До мамите раждали скоро в бургаското родилно отделение

  • 26 634
  • 279
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Днес говорих с една акушерка от интензивно детско отделение , тя ми каза,че няма как да няма хлебарки след като сменяли дограмите и родилките постоянно вкарвали храна по стаите. Whistling
А иначе съм съгласна с всички вас за това,че два-три дни ще ги изтърпя въпреки мизерията,важно е самото раждане да мине добре,аз и от това се страхувам най-вече.Решила съм за сега да не планирам предварителни уговорки,а да плащам на място на екип,пари никой от тях няма да откаже.
Дай боже всичко да мине нормално!
Благодаря ви момичета   bouquet Peace

# 16
здравейте момичета.искам да ви споделя съвсем пресни спомени, родих третото си дете  в началото на октомври. нямах уговорка с лекар, отидох късно вечерта в родилно, прие ме акушерка, която ме попита имам ли уговорка и при отговор "не", заяви че тя ще ме изражда.  през цялото време беше много любезна и внимателна, не се наложи да опирам до услугите на лекар, цялата работа я свърши акушерката. лекарят само ме прегледа и ми спука околоплодния мехур , но по време на раждне , а и преди това с мен се занимаваше само акушерката. след като родих й платихме 100лв., но в интерес на истината тя не се поиска пари. условията според мен  в родилно не са лоши, хигиената е на ниво. що се отнася за третия етаж, първо ме настаниха в "циганския" сектор, поради липса на места. там действително хлебарките пълзяха навсякъде, буквално валяха от тавана , по леглото , върху децата. редувахме се с другите майки да пазим вечер децата от тях. на вторият ден ме преместиха в другото крило-срещу входа и там действително не видях хлебарки. но отношението на персонала е много студено, визитациите бяха чисто формални, питаш нещо , те ти отговарят тростнато и така., но да ви успокоя тези три дни минават по някакъв начин- издържат се.

# 17
  • Мнения: 229
Здравейте!Благодаря на авторката за темата.Аз съм пред същата делема вече месеци наред-по цял ден чена и препрочитам постингите и колкото повече чета толкова повече ме хваща ужас.Мъжа ми вече се е хванал за главата с мен- единя ден ще раждам във Варна, на другия в Сливен , третия в Поморие , мислех си за Ямбол , абе кво да ви кажа мислено съм родила в цялата област.Но като се замисля , че най вежното е да оцелеем аз и бебчето и ако за това е нужна апаратура - най доброто място си остава Бургас.По цял ден си мисля кое да избера и вече 90% съм избрала сигурността за живота ни , доколкото може да се гарантира с техника.В началото на бремеността лежах в патология и още ме държи спомена за ужаса.Надявам се да попадна на добър екип, и всичко да е нормално и за няколко дена да си заминем по живо по здраво.Така ,че момичета разказвайте за какво да се подготвим и как да улесним престоя си там.

# 18
  • Мнения: 4 546
vkn, мисля, че 90% правилно си решила  Laughing. и аз имах колебания по едно време, но най-важното е бебето и майката да са добре, останалото все някак минава.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Момичета,днес отново говорих с акушерката от интензивно отделение.Каза ми,че е по-добре да отида без уговорка,а да разчитам на екипа на място.Така беше и по мои наблюдения по-добре преди две години.
За престоя в родилно на третия етаж,явно съм била в приличния сектор,наистина нямаше хлебарки.Дано и този път бъде така  Praynig
За сега така съм решила ще се договарям на място с акушерка на смяна,дано не се разочаровам.
vkn ,пожелавам и на теб леко раждане.Аз ще раждам през януари,ако твоя термин е по-рано можеш да споделиш впечатленията си. Peace

# 20
  • Мнения: 229
kloie, термина ми е на 26,12 , но съм със серклаж , който ще ми махат тази седмица и тъй като бебето е голямичко може и да е по рано раждането.Непременно ще споделя още щом се върна от родилното.За сего съм дала инструкции на мъжа ми да се договаря с акушерката на смяна и дано всички ние да имаме късмет PeaceАз си правих серклажа в Майчин дом Варна и мога да кажа само хубави неща за там, но при мен обстоятелствата са други и затова не мога да отида до Варна.Там си заслужава всяка стотинка от престоя, но....Успех момичета

# 21
  • Мнения: 407
vkn прозвуча ми,че в другите градове няма апаратура и раждането там би било рисково.Аз раждах във Варна и не мисля,че съм рискувала живота на детето си.Напротив точно в Бургас когато бях бременна в 6 месец се опитаха да ни уморят.Всеки сам си решава,но такива генерали изводи ми се сториха неуместни.  Peace
Бързо и леко раждане момичета.  Hug

# 22
  • Мнения: 229
Боже, четете бе хора!Казах , че лежах във Варна в Майчин дом и условията са страхотни за раждане и за каквото и да било там , но аз нямам възможност предвид състоянието си да отида да раждам там.Ето това казах- чети!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
vkn,пожелавам ти леко раждане и бързо възстановяване. Peace
Ще чакам да споделиш после впечатления,но не се притеснявай аз предния път бях доволна от екипа. Hug Peace

# 24
  • Мнения: 407
vkn тръгнах да ти пиша един дълъг пост и го изтрих.Само ще ти кажа,че преди да отговоря бях прочело абсолютно всичко в темата.Не ми се спори.Леко и безпроблемно раждане,където и да избереш.  Hug

# 25
  • Мнения: 498
Опс, айде и аз да се включа с пресни спомени. Раждах юли, в Бургас.В родилно никакви проблеми, е не е като по филмите, но не мога да кажа нищо лошо, освен че в момента с най-големи болки трябва да чакаш да ти оформят документите и сама да си постелиш чаршафите на леглото  newsm78. Гадното започва на третия етаж, крилото срещу входа е за "чисти майки", както те ги наричат, а другото е за сестрите ромки. Та при "чистите майки", няма хлебарки това май е единствения плюс, мизерията е страхотна, мръсничко си, дограмата е за смяна/при нас беше ужасна жега, сигурно над 40 градуса особено през ноща вилнееха комари/, банята все едно я нямаше, иначе на стената има залепен лист с надпис БЪДЕТЕ ИЗМИТИ ПРЕДИ ВСЯКА КОНСУЛТАЦИЯ, е как да стане тая работа, като душ няма, и студена вода в нашата стая също,само вряла  #Crazy. Лекарите са ОК, но за сестрите на третия етаж, не ми се коментира, както моя много близка се изрази, "пълно е с хора, които никъде не са успели да се изяват и си го изкарват на родилките". Платихме след като родих на лекаря и акушерката, от благодарност, че бебека е жива, нищо не са си искали сами, много готини хора. Прекрасен екип, много майчета процедираха с договаряне с акушерка и всички са доволни.
Е тва е общо взето, важното е с бебето да сте добре, всико друго се преживява.  bouquet
Тук виждам, много са писали за други родилни отделения в Поморие и Сливен, но не дай си боже да има някакъв проблем се вдигат за спешност за Бургас, сама прецени, мойта беба оцеля благодарение на грижите на екипите в Бургас, не ми се мисли ако се бях решила другаде, какво можеше да се случи. Ако решиш в друг град по-добре във Варна, поне да си сигурна, че има специалисти.

# 26
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Здравейте!!!  Hug
Лично аз не бих раждала втори път там.Имах уговорка с лекар, който ме следеше постоянно и след операцията-тарифата беше 500 лв., но мисля че си струваше. Мизерията не си личи толкова на фона на бебето и някак си го преживяваш. Аз бях потресена от отношението в следродилно отделение и тяхното бездушие относно проблемите на новоизлюпените майчета като мен. Нямаш право да се оплакваш, да имаш някакви претенции и да изискваш по-добро и човешко отношение към теб.

# 27
Вече си получила доста отговори, но да си кажа и аз. На 28.септември родих, отношението е добро, но условията на 3-тия етаж не са добри. Хлебарки бол, тоалетна-ужас. Е това е.

# 28
  • Мнения: 34
Момичета като чета какво сте писали,мой нещата опират до късмет.Едни са доволни, други не.Ако улучиш добра смяна всичко ще е ок.Но дали  винаги когато имаш уговирка и си платиш може да се радваш на внимание!
На мене ми престой секцио по нова година.Д-р Добрева ми води консултацийте.В момента се чудя какво да правя!Вие какво ще ме посъветвате?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Момичета като чета какво сте писали,мой нещата опират до късмет.Едни са доволни, други не.Ако улучиш добра смяна всичко ще е ок.Но дали  винаги когато имаш уговирка и си платиш може да се радваш на внимание!
На мене ми престой секцио по нова година.Д-р Добрева ми води консултацийте.В момента се чудя какво да правя!Вие какво ще ме посъветвате?

Секцио,защо??
Така или иначе ако се налага те съветвам да се обърнеш към Георгиев май  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт