Чебуреки

  • 5 432
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • в баира
  • Мнения: 861
Едно въпросче от един невежа в случая.... Embarassed Каймата се слага сурова нали правилно съм разбрала?А ако се запържи предварително няма ли да се застраховам от това да не остане сурова по време на пърженето?   newsm78

Сложих я сурова, свари се по време на пърженето! Послушах ЛуДеТина - намалих котлона след като ги сложих.

# 16
  • Мнения: 5 001
Едно въпросче от един невежа в случая.... Embarassed Каймата се слага сурова нали правилно съм разбрала?А ако се запържи предварително няма ли да се застраховам от това да не остане сурова по време на пърженето?   newsm78

Сложих я сурова, свари се по време на пърженето! Послушах ЛуДеТина - намалих котлона след като ги сложих.
Благодаря   bouquet

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
каймата не се пържи , заЩото
 така Ще се омазни допълнително и може да станат много мазни
 и всъЩност готиния вкус го предава то4но това , сварената кайма  и малкото сос4е , което си е пуснала, затова казвам да се опакова добре каймата . ако пържи6 на слаб огън (моя котлон е до 9  , аз пържих на 6 ,  7  ) няма на4ин да остане сурова

# 18
  • Мнения: 5 001
каймата не се пържи , заЩото
 така Ще се омазни допълнително и може да станат много мазни
 и всъЩност готиния вкус го предава то4но това , сварената кайма  и малкото сос4е , което си е пуснала, затова казвам да се опакова добре каймата . ако пържи6 на слаб огън (моя котлон е до 9  , аз пържих на 6 ,  7  ) няма на4ин да остане сурова
Благодаря   bouquet

# 19
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Фифундрела, дай плс твоя вариант на тестото, с водка и яйце, определено ме заинтригува  Mr. Green
Eто от линка на ЛуДеТина го видях:

1. Вскипятить воду с солью и маслом (масло придает готовым чебурекам характерную "пузырчитость").
2. Немедленно заварить в ней 1/2 стакана муки, стараясь размешать комки, и дать остыть (заваривание части муки делает тесто мягким и пластичным).
3. Добавить яйцо и водку (можно без водки, но по-моему с водкой лучше) перемешать (яйцо повышает "пузырчитость" и прочность теста, несколько снижая пластичность и мягкость). Постепено добавляя остальную муку, вымесить тесто. Тесто не должно липнуть к рукам, если липнет добавить еще немного муки. Дать настояться не менее 1 часа (можно хоть 10). В процессе выстаивания 1 раз перемять.

Не съм много добре с руския да ти го преведа, но аз му схванах основната идея.  newsm47
превод
  1  да се кипне водата със солта и маслото (маслото придава на готовите чебуреки характерната текстура на мехур4ета )
 2 веднага да се завари в нея половин 4аЩа браШно, стараейки се да разбърквате бу4ките , и да се остави да изстине (заваряването на 4аст от браШното прави тестото меко и пласти4но )
3. да се добави яйцето и водката , да се разбърка , и постепенно да се добавио станалото браЩно, месеики тестото . тестото не трябва да лепне по ръцете ,ако лепне се добавя оЩе малко браЩно. да се остави поне за 1 4ас . докато "отстоява" да се омеси оЩе веднъж.

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
ЛуДеТина , мерси много   bouquet
беше ме срам да питам колко яйца и колко водка да слагам, за това си трая  hahaha

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета искам само да споделя с вас този сайт на който има няколко вида чебуреки и подобни на тях неща.

ЛуДеТина, благодаря че ме подсети за тези вкусотии. Задължително скоро ще направя  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт