До мамите раждали скоро в бургаското родилно отделение

  • 26 652
  • 279
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 825
Аз чух, че ще се прави частна гинекологична клиника в района на Банево, но ще бъде готова чак 2010.

http://www.factor-bs.com/news-2885.html  ето тук пише за въпросната болница, обаче ако в нея работят същите гинеколози , които сега работят в Света София , едва ли някой ще поиска да ражда във Ветрен, колкото и нова и модерна да е болницата
Peace

# 241
  • Мнения: 123
Казват му операционна маса,но си е чисто магаре-не бълнуваме,всичко си е вярно-хакат ти по възможно най-грубия начин катетъра и после ти казват да станеш и да си го носиш до операционата Whistling Embarassed Whistling,където се събличаш чисто гола и -скок-на магарето,след което започват да те закопчават и тем подобни подготовки.Мен специално най-много ме стресира мазането със онзи зловонно меришещ и щипещ спирт #Crazyзнам,че си е нужно,но не може ли след като е упоен пациента?Явно не...
silviayo сега видях линийката ти-Честито мила!  bouquetПожелавам ти леко износване Praynig и безпроблемно раждане ДАЛЕЧ ОТ БУРГАС Peace
Точно така е/да не се повтарям/

# 242
  • Мнения: 1 208
Ама как бе момичета-там където ни качват да раждаме там ли ви правиха секциото?Аз не видях къде го правят но казваха "Хайде в операционната".Ама това е ужасно.
Живот и здраве второто пак тук ще раждам-явно няма да стане дотогава болницата във Ветрен Sad-четох за нея-изглежда обещаващо PeaceМалката Петя е почти на 6 месеца-от този месец почнахме братчето  Laughing

# 243
  • на дъното
  • Мнения: 1 549
didikar Не не сме раждали там където ти си била в родилна зала тя е отделена с големи прозорци от предродилна ако си раждала нормално ,има две операционни ,едната е по голяма и в нея повечето правят секцио с пълна упойка.Желая ти успех в правенето на братче  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 244
  • Мнения: 1 208
Аз първо бях с контракциите в предродилна -там имаше големи прозорци които отделяха стаята от родилната където после ме заведоха с напъните.Ч въпроса ми е къде е операционната-Там където са магаретата ли? Защото докато бях в предродилното виждах момичета със секцио през големите прозорци.Т.Е те бяха там където после ме заведоха мен да родя бебчето

# 245
  • на дъното
  • Мнения: 1 549
Цитат на: didikar
Аз първо бях с контракциите в предродилна -там имаше големи прозорци които отделяха стаята от родилната където после ме заведоха с напъните.
Ако говорим за едно и също нещо ти си била в родилна а не знам от къде си виждала момичетата с секцио.По принцип в операционните поне в голямата където бях аз имаше едно магаре с апаратура и една голяма кръгла лампа който си виждала по филмите в такива стаи.Голямата операционна се намира като застанеш пред сами те стаи на входа на пред родилни и в дясно се намира тази зала.Все пак информацията ми е малко стара от преди година а сега може да са по разместили малко.

# 246
  • Мнения: 1 208
Да и както разбирам от тук когато аз съм раждала са правили операциите в родилното а не в операционна защото а ги гледах от леглото в предроддилното-как лягат и как около тях ги оправят.Странна работа-но те не лежаха на магаретата където бяхме ние а в дъното на стаята.

# 247
  • Мнения: 594
Нямам спомен дали имаше прозорци отстрани на операционната (и двата пъти бях супер ошашкана), но за магарето съм 100% сигурна.  Peace

# 248
  • Мнения: 109
В края на миналата година родих тук и ще съжалявам до края на живота си.При условие че можех да се прибера при нашите в София  да си родя в някоя нормална болница,аз останах тук.Това че бях с уговорен лекар ми спести доста главоболия,но  после след като ме качиха на 3тия етаж и седях 5 дни в тази мизерия, и по цяла нощ седях до кошарката на бебето да го пазя за да не влезе някоя хлебарка в устичката му или да го полази.Просто за второто ще си знам че няма да го родя тук.Мислех си че положението няма да е чак такова каквото е описано във форума,но явно съм грешила.

# 249
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Да споделя малко ново инфо  Hug
Все пак не съм го видяла с очите си  Wink, но вчера разбрах от мой познат, който тъкмо стана татко преди два дни, че съпругата му е била настанена във ВИП стая. Той ми разказа, че вече болницата ни разполага и предлага 2 ВИП стаи за родилки .... намира ли се на 1вия етаж, там където изписват бебчовците. Едната стая била с едно легло, а другата с две. Иначе стаите били със самостоятелен санитарен възел /доста по приличен от този на 3тия етаж ... а те могат да сравнят, тъй като 1вото им детенце също е раждано тук  Wink/, освен това вътре имало телевизор и хладилник. Отношението било знаааачително по-добро, може би поради факта че повече акушерки/сестри се грижат за по-малко родилки. Посещенията не са ограничени в определени часове както на 3тия етаж  Peace ... Мойта позната е раждала секцио, направо след операцията са я свалили в стаята, а не са я закарали в интензивното  Peace Дори бебчо е успяла да го види още 1вия ден  Grinning
За цялото това удоволствие, моите познати са платили на болницата 600 лв. /това включва единствено 7дни/6 нощи престой в болницата/ ... така или иначе са имали уговорка за секциото, то е било планирано по медицински причини  Rolling Eyes
Иначе относно стаите до колкото разбрах, те са научили случайно в деня на постъпването за операцията. Едната от акушерките им е предложила .... но както сами може да видите леглата не са много  Rolling Eyes ... и не мога да помогна с инфо относно предварителното им ангажиране  Wink
Успех и леко раждане на всички бъдещи майчета  Hug

# 250
  • Мнения: 3 016
Да споделя малко ново инфо  Hug
Все пак не съм го видяла с очите си  Wink, но вчера разбрах от мой познат, който тъкмо стана татко преди два дни, че съпругата му е била настанена във ВИП стая. Той ми разказа, че вече болницата ни разполага и предлага 2 ВИП стаи за родилки .... намира ли се на 1вия етаж, там където изписват бебчовците. Едната стая била с едно легло, а другата с две. Иначе стаите били със самостоятелен санитарен възел /доста по приличен от този на 3тия етаж ... а те могат да сравнят, тъй като 1вото им детенце също е раждано тук  Wink/, освен това вътре имало телевизор и хладилник. Отношението било знаааачително по-добро, може би поради факта че повече акушерки/сестри се грижат за по-малко родилки. Посещенията не са ограничени в определени часове както на 3тия етаж  Peace ... Мойта позната е раждала секцио, направо след операцията са я свалили в стаята, а не са я закарали в интензивното  Peace Дори бебчо е успяла да го види още 1вия ден  Grinning
За цялото това удоволствие, моите познати са платили на болницата 600 лв. /това включва единствено 7дни/6 нощи престой в болницата/ ... така или иначе са имали уговорка за секциото, то е било планирано по медицински причини  Rolling Eyes
Иначе относно стаите до колкото разбрах, те са научили случайно в деня на постъпването за операцията. Едната от акушерките им е предложила .... но както сами може да видите леглата не са много  Rolling Eyes ... и не мога да помогна с инфо относно предварителното им ангажиране  Wink
Успех и леко раждане на всички бъдещи майчета  Hug

Да това е напълно вярно. Една позната роди преди няколко дни, каза го същото .Тя си е платила 600лв ,300 от които са за раждането, а другите за ВИП стая .

# 251
  • Мнения: 70
Здравейте момичета  Simple Smile
Знам че е рано още да мисля за самото раждане, но от всичко до тук излиза че ще си раждам в Бургас.
Може ли да ми кажете дали има акушерки, които обясняват за кърменето и помагат първия ден със съвети? Също така зълва ми скоро роди в София и ми каза че при нея при изписването педиатър или акушерка /така и не разбрах/ е отишъл в къщи за да обясни при какви условия да се гледа бебо и т.н. Тук в Бургас дали ходят по домовете  newsm78

# 252
  • Мнения: 206
Здравей, Janitsa!
Много е хубаво ,че точно сега си се замислила за кърменето ,изобщо не е рано ,ако се сетиш за това след раждането може да бъде безвъзвратно късно. При мен ситуацията беше следната платих си за нормално раждане с епидорална упойка и всичко мина много добре всички бяха много внимателни и до тук. Кошмара е на третия етаж ,там бях буквално забравена два дена и половина ,никой не ти обръща внимание ,гърдите ми бяха меки и нямаше нищо ,слагам бебето на гърдата ,то не знае какво да прави и нищо  smile3511. Ходих по коридорите да търся доктор ,но ми казаха сутринта на визитацията и какво мислите ми казаха "запушени канали" и съответно ни изписаха АМ ,ако не бях положила усилия да кърмя след като се прибрах в къщи сигурно никога нямаше да изпитам това щастие "кърменето".
Извинявай ,за спама. На въпроса за акушерка подкрепяща кърменето:Кесова GSM 0899523176. Тя организира честването на световната седмица на кърменето в Бургас ,също води и училище за бъдещи родители "МАМА".
Трябва да избереш личен лекар за бебчо преди раждането и да му се обадиш ,когато ви изписват ,по здравна каса е задължен да ви посети у дома същия или на следващия ден. Не съм чувала до сега на някой да му е отказвана тази първа визита ,за след това може.

# 253
  • на дъното
  • Мнения: 1 549
Преди година и половина когато ме качиха на 3 ет. и дадоха бебето 5 дена нито един лекар или акушерка не дойде да обясни за кърменето.На всеки 3 часа си носиха АМ и водичката,а да не говорим,че последното хранене беше в 23:00 и ти оставяха само вода за през нощта.А що се отнася за първата визита такава екстра ние не получехме.
Janitsa Желая ти лека бременност.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Да кажа и аз за кърменето и акушерките. Wink

Най-интересното е ,че докато все още не ми беше тръгнала коластрата се опитаха да ми предложат АМ ,което аз категорично отказах.Така или иначе тя си протече нормално след около 16 часа след раждането.И другото ,което искаха да ми кажат ама аз за да не влизам в спор им казах,че съм на ясно  е да не го кърмя през ноща ,така или иначе не ги интересува нищо освен ако не им влиза в задълженията.А помня преди 15 години,когато родех големият си син тогава упорито ми помагаха да започнем успешно кърменето,защото той така и не засука,но поне се опитаха да помогнат.Така,че чети в кърмаческият там ще ти помогнат повече и инфо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт