Плащат ли се женските косултации?

  • 4 837
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 170
Правилно са ти казали момичетата по- горе. Потребителска такса  бременни и деца не заплащат. А твоят лекар защо се циганосва за 2лв.?

# 16
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не.

# 17
  • Мнения: 14 133
И аз нищо не съм плащала.

# 18
  • Мнения: 1 477
Потребителска такса не съм плащала.Само някои изследвания.

# 19
  • Мнения: 247
Аз също знам, че здравната каса поема само 2 ултразвука. Всички останали прегледи си ги плащаш. Поне така ми каза моят личен лекар и гинекологът ми. Колкото до потребителската такса-тя не се заплаща. Може би плащаш, защото лекарят ти не работи със здравната каса. Тогава трябва да си платиш всички прегледи и изследвания.

# 20
  • Мнения: 189
Нищо не съм плащала.Ходих при стоматолог и там не съм плащала такса.Навсякъде ми казваха,че за бременни е безплатно.Ходих и на очен и там без пари.

# 21
  • Мнения: 337
И аз нищо не съм плащала, за бременни е безплатно

# 22
  • Мнения: 1 479
Плащала сьм само за спин и васерман,консултация и ултразвук не.

# 23
  • Мнения: 135
Потребителска такса не се плаща,при който и лекар да отидеш,а за ултразвука знам,че се полагам 3 безплатни,а другите се плащат.Но моята лекарка всеки път ме гледа на УЗ,но не ми е искала пари

# 24
  • Мнения: 148
Платих си само един ултразвук, че сме имали право само на два, и една стерилна урина, защото в един месец имаш право пак само на една безплатна, на за потребителска такса е срамото да искат пари. Ако посещаваш частен кабинет там само се плаща на посещение.

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не съм пращала нищо до сега нито изследвания, нито ултразвук (всеки път ме гледат), нищо Naughty

# 26
  • Мнения: 11 004
Плащах си само за прегледа с ултразвук. Всичко останало, включително и изследванията, ми бяха безплатни.

# 27
  • Мнения: 116
Ако лекарят ти работи със здравната каса, бременните жени и децата НЕ заплащат потребителска такса или каквото и да било. Вярно е, обаче, че се полагат - при нормална бременност - само два прегледа с ехограф (което си е възмутително). Полагаемите се прегледи можеш да намериш на сайта на ЗК. А ако искаш да отидеш допълнително на ехограф, най-добре си отиди в частна клиника / кабинет, където си се плаща по ред. И... Бих ти препоръчала този лекар, който КРАДЕ от теб, искайки "потребителска такса" (много ми е интересно, как ли я оправдава? Що не вземеш да му поискаш фактура (имаш право) с описание на прегледа - ала-бала-на-бременност?), просто да го смениш. Едва ли можеш да му имаш доверие за всичко, както би следвало, щом очевидно те лъже.

Да допълня, че всички задължителни изследвания (които също са описани), също НЕ СЕ ЗАПЛАЩАТ от бременната! Платила си си ги, като си си внасяла вноските за здравно осигуряване. Нито кръв, нито урина, нито каквото и да било следва да се заплащат от теб - освен, разбира се, ако по някаква причина искаш да си правиш допълнителни изследвания без направление, или да потърсиш лаборатория, която да няма договор със ЗК. Само че тогава няма да ти излезе 2 лв., а дооста повече.
   Благодаря Ви момичета.Сега вече окончателно не мога да имам доверие на този гинеколог, но просто нямам друг избор.Живея в малък град и са само двама гинеколози, които водят женска консултация и работят със здравната каса.Не мога да му повдигна въпроса за тези неща, защото ще направи всичко възможно да се откажа от него, а е абсурд да отида при другия /викат му "касапина"/.
   А що се отнася да ходя в частен кабинет, аз го правя, защото ми направи впечатление, че гинеколога от ЖК не ми обяснява и винаги трябва да му вадя думите с ченгел.Даже съм решила, ако живи и здрави раждам в нашата болница, да си платя и да си извикам екип, защото и той ходи там, а имам познати, раждали и не са въодошевени от отношението и професионализма му.

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
anilinda   не знам от кой град си, но не ти пречи и в друг да ходиш на ЖК. Лятото пътувах по 360км, за да ида на консултации, сега по 100км.
Това е много некоректно от негова страна Naughty

# 29
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Миличка ЖК не се плаща. Даже , когато ходиш при личния си лекар пак не плащаш.

Общи условия

Активация на акаунт