Отслабнахте ли като спряхте да кърмите?

  • 6 912
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 541
Мдааааааа, намерих отговора за себе си, трябва да се намаля шИколада и да се разхождаме повечко с дреб. Благодаря ви   bouquet

# 16
  • Мнения: 386
Не Simple Smile Отслабнах още по време на кърменето. Бонусът ми е, че бюстът ми остана с 1/2 номер по-голям даже след края.
Как се надявам и аз на такъв бонус! Hug

# 17
  • Мнения: 547
Отслабнах много докато кърмех, даже повече от преди бремеността. Като спрях да кърмя, обаче неусетно качих 3-4 килца, които сега се опитвам да сваля.

# 18
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ма моля ви се, не ме шашкайте, аз пък разчитам да понапълнея, като спра да кърмя...

# 19
  • София
  • Мнения: 191
Аз още не съм спряла, а отслабнах колкото си трябваше. А мои познати като спряха кърменето/цеденето напълняха с по няколко килца.

# 20
  • Мнения: 2 652
Ма моля ви се, не ме шашкайте, аз пък разчитам да понапълнея, като спра да кърмя...
Ооох, винаги съм завиждала на такива като теб...

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
И аз съм от тези, които не искат да отслабват след спиране на кърменето.

Първия път си върнах килограмите отпреди забременяването докато кърмех, че и по-слаба станах. Сега няма и 2 месеца откакто съм родили и съм с 5кг отгоре (а бях 16-17кг), но  не искам да ги свалям всичките, а само още 2-3кг.

# 22
  • Мнения: 9 481
Отслабнах много докато кърмех, даже повече от преди бремеността. Като спрях да кърмя, обаче неусетно качих 3-4 килца, които сега се опитвам да сваля.

И при мен е така, но все още кърмя Mr. Green и ям сладко по мноооого Crazy.

# 23
  • Мнения: 88
Пираня, добре, че пусна тази тема, за да разбера, че явно проблемът е в мен и похапването, а не в кърменето.
Мари Яна - моля дай ми име и координати на този диетолог. 3 кг. за една седмица - и аз искам.

# 24
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Слабеех докато кърмех. Откакто спрях качвам килограми  Sad

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ма моля ви се, не ме шашкайте, аз пък разчитам да понапълнея, като спра да кърмя...
М, преди 7-8 години напълнявах аз по спешност, че ми се брояха ребрата - порция пържено пилешко, порция кържени картофи, порция пържено пилешко, порция кържени картофи... Крайно нездравословно, но пък вкуууусно Grinning

Мари Яна - моля дай ми име и координати на този диетолог. 3 кг. за една седмица - и аз искам.
Не искам да шашкам никого, но 3 кг за една седмица е много. Повече от 3-4 кг на месец е много, особено ако килограмите за сваляне не са много (10-12 примерно). Тялото няма време да реагира, кожата няма време да възвърне еластичността си... отделно при рязко отслабване се отделят токсини, част от които преминават в кърмата (което не е така, ако се отслабва по-бавно). Все пак 9 месеца и малко като сме качвали, не може да се очаква, че ще се свалят бързо. Един хранителен режим - с минимално количество сладко, пържено, мазно, преработена храна, а с повече плод-зеленчук, фибри, хлябът черен, не твърде много въглехидрати (да не се бърка с 'без въглехидрати', моля!) и т.н. обичайно помага за сравнително бързо, но пък лесно отслабване Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 081
Аз пък сякаш виждам светлинка в тунела...Като спра да кърмя, се надявам да почна и да се наспивам...А в тази статия пише, че недоспиването води до затлъстяване-логично, поне при мен е така. До 6тия месец, когато Мартин спеше по цяла нощ, бях свалила 7 кг, още 2 ми оставаха до кг преди забременяването. Обаче като почна това лудо ставане посред нощ-качих +2 отгоре, освен 7те...А си ям нормално, не спирам да тренирам, когато имам време. Няма друга причина при мен. И на други места съм чела, че недопиването, както и резките диети, "минават" организма на икономичен режим-значи не спиш-> нямаш време за възстановяване-> гориш по-икономично калории->направо си дебелееш...

# 27
  • Мнения: 160
Аз, за разлика от всички май,отслабнах като с магическа пръчица след като спрях да кърмя първия път,надявам се и сега да стане така ,като му дойде времето!
Отслабнах без никаква промяна в хранителния режим за два месеца,първия 10кг.,втория 3-4,което ме кара да съм абсолютно сигурна ,че при мен кърменето е причина да не отслабвам!Сега е същото колкото съм качила по време на бременността си ги държа,даже 1-2 отгоре и не мърдам да свалям!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Все още кърмя, а отдавна си върнах килограмите отпреди забременяването, ако не съм и по-малко.
И аз съм така.В момента кърмя и отслабнах много.

# 29
  • Мнения: 1 440
Отслабнах докато кърмех,но тогава дъщеря ми беше на 11 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт