Майки на породени деца - 8

  • 12 201
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 124
Юлче Честито    bouquet
Да ти е жив и здрав мъжа  настина е голям, бързо възстановяване   lovekissHug

Луда свалям ти шапка  smile3501голям си майстор, у нас аз също остря ножовете
а за бебетата аз също го знам бая ще му мисля ако искам трето  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 1 124
Анту, много сладка снимка!  bouquet

аз никаква снимка не виждам Sad

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Честит син на юл4е! Да и жив и здрав!
А на мама бързо възстановяване!
Нас днес ни зарязаха да се гледаме сами. Crossing Arms Ама слушат децата, пу-пу.  action032
Луда, за пореден път ме изуми с твоите занимания. А вица е много як. rotfImbo
А снимката ме потресе направо. Mr. Green Аз не ща да чуя за бебета скоро. Crazy

# 18
  • Мнения: 4 514
Анту, много сладка снимка!  bouquet

аз никаква снимка не виждам Sad
Може би не ти се зарежда страницата напълно... newsm78
Ето това е снимката.

# 19
  • Мнения: 924
Като въздишате по близнаците, готови ли сте за такова нещо http://www.dalliya.narod.ru/3.html
За това семейство има поредица по Дискавъри Хелт, гледах ги наскоро пак. Сега шестзнаците са на 3. Няма да ви описвам за каква лудница става дума. Майката ги гледа основно и не е на себе си определено  Laughing
Луда Не я шашкай така с това раждане веднага след махането на серклажа. Не е толкова често срещано. И аз си имах един  Wink
Diana_T Разбира се, че да  Laughing
jujavka Честит малък ден-ден и на вас! Много послушничко да е малкото човече  Hug

При нас нищо ново. Захванала съм се яко с пазарене на Коледни подаръци и на дебели зимни дрехи, че скоро се прибираме. Не съм виждала зима от 3 години, толкова се вълнувам  newsm44

# 20
  • Мнения: 3 595
Юлче честит малък голям мъж! Да ти е жив и здрав, много силен, умен и добър! Бързо възстановяване!

jujavka честито второ месече  Hug


Роси каква зима във Варна  Joy В цялата страна сняг, на 2 км от Варна сняг, тук си капе дъждец hahaha

Аз откачих последните 4 дни. Махнахме бибката на Елито и сега иска да спим при нея  Tired

Програмата от вчера насам беше следната. Спа на обяд 4 часа  Shocked като никога...ние с баща и невиждали сън от 3 дни се трупясахме и ние да спим веднага след като накърмих малкия...Събудиха се едновременно с писък в 17 часа и луда игра и бели до 21, придружени с неистовия плач на Боян. В 21 той най-накрая капитулира и легнах да приспивам нея... и така до 23:15... Тъкмо да си помисля, че ще простра дрехите и ще спя, той ревна...нахраних го, приспах го, прострях, пуснах следващата пералня и тя ревна и така до 3 се приспивахме. Когато ахаааа беше заспала той ревна и тя скочи  ooooh! Смяна с баща и...той при нея, аз кърмя. Накърмих го и пак да се приспиваме... До 4... В 4 заспах за 30 минути, когато Боян се събуди заради изсъхналия въздух в стаята и реши че пак иска да яде... В 5 приключих с кърменето и спах цял час до 6, когато Боян пак поиска манджа  Tired Кърмих го до 6:30 и отчаяна го връчих на баща му. Следващия ми спомен беше от 9:30, когато бавачката се оказа, че е оздравяла и е дошла  Crazy Толкова и се зарадвах  Hug

Тази нощ докопа една свещ и кибрит  Shocked откъде ги намери това дете аз ги държа нависоко и скришно  Rolling Eyes и ще пали кибрит да пее Честит Рожден Ден Ели ooooh! Полудях тръгнах да вдигам свещите отгоре върху кухнята, тя взе едно шише с вода и го разля, тъкмо изчистих отиде да буди баща си... Реших, че е време за сън тя поиска сандвичи...направих и, поиска сок, наляхме и и го разля в половината стя. Вече супер отчаяна, че никога няма да се свърши и заявих, че няма да спя при нея и баща и също и тя заспа  Shocked сама...без да каже гък... Сега се чудя травмирах ли си детето или е имала нужда от по-строго да и се покаже, че не може да ни прави на маймуни  Thinking

# 21
  • Мнения: 924
Ели, не си я травмирала, спокойно. Наскоро и Алек започна да ми прави какви ли не номера преди сън, да спя до него, да му държа ръката, да стане да си измие зъбите, понеже са мръсни, да ги чисти с конец, да яде, да ходи до 00, да пие нещо, да каже лека нощ на незнам си кой и така до безкрай... Приспиването му беше се превърнало в кошмар, продължаващ часове наред.
От седмица-две каквото и да поиска казвам тихо и спокойно, че е време за сън и ще го получи утре, щом не се е сетил по-рано. Понякога повтарям по нколко пъти, поглавам го и излизам. Слава богу започна пак да заспива бързо и безпроблемно.
Е, при него нямаше проблемът с бибата де...

# 22
  • Мнения: 4 514
Иви, от толкова малко нещо няма да се травмира, няма страшно! И Стефан напоследък с голямо кандърдисване заспива, но и аз като му се скарам да ляга бързо и да затваря очите веднага и той заспива. Снощи му се спеше ужасно, очите му бяха притворени и само се въргаляше по дивана, та баща му го занесе да спи. След 1 минута - туп-туп-туп, нашия си влаче юрганчето и идва да спи в хола. Легна нашия на дивана и ще се завива! ooooh! Викам я марш бързо оттатък, хайде да отиваме всички да спим, отидохме с баща му в стаята да гледаме филм на компа и той чак тогава се съгласи да си легне в кошарата - когато вижда, че сме там.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 258
Иви, голямо приключение сте имали. Whistling Аз също понякога се колебая като се скарам на Емко дали не го травмирам (още повече, че с мен баща ми беше много строг  Confused), но пък понякога като започне това, онова, пък това...

# 24
  • София
  • Мнения: 1 124
Анту, много сладка снимка!  bouquet

аз никаква снимка не виждам Sad
Може би не ти се зарежда страницата напълно... newsm78
Ето това е снимката.

Благодаря   bouquet

# 25
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Иви,
май ти си се травмирала, а не адашката. Трябва да ти кажа, че възрастта между 2 и три години при нас беше един от най-трудните периоди.
Тези номера ги знам и те продължават до безкрай, но ... само при мама минават.
Иначе ако я оставиш някъде другаде, ще се скъсат да я хвалят как ляга и си заспива самичка още в 20 часа. smile3524
Все едно не говорят за твоето дете.


Веднъж в "SOS детегледачки" гледах как се справят с проблема "Искам .... " при лягането.
Там имаше едни момченца, при лягането вечер се започваше: Искам вода, Искам сок, искам сандвич, Искам някоя играчка,  Искам да те цункам, Искам книжка ... и така до безкрай.
И детегледачката измисли следното: Вечер децата вземат една раница, в нея слагат всичко, което смятат че ще им трябва - вода, сок, играчка и това е. smile3554
Ако са забравили нещо, да са мислили по-рано. Отиват си в стаята и не им се носи нищо допълнително.

А моята Ели още се нахвърля на залъгалките все едно са животоспасяващо средство.  Joy Joy Joy У дома няма нито една, а в магазините старателно избягваме щандовете с бебешки принадлежности.
Иначе за всичко й угаждам, голяма е глезана. И в момента, в който се опитам да въведа строги правила, тя задължително се разболява сериозно, или се удря сериозно или нещо от този род, което моментално пресича опитите ми за повече дисциплина. smile3506

# 26
  • София
  • Мнения: 1 124
Ние бибата я отказахме преди 4 месеца. Сега се учим да заспива сама - редовно се присеща е забравила някоя играчка да си вземе в леглото ( а то вече е заприличало на магазин за плюшени играчки) чудя се това дете как успява да се намести между тях и заспива  Rolling Eyes. после изпиваме задължително 1 чаша с вода на малки глътки с почивка между тях от 10-15 сек. После се започва едно подреждане на играчки и търсене под завивките, след като всички играчки са подредени ги гушкаме, завиваме се през глава при което всички играчки си остават горе при възглавницата, а Ева се е смъкнала в най-долния край на леглото. Не проумявам  newsm78 защо губим толкоз време да ги подреждаме и гушкаме като 10 сек след това са в другия край на леглото. След дългата процедура по подреждане на играчки и лягане и казвам, че отивам да храня Жении и че ей сега се връщам, оставям вратата отворена и лампата в коридора запалена и така 4-5 пъти, като при последния тя е заспала и похърква  Hug (ех че дълго изречение)

# 27
  • Мнения: 5 391
Привет банда! Grinning

Имам си болно дете в нас и нещо не ми е до писане.
Вчерашният преглед мина добре, уговорихме се другия месец да вляза да ми махнат конеца и да остана докато родя Rolling Eyes

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте на всички   bouquet

Тия дни времето е благосклонно,слънчево  Sunglasses и горе-долу топло така,че сме навън с малкия,но с тумбака бая зор виждам да го усмирявам от белите вече. Rolling Eyes
Сега обаче като чета вас и разбирам какви приключения за в бъдеще ще очаквам и направо ми настръхва косата. Shocked

Филипа,пак ли сте болнички?Бързо да оздравявате.Вие ходихте ли на ясла?

Малкия още не осъзнава какво има мама в големия корем.  newsm78 Направо се чудя как ще приеме после бебо и мама без корем?? Shocked

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
със сигурност ще забрави за корема, но какъв интерес ще има към бебето, бедна ти е фантазията. Понякога ще реве от ревност, ще иска да сменя памперси и да дава биберони, ще се опитва да го дърпа да си играят....
Стигнете до този момент, пък ще му мислиш после. Сега с умиление и тих ужас си спомням за онова време.
За болестите - и моите са така. С разлика от 3-4 дни и двамата се разболяват и не зная до каква възраст ще я карат така. На моменти имам чувството, че все някой е болен.

Ето още нещо за утеха - като пораснат, давате им разни игри за двама и само понякога трябва да ги разтървавате, ако играта загрубее. После сами ще идват, ако им трябва арбитър.

Общи условия

Активация на акаунт