Помощ .....моят бебо не ака сам.

  • 1 425
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 436
Щом е само на кърма е нормално да ака както веднъж на ден, веднъж на 2-3дни, така и след всяко хранене. Това си е индивидуално при всяко бебче.
Но при положение, че акото му не е сухо, то тогава не би трябвало да му помагаш.
Възможно е стомахчето да го боли, но едва ли е поради невъзможност да се изходи, щом акото е с мека консистенция към рядко.
Остави го един,два пъти да се опита сам без да му помагаш.

# 16
  • Мнения: 159
Според мен е напълно нормално да ака 1 път на ден или през ден!Специално моя от към вашия период до към 4-я месец беше в период,в който го изаквах с 300 зора на 7-я ден!В такъв кошмар се видях,че чак ми е смешмо,като някой се притерсни,че детето му ака 1 път на ден!
Това което си мислиш,че е напън да се изака,понеже почервенява,са всъщност колики.Давай му в такива случаи там каквито капки му действат против колики и ще се поуспокои.Не се шашкай,понеже твоето неспокойствие се предава на детето.Ще видиш,че всичко ще се нормализира Wink

# 17
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И моето бебе се изхождаше рядко (1 път на 2 дни), докато не започнах захранването. Според лекаря за такива мънчики бебенца до 48 часа може да се изчака, без да му помагаш и без лекарства. Освен това казваше, че за кърмачетата се води нормално изхождането от 1 до 6 пъти, така че не мисля, че имаш повод за притеснение. Още повече, че детенцето ти не е запечено, според думите ти.

# 18
  • Мнения: 2 829
Ти вече си се убедила, че няма проблем при детенцето.
За да се изака по-лесно можеш да опиташ да го кърмиш като започне да се напува-при моето дете помагаше. Като започне да се напъва и да приплаква му давах да суче и в същото време му натисках крачетата към коремчето-изакваше се без да плаче Grinning
Успех!

# 19
  • Мнения: 620
Моят син е само на кърма и не се е изаквал сам откакто стана на месец. Иведнъж спря и толкова. Изчаквала съм го 7 дни!!! Нищо!
Не помагат: термометри, овесени ядки, Дуфалак, пюре от круши, пюре от сливи, сок от сливи, сок от круши. Нищо. Само с клизми се спасяваме. Педиатърката вдигна ръце и ни изпрати на гастроенторолог. Гастроентеролога - доцент от детския център, изписа Мотилиум. Нищо. Сложи ме на безбелтъчна диета, понеже запека може да е симптом на алергия към кравето мляко, вече повече от две седмици съм на тази диета и ....никакъв резултат.
Успокоява ме само, че той се храни добре, наддава добре и не бих казала, че нещо го притеснява, освен обичайните колики от време на време.
Аз си обяснявам всичко това само с несъвършенството на инервацията на чревния тракт и се надявам постепенно да се нормализира. Дано при вас всичко да се оправи бързо.

# 20
  • Мнения: 545
Не се притеснявай,щом бебчо е само на кърма! PeaceНай-вероятно се е запекло от Саб,всички капки за колики действат запичащо.Освен това,кърмата се усвоя изцяло от него,та затова ака по-рядко.Щом с помощ ака рядко,а не твърдо всичко е наред.
Успокой се! Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Механичната манипулация не се препоръчва, ако не е да не е акал няколко дена. Можеш да го храниш, когато почне да напъва - помага, поне на моето бебе, да правиш лек масаж на коремчето, да притискаш крачета към коремчето, или да почнеш скоро да даваш сокче от круша. Общо взето, като започнат соковете, свършавт проблемите с акането. Или поне при моето бебе беше така.

# 22
  • Мнения: 514
и моето бебче в началото беше със запек сега ака по 1 път на ден и си се чувства добре това е временно положение и не се притеснявай сигурно е и от капките за колики!

# 23
  • Мнения: 508
Марти беше така до 3 м. Акаше на 4-ри дена с термометър. Не помогнаха, овесени ядки, Дуфалак, круша/ въпреки, че неисках да захранвам/. След това проблема от самосебе си спря. Няма проблеми с акането

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Честно казано,не при всички бебета като се започне захранването запекът изчезва.Моята дъщеря си е запечена откакто се роди,та до сега,когато яде почти всичко.На вашата възраст аз ядях здраво разхлабващи храни-овесени ядки,много киви,тиква и т.н. и след следващото кърмене бебка се изакваше.По-добре действай така,отколкото да даваш агресивни сокове на толкова малко бебе.А да му даваш овесени ядки е абсурд.

# 25
Някой може да ме оспори,но ние когато имахме проблеми с изхождането аз разреждах АМ-а с отвара от овесени ядки и това беше нашето спасение.В продължение на два месеца моето дете пиеше отварата докато не се захрани с кисело мляко.От тога на сетне Praynig нямаме никакви подобни проблеми.

# 26
  • Мнения: 589
Момичета, само да ви предупредя, че в овесените ядки се съдържа глутен - една от съставките, които се препоръчва да се избягват заради риск от алергии ..
аз също давах отвара от овесени ядки без да знам за това и после много се ядосвах на лекарката, която не си направи труда да ме предупреди

Общи условия

Активация на акаунт