е правил на хората лекувал ги е и то толкова "успешно" колкото успешно лекуваха синът ми който беше с кашлица засилваща се температура и т.н. в следствие на което се разболя от бронхит. А колко е било адекватно лечението, само хомеопата знае!
[/img]

# 18
  • София
  • Мнения: 1 326
Неадекватно лечение, с усложнения има и при конвенционалната медицина!

# 19
  • Мнения: 194
Права си точно затова всеки трябва за себе си да реши кой начин да избере.

Но въпреки че гласувах пълно доверие на хомеопатията за лечение на семейството ми в крайна сметка останах разочарова.И едва ли има начин някой да ми възвърне загубеното доверие.   Sad

# 20
  • Варна
  • Мнения: 791
Човек в отчаянието си е склонен да опита какво ли не и точно такива уязвими хора стават жертви на всякакви екстрасенси, баячки и пр. алтернативни медици! Избягвам всякакви методи, свързани с някаква "духовна" и неясна култура, боравеща с лекове, приготвени по съмнителни "енергийни" окултни начини!Всяка секта и лъжеучение твърди, че тя е Истината, така и Хомеопатията се опитва да се разграничи от "заклеймените" нетрадиционни лечители. Но щом си служи с особени, енергийни и "духовни" методи, с подробно интервю и проникване дълбоко в човешката душевност,...чудя се как хората с лекота се предават в ръцете на такива хора и учения?!
  Вярвам, че такива методи лекуват едно, а вредят на друго! Но затова трябва време, докато човек се усети. За да помогна на тялото си, не бих навредила на душата си!
Разбирам хората , изправени пред безсилието на традиционната медицина и отчаяно търсещи лек в нетрадиционните методи. Мисля, че трябва много да се внимава и никому да не се доверявате 100%(не предавайте душите си)- както в традиционната, така в алтернативната медицина може да попаднете или не на подходящия доктор (от там идва разочарованието или удовлетворението) Но помислете кой може да ви навреди повече? Атеистът-специалист или самозванеца-"магьосник"?
 Няма повече да разводнявам темата! Просто се чувствах и аз длъжна да споделя мнението си!
  Мисля, че Vessi вече е получила достатъчно информация по темичката! Разбира се, че е въпрос на личен избор как да се лекуваме!
Пожелавам на всички да попадаме на подходящите специалисти и да си тръгнем излекувани , а не недоизцелени или най-страшното увредени!

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Bobka
Цитат
Не изписва антибиотик лесно и един от тези случаи когато му изписа такъв беше при бронхит получен след няколкодневно лечение с хомеопатия!


За пръв път чувам някой да се е разболял от хомеопатия, най-вероятно лечението не е било уместно.


Тя вероятно има предвид, че "лечението" с хомеопатия задълбочило бронхита! Принципа "То ако не помогне, няма да навреди" е много опасен, точно защото се губи ценно време, през което се задълбочава болестта.

# 22
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: Vache
Цитат на: Bobka
Цитат
Не изписва антибиотик лесно и един от тези случаи когато му изписа такъв беше при бронхит получен след няколкодневно лечение с хомеопатия!


За пръв път чувам някой да се е разболял от хомеопатия, най-вероятно лечението не е било уместно.


Тя вероятно има предвид, че "лечението" с хомеопатия задълбочило бронхита! Принципа "То ако не помогне, няма да навреди" е много опасен, точно защото се губи ценно време, през което се задълбочава болестта.

100% съм съгласна.Нашата педеатърка също предпочита хомеопатични продукти, но ни лекува с тях като ни проследява през 3-4 дни , готова да включе по-конвенционални средства.Аз  не се доверявам напълно на хомеопатични лекарства, въпреки  че използваме и често ни помагат.

# 23
  • Мнения: 3 211
Опитните класически хомеопати никога не казват 'тоа ко не помогне, няма да навреди!"! Това го правят разни лекари, минали курс по хомеопатия към Боарон и назначават наред с антибиотика и хомеопатично, тогава не само няма да помогне, ами може и да стане по-зле, да се проявят стари признаци и състояния. Тояно озаради такива пишман лекари, например във Варна прехвалената д-р Соколова, която нищо не разбира от хомеопатия, а изписва на поразия, хомеопатията има лошо име. Аз също си изпатих от Соколова, заради нея щяхме да влезем в болница.
И аз не искам да споря, но само ще каже, че излекувахме с 1 единствено хомеопат.лекарство силна кашлица, зачервено гърло, силна хрема, висока темп. и отит, а преди това пиеше постоянно антибиотици, закрепва за малко и пак болна

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Zdravka
100% съм съгласна.Нашата педеатърка също предпочита хомеопатични продукти, но ни лекува с тях като ни проследява през 3-4 дни , готова да включе по-конвенционални средства.Аз  не се доверявам напълно на хомеопатични лекарства, въпреки  че използваме и често ни помагат.


Да ти кажа, на Александра пък никакви хомеопатични продукти от аптеката не са й помагали. Нито Стодал й действа, нито Осцилококцинум, нито Коризалия! Виж обаче без намесата на класически хомеопат детето ми след пневмония ходи на ясла 2 м. в грипната епидемия без дори да се разсополиви. Всичко това благодарение на нутриенен продукт, който дебело подчертавам не е хомеопатичен, а е създаден като помощно средство при лечение!

Честно казано не мога да имам доверие на нещо, което лекувало душата и пр. глупости! Това си е мое мнение и не ангажирам никой с него. Наистина не ми се спори по въпроса, защото всяка майка носи отговорност за своето дете и е свободна да чете, препрочита и избира дали да ходи на лекар или хомеопат. Аз за себе си съм избрала и честно казано не искам да агитирам никого, както не искам и мен да ме агитират... (това последното не е към Здравка, а е общо разсъждение) Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 211
Стодал, КОризалия, Хомеожен и т.н. са комбинирани хомеопатични средства, изписват ги Боароновите хомеопати, а не класическите.

# 26
  • Мнения: 1 250
Спомняте ли си преди години беше разпространена "ирисова диагностика"?

Водих сина ми на такова - било много добро, с компютър. Каза ми че имал слаба имунна система.

Е, ама нищо не ми казаха за вродения уретален рефлукс. Нищо не ми казаха и за алергията към полените.

А относно хомеопатията - познавах една педиатърка, много добър специалист (за съжаление и много корумпиран), която се възмущаваше, че по време на отпуската нейна колежка лекувала 3 деца от гнойна ангина с хомеопатия. 2 от тях се наложило да влизат в болница да им "цепят" гърлата, третото овладяли с антибиотици. Не отрича "бабините методи", тя е мазала ходилата на сина ми със спирт като имаше 39,7.

Не съм чела толкова много, колкото другите, но ми прави впечатление, че всъщност хомеопатичните лекарства са "екстракти" от билки и др. природни неща. Доколкото това е вярно, предпочитам да си направя чай от мащерка, отколкото да давам пари заподобни "екстракти".

# 27
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: very_nice
Стодал, КОризалия, Хомеожен и т.н. са комбинирани хомеопатични средства, изписват ги Боароновите хомеопати, а не класическите.


Vache,точно това щях да напиша,но very_nice ме е изпреварила Simple Smile Това,което се продава в аптеките и се рекламира по тв няма нищо общо с хомеопатията и всички трябва да са наясно,когато ползват такива продукти.Тогава "лечението" е всичко друго,но не и хомеопатично.А пък ,като чуя ,че някой общопрактикуващ лекар изписвал и хомеопатични,пък после хайде на антибиотиците и нямам думи....За каква хомеопатия в случая става дума?И никога един класически хомеопат няма да каже,че лекарството не може да навреди! Напротив,при неправилно изписано лекарство,при лековато отношение към хомеопатията,могат да настъпят сериозни проблеми,които с години да не могат да се излекуват.Хомеопатичните лекарства не са хранителни добавки и не са витамини и не могат да се взимат ей така, на принципа-"Ако не помогне няма и да навреди"! Лекарствата имат много силно действие и се употребяват единствено ако са предписани грамотно от хомеопат! Лекарствата могат/не винаги, но напълно възможно/ да дадат силно нежелани последици.Това не са странични ефекти, защото те не са съпътствани от лечебно действие, а са просто ефекти насочени в грешна посока от неумела употреба.За това е важно кой те лекува и как те лекува.
Не може да се пренебрегва това и да се смята,че може да се подхожда безотговоно.
Хомеопатичните лекарства са нетоксични и нямат странични ефекти.Но това не значи,че нямат ефекти,които може да се окажат вредни за човека, който ги взима.
Всяко нещо, което има силата да лекува няма как да няма и силата да вреди.Дори витамин С има вредно действие ако е погрешно предписано-несъобразено с конкретната ситуация и пациент. С хомеопатията трябва да се подхожда точно толкова отговорно,колкото и с всеки друг лечебен метод.

И накрая...Не е случаен  фактът, че близо 160 години Кралското семейство в Англия се лекува само с  Хомеопатия. Крал Джордж VІ през 30 години на нашия век дори нарекъл любимия си състезателен кон на името на едно от хомеопатичните лекарства – Хиперикум. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Искрице, знам, че класическата хомеопатия така да се каже "не обича Боаронската" Grinning
Да ти кажа, не знам.. може да е тесногръдо, но аз наистина не мога да се доверя на човек, който едновременно е едва ли не психоаналитик и лекар. Не знам дали се изразявам ясно, ама ти ще ме разбереш  Wink . Наистина аз съм човек, който не вярва в разни там магии, енергии и пр. Също така смятам, че във всяко едно лечение вярата в него играе много голяма роля. Няма значение какво е лечението - хомеопатично или традиционно! Аз като нямам вяра, няма смисъл да пробвам... Наистина не мога да приема идеите на хомеопатията. Внимателно прочетох цялата информация в темата и ... не мога да се пречупя...  Rolling Eyes
Да ти кажа да чукам на дърво сега съм закрепила положението с AD Liquide For Kids и съм доволна!
И понеже човек никога не трябва да казва никога силно се надявам да не изпадна в такава безизходица, че да прибегна до неща, които са против идеите ми  Rolling Eyes
Целувки на Калоянчо! Heart Eyes
И на теб, разбира се... Grinning  Heart Eyes

# 29
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Vache
Също така смятам, че във всяко едно лечение вярата в него играе много голяма роля. Няма значение какво е лечението - хомеопатично или традиционно! Аз като нямам вяра, няма смисъл да пробвам...
Целувки на Калоянчо! Heart Eyes
И на теб, разбира се... Grinning  Heart Eyes

Вярата е много важна,разбира се ! Но само с една гола вяра не става...Защото аз преди да открия хомеопатията безрезервно вярвах в традиционната медицина,вярвах на докторите,които изписваха лекарствата,давах ги на бебчо и искрено вярвах,че ще помогнат...всички "светила" обиколихме с надежда и вяра,но...когато не става-не става,колкото и да вярваш !
И няма смисъл да приемаш идеята за хомеопатията,особено пък щом не ти се налага...аз не се опитвам да накарам никой да се откаже от трад.медицина и да се обърне към хомеопатията.Тук сме все големи хора,със глави на раменете си и всяка майка прави най-доброто за детето си.Аз просто искам да отбележа личия си опит и не пиша празни приказки,основани само на статии в интернет или където и да е другаде.
 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт