Забелване на пишката.

  • 7 920
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
мактуб - може изказването ми да звучи малко силничко, но просто така си го сравнявам за себе си. А те опознавателните процеси сега се почват.....и сыс забелване и без, май много от малките ни момченца в един момент откриват и започват да пробват колко е еластична тяхната "природна придобивка"   Grinning и може това пык да е природният и естествен начин на отлепянето ......, опс, малко извын темата отиваме.....

# 16
  • Мнения: 139
А те опознавателните процеси сега се почват.....и сыс забелване и без, май много от малките ни момченца в един момент откриват и започват да пробват колко е еластична тяхната "природна придобивка"   Grinning и може това пык да е природният и естествен начин на отлепянето ......, опс, малко извын темата отиваме.....
Добре, де, имате ли представа колко ще го заболи, когато установи за "еластичната си придобивка", щом нищо не правите сега по въпроса?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм "забелвала". Дърпах докъдето стигне без да се насилва. Преди два - три дни главата си се показа. Наистина - не насилвайте децата! Четете!

# 18
  • Мнения: 139
Не съм "забелвала". Дърпах докъдето стигне без да се насилва. Преди два - три дни главата си се показа. Наистина - не насилвайте децата! Четете!
Аз също имам предвид без сила и без болка, но абсолютно да пренебрегваш "мястото" newsm78

# 19
  • Мнения: 581
Dery - Значи, ако се издырпва много внимателно кожичката, която вече сама се е отлепила за да се почисти - това за мен не е издырпваме а просто поддыржане на хигиена. Иначе, според сыветите в тукашната консултация, не е необходимо никакво издырпване с цел отлепяне и "мястото" си пренебрегва напылно. Има два случая ( за които на мен са ми казали), че трябва да се ходи на лекар - ако при пишкане вырха на пишлето на бебето става като малко балонче и ако до 4 год не се е отлепила кожичката. В повечето случаи става между 2-4 год. Моето сыкровище на около 7-8 месеса откри че си има някаква играчка "там долу". Е не знаех, че има такава еластичност пишлето  Crazy, и аз сыщо се питах няма ли да го заболи - е не го болеше.

Може тази опознавателна фаза да е помогнала за почващото отлепяне, не знам. Выв всеки случай за 2-3 месеца вече не му беше интересна играчката, а ние установихме че вече процеса с отлепянето е почнал, а ние почнахме с лекото почистване. Сыжалявам ако постинга е малко дылыг - просто може на някого да му послужи за инфо. Не сым лекар - горното са мои впечатления и сывети от консултацията тук.

# 20
  • Мнения: 1 335
Това, което нашата лекарка ни каза беше да подръпваме полекичка без да прилагаме сила, но е важно да се отвори, тъй като вътре се събира смегма и може дори да се възпали ако не се почиства. И ние така действахме, докато една вечер мъжа ми подръпна малко повече и тя главичаката си излезе, мием си го всяка вечер. И според мен трябва да се забелва и мие всеки ден докато той стане достатъчно голяма за да го прави сам. Това си е от хигиенна гледна точка наложително според мен.

# 21
  • Мнения: 24 467
Тъй като въпросът е "до кога"- отговарям точно на него- докато стана на възраст и започна да се къпе сам и съответно сам да си мие и интимните части. Големият син се сдоби с тази възможност на около 6 години.
Държа на хигиената, включително и тази. Съпругът ми като дете е страдал от липса на такава с наложителна последица- лекарска намеса. Малкият ми син имаше също проблем- баща му един месец го беше "забравил", тъй като се дърпал в банята /иначе го чистехме редовно от самото начало до когато бебо стана на година и 2-3 месеца и баща му пое изцяло на гърба си този ангажимент/. Не го виня, никой не обича да му пищят на главата, но това доведе до "залепване" на кожичката и когато той се опитал веднъж отново да започне да мие както трябва от там изхвръкна доста гной. Повикахме лекарка /педиатър/ от Спешната помощ, понеже беше вече късно да викаме нашата. Отзова се жената /сама предложи да я докараме у нас, а не да водим детето там/, почисти основно с реванол и гентамицин, даде указания как да чистим една седмица след това по същия начин, за да се стопира започналата инфекция. Разказа ни какви чудеса е виждала от липса на хигиена. Добре, че при нас не беше много страшно, та се оттървахме с леко почистване, като детето дори не плачеше. Сега е добре и продължаваме да го мием редовно.
На поканата на София ще кажа, че четем, но има различни становища и според това, което лично съм чула и видяла съм предпочела да почистваме редовно.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз не твърдя, че не трябва да се почиства, а че не трябва да се дърпа насилствено кожичката, преди да се е отлепила сама. А само лекичко, докъдето стига.

# 23
  • Мнения: 24 467
Ако имаме срастване /залепване/, както стана при нас в случая с малкия ни син, е необходимо и по- сериозна намеса, както ни показа лекарката. Аз лично нямам смелостта да го направя. Тя знае това и затова предпочете да дойде и да го направи лично, по нейните думи родителите често се страхуват и оставят нещата свършени "на половина" /както нас, напр. в случая/.
Та се наложи именно да се оголи добре, за да се почисти и да се спре започналата инфекция.
Ако родителите се притесняват- по- добре е това да направи лекар, наистина.
Иначе и ние в началото започнахме полека, но всеки ден. После съпругът ми съжали, че е спрял, след като се получи така описаното.

# 24
  • Мнения: 711
Ние забелваме откакто сме се прибрали вкъщи от родилното.
Почти докрай му е забелена.
Не сме го напъвали силно, просто на всяко къпане, лека-полека и вчера свършихме най-добрата работа (отлепи се и ципата отвърте), та вече е почти готов.  Peace

# 25
  • Мнения: 581
Аз не твърдя, че не трябва да се почиства, а че не трябва да се дърпа насилствено кожичката, преди да се е отлепила сама. А само лекичко, докъдето стига.

 Peace Peace
Имеменно ако пишлето е било забелено дори само ведныж и след това се забрави няколко пыти то зараства както зараства рана, нараства вероятността от срастване и гной, и тогава вече без лекарска намеса не може. Може би педито може да каже, кога вече опасност от такова срастване няма - т.е. вече няма да зарастне като рана. Обаче ако не е било забелено въобще, и се почиства когато колкото само си се отлепи, за лекарска намеса в много от случайте въобще не става и дума. Затова е выпрос на избор на кой от двата риска (ако може да се говори за такыв) майката ще предпочете. Иначе и аз сым за хигиената и почистване на всяко кыпане.

# 26
  • плевен
  • Мнения: 133
ние забелих ме в края на първия месец.Сега е на година и девет месеца и нямаме никакви проблеми.Забелвам я всяка вечер при къпане.В родилното ме съветваха да не я пипам,но аз мисля,че трябва да се почиства от мръсотията, която се забира през деня,

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 62
Момичета с опит, и аз да ви попитам нещо. Тази манипулация със забелването я правя всяка вечер по време на баня още от първия месец/така ни посъветва лекарката ни/ - сега синът ми е на 2 и половина месеца. Въпросът ми е дали правилно я правя , защото като издърпвам кожичката така че пишлето се оголи, главичката се показва напълно само от едната страна - като по диагонал. В никакъв случай не насилвам. Това ли е правилният начин, наясно съм с факта, че ще го правя много време, но да го правя както трябва. Как почиствате главичка от налепчетата по нея? След това мажете ли с някакъв дезинфектант? 

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Всяка вечер по време на банята. Събира се мърсотия.
 
Знам, че ние трябва да го правим, докато не се научи той самостоятелно да извършва тази дейност!
Също.На една приятелка детенцето го цепиха на 9 месеца, плачеше от болка докато пишкаше, а самото пишкане ставаше на много тънка струйка- като игличка Confused

# 29
  • Мнения: 62
Защо си мъчите децата!!!??? #Cussing out
Ако няма ефект с тези БОЛЕЗНЕНИ процедури по т.нар. "забелване" има хирургична намеса. Племенникът ми е на 8 години и отново го подлагаха на "ТОВА'' БЕЗ РЕЗУЛТАТ, само дето му бъркат в психиката.  #Crazy Явно обаче, че вече склониха за операцийката /радвам се за горкото дете, че то достойнство не му остана/.

Общи условия

Активация на акаунт